Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelem hogyan alakul ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem hogyan alakul ki az megvan, de mért pont abba leszek szerelmes akibe?

Figyelt kérdés

Itt volt egy jó válasz az előző kérdésemre:

"A szerelem kémiai háttere egy hormonkoktél, ami a szerelmesekben szabadul fel. Ennek része az, ami a pupillát kitágítja, amitől homályosabban látsz - plusz a jellegzetes arckifejezés - a rózsaszín köd (látod a szerelmesed hibáit, de nem törődsz vele) - stb. stb.

Plusz egy olyan kábítószer, amit az agy termel. Ennek hatása az extázis. Sajnos - mivel ez kábítószer - így is működik: tehát idővel csökken a hatása, emelni kell az adagot. Ezt hívják "változatosságnak". Ilyenkor kell "feldobni" a kapcsolatot.

A lángoló szerelem tehát idővel mindenképpen csökken.

A jó az, ha KÖZBEN kialakul a szeretet is. Ezt egy másik hormon okozza, amelynek viszont a hatása már tartós is lehet."

De én szerelmes vagyok egy osztálytársnőmbe akivel alig beszéltem, olyan kedves, szép, aranyos, van melettem egy szexi csaj mégse bele lettem szerelmes, ez miért van?

17-f


2009. febr. 22. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Fiúnál nem tudni egészen pontosan, mitől lesz szerelmes. Amit tudni lehet, az a lány aránya (mell-derék-csípőbőség) - és ebből következően a gyerekszülési képességei.

Lánynál egészen jól lehet tudni, hogy kiszagolja az immunrendszered, és az a rokonszenves neki, ha erősen különbözik az övétől.


Azért az embernél nem ennyire egyszerű a helyzet: ez is, meg a szerelem kémiája is csak egy összetevő. Azért ezeket befolyásolja a gondolkodás is.

2009. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni :D kössz
2009. febr. 23. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen egy lány aránya, az a szexuális vonzalommal van összefüggésben, és nem a szerelemmel.


Hogy kibe leszünk szerelmesek, többek között attól is függ, hogy az illető beleillik-e abba a sémába, amit arról állítunk fel, h valakibe szerelmesek lehetünk-e vagy sem. (pl. egy lány sokat káromkodik, neked meg az van a "szerelemsémádban", h egy lány ne káromkodjon, akkor szerelmes sem leszel belé. és sok hasonló korlátozás és tulajdonság van ebben a sémában, hogy kibe akarsz szerelmes lenni, és kibe nem.)

hogy éppen kibe leszel szerelmes, azt az is befolyásolja, hogy kivel kapcsolatban érzel boldogságot, azaz kivel kapcsolatban emelkedik meg a dopaminszinted. ez megemelkedhet pl rejtély hatására is, tehát ha az a lány, akibe most az osztályodból szerelmes vagy, van annyira rejtélyes, hogy a dopaminszinted elér egy küszöböt, akkor szerelmes leszel. ezzel ellentétben, a melletted ülő lány hiába néz ki jól, közömbös marad, mert nincs benne semmi plusz, ami átbillentené a dopaminszintedet az említett határon.

23f

2010. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Engem is érdekel, de itt jól elmagyarázták.
2010. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!