Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az embereknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az embereknek orgazmusa?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az evolúció vagy mittudom én mi, hogy találta ki hogy jó érzés legyen a szex?
2011. márc. 5. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nem lenne jó érzés, akkor senki sem csinálna, és így a népesség se növekedne. hiába hajtanak az ösztönök, ha nem jó az, amit csinálsz.
2011. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ez az egész hogy alakult ki? Hogy jött rá a természet vagy a jó isten vagy nevezze mindenki annak aminek szereti.
2011. márc. 5. 18:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert nekem ez olyannak tűnik, mintha csak valaki kitalálta volna, hogy ez így lesz hatékony.
2011. márc. 5. 18:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem itt akarod keresni a választ ,hanem 1 olyan könyvben ,ahol leírja az evolúció korszakait meg hozzáráulásait ,ott részletes leírás van ...
2011. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mért kérdezel hülyeséget?
2011. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mert nekem ez olyannak tűnik, mintha csak valaki kitalálta volna, hogy ez így lesz hatékony."


Nekem nem csak ez tűnik olyannak... Nagyon sok ilyen dolog van.


Először is, az evolúció és Isten nem egymást kizáró tényezők.


Az evolúció mint olyan, egy folyamat. Nem tud gondolkodni, nem tud kitalálni semmit. Megpróbálom nagyjából elmondani, hogyan működik, de természetesen a teljesség igénye nélkül, hiszen ezekről könyveket írtak.


Attól kezdve, hogy az élet megjelent a Földön, az elsődleges célja az volt, hogy fennmaradjon. Attól kezdve, hogy különböző típusú életformák jelentek meg a Földön, azok között versengés jött létre. Így van ez most is.


Az az élőlény a legsikeresebb, amelyik legjobban tud alkalmazkodni a környezetéhez, és a legtöbb utódot tudja létrehozni.

Mindegyik élőlény önző módon a saját genetikai állományát akarja fenntartani, és ennek érdekében életteret hódít el a többitől: hogy legyen mit ennie, hogy legyen hol élnie.


Ezt az élőlények sok különböző módon teszik meg, rengeteg féle túlélési stratégia ismert.


Az alkalmazkodás során az élőlények olyan tulajdonságokra tesznek szert, amelyekkel a legnagyobb eséllyel életben maradnak az adott környezetben.


Hogyan csinálják, ha nem tudnak gondolkozni?


Természetes szelekció. Az az egyed, amelyik nem, vagy kevésbé tud alkalmazkodni a környezetéhez, kipusztul. A legjobban alkalmazkodó pedig fennmarad.


Mondok egy példát.


Vannak olyan rovarok, főleg az őserdőkben, amelyek olyan jól alkalmazkodtak a környezetükhöz, hogyha rajt van egy faágon, nem tudod megmondani, hogy az egy levél, vagy egy rovar. Ez azért jó neki, mert így egy ragadozó is nehezen veszi észre, és nagyobb eséllyel marad életben.


De hogyan csinálta, hogy szinte lemásolta a levél színét, alakját, annak érdekében hogy túléljen? Hogyan csinálta, ha nem is tud gondolkozni?


Sehogy. Nem ő csinálta.


Leegyszerűsítve a helyzet a következő volt:


Mondjuk volt egy sárga rovar és egy zöld rovar. A ragadozó a fán sokkal könnyebben észrevette a sárgát, ezért a sárgát ette meg. Ennek következtében a zöld rovar maradt életben, és ő örökítette tovább a genetikai állományát. Az ő utódai már zöldek voltak.


A véletlenszerű génmutáció következtében kialakultak olyan egyedek, amiknek az alakja véletlenül jobban hasonlított egy levélre. Ezek az egyedek előnybe kerültek a társaikkal szemben, mert őket nehezebben vették észre a ragadozók. Így tehát a ragadozók azokat ették meg amik nem hasonlítottak annyira a levélre. A levélre hasonlítók tovább éltek, ők szaporodtak, és utódaik már zöld, levélre hasonlító rovarok voltak.



... így tovább.


A evolúció alapja tehát a génmutáció, ami a genetikai információ véletlenszerű megváltozását jelenti, és ami végső soron új tulajdonság kialakulásához vezet.


Hogy a tulajdonság mennyire előnyös, mennyire nem, azt a környezet dönti el.


Mondjuk ha születik egy fehér nyúl, meg egy barna nyúl, akkor a barna kerül előnybe, ha mérsékelt éghajlati övi erdőkről beszélünk, mert itt nehezebb észrevenni, de ha a tundráról beszélünk, ahol legtöbbször hó van, akkor ott a fehér kerül előnybe, mert a fehéret a fehéren nehezebb észre venni.


Ezért vannak havas tájakon fehér szőrű állatok, itt meg nem fehér szőrűek.


Nagyon leegyszerűsített módon, így működik az evolúció.

Azért a színt választottam mint tulajdonságot, mert ezt legkönnyebb megérteni, de az alkalmazkodás ennél sokkal több mindenre terjed ki. Az egyed túlélése függ a termékenységétől, parazitákkal szembeni ellenálló képességétől...stb.


Ezek alapján már érthető, miért lett élvezet a szex. Az, hogy élvezetes, arra sarkallja az élőlényt, hogy azt csinálja. Ez egy erős belső kényszerítő erő. Azok az élőlények, amikben ez nem volt meg, akiknél nem volt élvezetes a szex, már régen kiszelektálódtak, mert azok, akik élvezték, többször csinálták, több utódot hoztak létre, akiknek több hely kellett, elhódították a másiktól...stb...

2011. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző egy nagyon okos ember. De én leegyszerűsítem a dolgot: Ha nem lenne orgazmus, honnan tudnád mikor kell abbahagyni a szexet?
2011. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20.18, ez egy nagyon jó gondolat!


Szóval most már tudjuk, miért jó a szex, és azt is tudjuk, miért nem elég csupán az, hogy jó legyen, miért kell, hogy az élvezetnek tetőpontja is legyen...

2011. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bullet Black: Te is vagy olyan okos!
2011. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!