Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szerelem szinonimája?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerelem szinonimája? Éreztétek valaha?

Figyelt kérdés

testi lelki vonzalom.. ábrándozások sorozata.. vagy mi??

Voltatok már szerelmesek?


2011. márc. 19. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom definíciót keresel.

Igen, voltam, vagyok.

Olyasmiként tudnám leírni, mint egy kozmikus felismerés, hogy "Igen, Ő az!".

2011. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Futurare ***** válasza:

Kölcsönös, feltétel nélküli tisztelet, és megértés. Ezzel párosul a kötődés, egy olyan érzés, amit hívjunk "hanemtudomholvanmegőrülök"-nek.


Ez nem szinonima, inkább definiálni próbáltam.

2011. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerelem, szerelem, átkozott gyötrelem.

Mért nem termettél meg minden fa tetején


[link]

2011. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen igen bocsi.. :$

definícióra gondoltam én is.. :D 10 után már nem tud gondolkodni az ember :)

2011. márc. 19. 22:49
 5/7 Futurare ***** válasza:
Pont az "átkozott gyötrelem" végett én 1 hónapja nem tudok gondolkozni.
2011. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyötrelem, Ezüst-Patak Szabadság című számában is van egy ilyen részlet. Most komolyan, az esetek többségében az van, hogy akinek tetszel, az neked nem jön be, akit te kedvelsz, annak te nem jössz be. Ha netán egymásba zúgtok, akkor minden happy, bár ez ritka, mert még a kapcsolatban is lehetnek olyan dolgok, ami gyötrelemmé teszi. Nekem ez a véleményem. Egy szóval: Szenvedés.
2011. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

és Tonio mégis boldog volt. Mert a boldogság, mondotta önmagának, nem abban van, hogy az embert szeretik, az csak undorral vegyes kielégülése a hiúságnak. Boldogság az, ha az ember szeret, és holmi apró, fortélyos közeledésekkel lopja meg szerelme tárgyát. És lelkében felírta ezt a gondolatot, teljesen átgondolta és gyökeréig átérezte.

[...]

Ezen az estén magával vitte a kislány képét, vastag szőke hajfonatát, hosszúkás metszésű, nevető kék szemét, orra nyergén a gyöngéden odalehelt szeplőket, s nem tudott elaludni, mert hangjának csengését hallotta, s megpróbálta halkan utánozni azt a hangsúlyt, amelyet annak a közömbös szónak adott, és beleborzongott.


Tapasztalatból tudta, hogy ez a szerelem.

De jóllehet tisztában volt vele, hogy a szerelem sok fájdalmat, gyötrő megaláztatást okoz majd neki, hogy ráadásul földúlja békéjét, és szívét megtölti dallamokkal, úgyhogy nem lesz kellő nyugalma egy dolgot kerekre formálni, és fölényesen kikovácsolni belőle valami egészet - mégis örömmel fogadta az érzést, átadta magát teljesen, és lelke minden erejével ápolta magában, mert tudta, hogy az gazdaggá és elevenné teszi, és jobban vágyott arra, hogy gazdag és eleven legyen, mint hogy fölényesen kikovácsoljon valami egészet...


részletek Thomas Mann: Tonio Kröger c. művéből

2011. márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!