Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez bűn? Egyáltalán ez az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez bűn? Egyáltalán ez az, aminek gondolom?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Én egy 13 éves lány vagyok, keresztény, járok misére, külön hittanra, és az iskolai órarenben is szerepel a hittan. Tényleg hiszek istenben, és az örök életben. A gondom az lenne, hogy körülbelül öt-hat éves lehettem, amikor valamiért a takarót a nemi szervemhez dörzsöltem (ruha is volt rajtam), és olyan jó érzés volt.Az óta már sokszor csináltam, szinte 2 hetente. Nem rég hallottam csak a maszturbációról, de nem tudom, ez az-e, és hogy bűn-e. Meg kell ezt gyónni? Eddig nem gondoltam rá, hogy meg kéne, és nem tudom, mit mondjak a papnak, hogy nevezzem ezt, ha még is. Utána biztosan nem mernék a szemébe nézni. Kérlek segítsetek! Bűn ez? Mit tegyek?
2011. febr. 26. 20:11
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem órarenben, hanem órarendben.
2011. febr. 26. 20:12
 2/37 anonim ***** válasza:
Miért kellene meggyónni?
2011. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Én is keresztény vagyok,református,de inkább csak azt mondanám,hogy megkelettem keresztelve.

Azt,hogy a te vallásod ezt bűnnek tekinti azt ugyan nem tudom,de ,mint ettől eltekintve ez NEM bűn hanem természetes dolog.

Milyen keresztény vagy?

15l

2011. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Mert lehet, hogy bűn. Ha ez maszturbálás, akkor meg kéne gyónnom, mert az bűn. Mármint, a keresztényeknél.
2011. febr. 26. 20:15
 5/37 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Katolikus vagyok :) A Te vallásod szerint nem bűn? Hú, remélem, az enyém szerint sem az.
2011. febr. 26. 20:16
 6/37 anonim ***** válasza:
0%

mekkora kamukérdés már ez.

mér uszítod a katolikusokat?

2011. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
51%

A katolikus vallás szerint szinte minden bűn, az egész emberi lét az... A katolikus az egyetlen vallás az iszlám mellett, amit ki nem állhatok, mert csak kínt és szenvedést hoztak a világra. De ez nem ide tartozik.


A témánál maradva: a maszturbáció sose volt és nem is lesz bűn.

A hazudás, lopás stb az a bűn.


(hallkan megjegyzem, hogy a kérdésnek kicsit kamu szaga van, de legalább válaszoltam)

2011. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, megköszönöm, mert kedves vagyok, pedig haragudnom kéne!!! Nem kamu kérdés, mivel bizonyítsam? Komolyan érdekel a dolog, ugyanis úgy érzem, most értem abba a korba, (szerintem) hogy megszeretném tudni, mi is az élet értelmes stb. Nem szeretnék olyan lenni, mint a többi osztálytársam, akik cigiznek, ,energiaitalt isznak, és nem tanulnak. És mindezt 7. osztályban!! Én ebbe a családba születtem, ahol az anyukám katolikus. Már baba korom óta járok misére (mármint, akkor még csak vittek :D ) és erről nem szeretnék leszokni. Nem sokára bérmálkozom majd. És nem értem, mi az, hogy miért uszítom a keresztényeket? Vagy mi van? Annyira nem értelek Titeket...Nem ismertek, de azért lehordtok, hogy nem mondok igazat! Elegem van az ilyen emberekből...Köszönöm szépen!

2011. febr. 26. 20:38
 9/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, ez maszturbáció.


Én nem vagyok vallásos, de a 7 főbűnre gondolva utánaolvastam wikipédián:

3. A bujaság (lat. luxuria)

a nemi gyönyör rendetlen kívánásának vagy élvezésének bűnös készsége. „Az embert két dolog különbözteti meg az állattól: az elsõ az evõeszköz használata, a második pedig a nemi élet kontrollja!” A buja emberbõl ez utóbbi hiányzik. Az Istentõl kapott, bennünk jelen lévõ természetes nemi vágyat öncélúan élvhajhász aktussá silányítja. Mert a buja ember nem tud õszintén szeretni, nem akarja magát egy életre elkötelezni társa mellett, nem kíván boldogítani, hanem éppen ellenkezõleg: isteníti a szabadosságot, mindig csak kapni, leszakítani kíván. A bujaság nem ismer féket és gátat a nemi kapcsolatban, nem törõdik azzal, ha bemocskolja mások becsületét, ha vét az emberi együttélés egyik alapvetõ és isteni parancsolaton nyugvó szabálya ellen: „Ne kívánd felebarátod házastársát…”


Ez alapján ember legyen a talpán, aki meghúzza a határt, hogy most akkor visszaéltél-e az élvezettel vagy sem...

2011. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nagyon szépen köszönöm Neked! Te legalább elhiszed, hogy igazat írtam, és rendes választ adtál. Tényleg köszönöm :) Most megfogadtam, hogy többé nem teszek ilyet, remélem betudom majd tartani. És még egyszer köszönöm :)
2011. febr. 26. 20:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!