Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket könnyebb elviselni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket könnyebb elviselni egy férfinak: az igazságot (barátnője a továbbiakban leszbikus kapcsolatban szeretne élni) ) vagy csak azt, hogy a nő elvesztette a lelkesedését a kapcsolat iránt, mivel nehézségek is adódtak (távolság)?

Figyelt kérdés

Előre mondom, a leszbikus kapcsolat és a barátommal való szakítási szándék el van döntve, erről nem tudtok lebeszélni, és kérlek benneteket, gyűlölködő válaszadók kíméljenek!

Szex hármasban szintén kizárt.

Azt akarom, hogy a barátomnak, a "férfibüszkeségének" a lehető legkevésbé essen rosszul a dolog, ebben kérem elsősorban férfiak segítségét.


Alaphelyzet: több, mint egy éve tartó, de nem éppen harmonikus kapcsolat, és nehézségekkel is küzdöttünk, ritkán tudtunk találkozni (távolság). Tehát esélyes, hogy amúgy is vége lett volna, már korábban is veszekedtünk, szakítottunk, amúgy sem egyezünk sok mindenben.

Közben itthon kialakult egy leszbikus kapcsolatom (ráadásul olyan nővel, akit a barátom kezdettől fogva gyűlölt, és gyaníthatta is, hogy mik a szándékai. De nem arról van szó, hogy csak ő csábított el, én is akarom ezt).

Mit csináljak?

1. legyek őszinte? (nem akarom megbántani) De - mondjátok meg, férfi válaszadók! - ha megmondanám, hogy leszbikus lettem, azt úgy élné meg, hogy "na akkor nem én vagyok a hibás, ez ellen nincs mit tenni", és könnyebben megnyugodna, vagy elkeseredne, hogy "egy nő jobb volt nálam"??????? Csak azt mondjam, hogy nő van a dologban, vagy azt is, hogy ki? Mondjam meg egyáltalán, hogy másvalaki van a dologban, mondjam akár azt, hogy másik férfi?

Vagy csak annyit mondjak, hogy "ne haragudj, én ezt már nem akarom?"


2009. febr. 13. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kiderül, hogy összejöttél a barátnőddel. Ha megmondod, ha nem, nem tudod majd titkolni. Inkább a távolság miatt szakíts vele, ne egy máik partnerért, azt jobban a szívére venné.
2009. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarod megbántani szerintem ne mond el neki h 1 nő miatt szakitasz
2009. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen legyél őszinte. Ha véletlenül megtudná később, hogy mi is történt valójában, biztos, hogy nagyon bántaná, hogy még arra sem voltál képes, hogy tiszteséggel szállj ki a kapcsolatotokból. Mondd el az igazat. Ez a tényen, hogy elhagyod nem változtat.
2009. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha azt mondod h egy nő miatt szerintem teljesen romba döntöd a férfiasságát..mondd h már nem szereted ...azzal nem hazudsz ezek szerint..és ha később megtudná h egy csaj miatt hagytad ott mondhatod h idővel "átálltál"...mármint a kapcsolat után egy nőben találtad meg a boldogságod...sztem így nem is hazudsz ..így talán könnyebb lesz neki is...
2009. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én biszex csaj vagyok sok fiú baráttal. Kb. csak férfiak vannak körülöttem.


Azt tudom mondani, hogy te ismered jobban a barátodat, tudod milyen a személyisége, melyiket dolgozná fel könnyebben.


Először amikor még csak a kérdésed felénél voltam azt javasoltam volna mondd azt, hogy eltávolodtatok kihűlt a kapcsi, nem olyan mint régen és ennyi.


De ha el akarod mondani neki, amit egyébként úgyis megtudna, akkor szerintem 2 lehetőség van:

- Nem vesz komolyan, hiszen az csak egy csaj... mit adhat neked egy csaj? És ennyi, nem veszi magára.

- A másik, hogy azt kívánja inkább egy férfival csaltad volna meg, mert akkor legalább olyan dolog miatt tetted volna, amire ő nem figyelt és akkor tudná mi volt a gond, mit kellett volna jobban csinálni.De egy nővel nem versenyezhet. [Úgy, ahogyan egy nő sem egy pasival. (Én ezt most tapasztalom, mert életem szerelme (fiú) egy pasit választott.)]


Szerintem ha sokat jelent neked és szereted még akkor ülj le vele és mondd azt, hogy kihűlt a kapcsolat ezért te le szeretnéd zárni. Aztán meglátod , hogy reagál. Ha bírja akkor még mondd el neki azt is, hogy másra vágysz, nem volt vele semmi gond, tökéletes férfi volt, de te most ezzel a nővel szeretnél lenni, mert kíváncsi vagy és valami másra vágysz. Meg szeretnéd találni önmagad és ha szeret megérti.

Ha pedig már szabadulnál akkor teljesen mindegy, szakítsz vele és kész. Túl fogja magát tenni rajta úgyis. Esetleg viccesen megjegyezheted, hogy lehet hiányozni fog az az egetrengető szex, ami vele volt :))) vagy ilyesmit. Bár nem tudom milyen kapcsolatban vagytok, lehet nem lesz vevő az ilyen vidám beszólásokra.

2009. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell elmondanod neki.

Ezt nem úgy értem, hogy tagadd le és hazudj, de ha nem kerül szóba, h van-e már neked alakulóban valami, akkor kár lenne előhozni.

Csak azért gondolom, hogy ezt kellene tenned, mert a szakítás elég csúnya dolgokat hoz elő az emberekből. Erre egy 3éves kapcsolat megszakadása után jöttem rá (együttélés, eljegyzés után). Az exem egy nagyon értelmes, kedves, folyamatosan lelkiző pasi volt, a szakítás után teljesen kifordult önmagából, lekurv.zott, elmondott mindennek (pedig ő szakított velem, és nem volt mellette más).

Meg én valahogy úgy érzem, ha már annyira eltávolodtam valakitől, hogy szakítani akarok, akkor semmi köze ahhoz, hogy már más felé kacsintgatok.

2009. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


Igen, igazából én is affelé hajlottam, hogy nem kellene elmondani, azt meg főleg nem, hogy kivel... Talán ez nem a tiszteletlenség hiánya - bár valahol igaza van annak is, aki ezt írta- hanem kímélet... Kiderülni egy ideig nem fog, mert még nem verjük a barátnőmmel nagy dobra - munkatársak vagyunk, egyesek sejtik ugyan, de a "coming out"-tal még várunk. Társaságban igyekszünk, hogy ne látszódjon rajtunk, bár nem mindig sikerül... De nők között talán kevésbé feltűnő a "bizalmaskodás", nem gondol mindenki rögtön ARRA... Nem?


"Romba döntöd a férfiasságát..." jajjj, na ezt nem akarom :( Nincs köztünk harag, csak mások vagyunk... Amúgy a barátom kezdettől fogva tudta, hogy biszexuális vagyok, meg hogy régen voltak nőkkel is kapcsolataim - ez talán változtat valamit azon, hogy szerintetek hogy kellene intéznem a dolgot???

Sőt azt is mondta, azt nem bánná, ha nővel csalnám meg, de hozzátette, hogy idegen nővel tegyem, akivel nem alakul ki érzelmi kapcsolat. (Dehát engem ugye az olyan típusú kapcsolat pont, hogy nem érdekel, és amúgy is a biszexualitással együtt is monogám típus vagyok...)

Azt elmonhatom, hogy a pasik közül vele volt a legjobb a szex. Csak a végén már a kapcsolat gondjai arra is rányomták a bélyegét az én szemszögemből.. A szextől eltekintve, vannak dolgok, amiket jobban csinálhatott volna, de ezt azt hiszem, én is elmondhatom magamról...


Igazából lelkiismeretfurdalásom van az egész miatt, és - bár köszönöm a biszex csaj válaszát is! írtál jó dolgokat! - nem tudnám elpoénkodni, és ő se venné ezt jó néven... Szomorú vagyok, hogy így alakult, és nagyon nehéz nekem ez az egész...

2009. febr. 14. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor egyelőre ne mondd el neki, csak annyit, hogy kihűlt a kapcsolat.


Maradjatok barátságban és amikor már "jobb passzban lesz" vagy neki is lesz valakije akkor mondd el.


Ha az elejétől tudta, hogy biszex vagy akkor szerintem nem kéne, hogy hatalmas meglepetés érje. Eleinte nehéz lesz neki, de túl fogja magát tenni a dolgon.

Szerintem sokkal nagyobb butaság lenne együtt maradni, amikor már nincs meg a tökéletes szerelem... majd megtalálja magának ő is az igazit. Mással is megesik ilyesmi, annyira nem lesz elviselhetetlen :)

2009. febr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!