Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A 19. -dik században a jómódú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 19. -dik században a jómódú ifjú legények tényleg kaptak olyan nevelést is hogyan kell udvarolni egy lánynak?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a 19.-dik században, azaz az 1800-as években a jómódú nemes családban nevelkedő legényeket tanították arra hogy hogyan kell udvarolni! :O Ez valóban így van? Hozzáteszem, szerintem a mai férfi társadalom túlnyomó többségének sem ártana ilyesmi leckéket vennie, mert eléggé elfeledték a fiúk a feladatukat, sok lány bánatára...
2011. márc. 29. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nemcsak a fiúkat kellene tanítani, és nemcsak az udvarlásra... Eléggé el van fajulva a helyzet :S Amúgy én úgy tudom, hogy ez tényleg így volt, de nem vagyok egy törizseni...
2011. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igaz!! De a nőket is arra tanították,hogy milyen praktikákkal fogjanak férjet ,mi az illendő a társaságban és hogy legyenek jó feleségek! A férfiakat is eféle etikettekre tanították! Akkor azért magátólértetődő volt,hogy a nőkkel finoman kell bánni!
2011. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszenének ezek a tanítások, lányoknak is fiúknak is elkellne manapság... :s
2011. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
nem biztos hogy velük van a baj. lehet meglátták, hogy úgy írod a 19. századot, hogy 19.-dik és futásnak eredtek a fejüket fogva.
2011. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

18:17


Köszönöm hogy válaszoltál a kérdésemre. :)

2011. márc. 29. 18:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Kaptak ilyen nevelést.

Sőt, elárulom, 13 évesen apuci elvitte a kicsi fiút bordélyházba is...mert szokás volt.

2011. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

18:20


Legalább foglalkozott vele valamennyire az "apuci".

2011. márc. 29. 18:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Inkább a tényleg válaszolóknak köszönd! Nekünk jólesik,a visszakötöszködéssel meg sokra nem mész...
2011. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Meg volt a módja a dolognak. Bejáratott volt az elsö bálozás intézménye táncrenddel amire a férfiak törték magukat, hogy rajta legyenek. Amikor a jobb módú családban 16 éves lett a lány akkor a lányos szülök bevezették a fiatal nöt a társasági életbe. Ennek egyik módja volt az elsö bál. Nagyon készültek erre a lányok. Persze akkor egy 16 éves nöt nem 17 éves ifjoncoknak tartogatták hanem legalább 26-27 évesnek vagy 30 fölöttinek. A férfinak valamit már le kellett tudnia tenni az asztalra nem csak a tini pö..csével rohangálni, hogy valahol megmelegítené.


Akkoriban nem lehetett feltenni olyan kérdést: jaj mit csináljak 14 éves vagyok és az anyám ránk nyitott amikor a 15 éves pasim éppen ny.alt. Viszont a szülök döntöttek a házasságról is.

2011. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

18:31


Köszönöm nektek is természetesen. :) De nem hagyhattam szó nélkül az efféle kérdésekre nem felelő kötözködő alakokat. Amit még nagyon nem kedvelek, ha egy pl. tinédzser kérdést tesz fel az oldalon, tanulással vagy esetleg a szexualitással kapcsolatban és válaszképpen olyanokat mondanak neki hogy:"Áh, de hülye vagy!" "Terhes vagy!" stb...

2011. márc. 29. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!