Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőmmel volt egy kis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmmel volt egy kis vallási nézet eltérésünk, de komoly veszekedés nem lett belőle. Mit tegyünk, hogy a jövőben az ilyesmit elkerüljük?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: a barátnőm 17, én 18 éves vagyok. Már több, mint fél éve járunk, harmonikus a kapcsolatunk, nagyon jól kijövünk, szeretjük a másikat és maximálisan elégedettek vagyunk a nemi életünkkel is. :) Szóval mondhatni hogy minden Ok, de valójában nem teljesen. Én kereszténynek vallom magam, tehát hiszek Istenben, hiszek abban hogy létezik, hiszek a pokolban, mennyben, szeretem az ünnepeket stb... A barátnőm viszont jehova (hihetetlenül hangzik, de jehova létére összejött velem! A jehováknak ugyanis elméletileg nem lenne szabad más vallásuval összejönnie, de engem annyira szeret hogy nem bírta ki... XD ) Én ezt mondtam neki: szerintem vallásszabadság van, mindenkinek megvan a joga hinni bármiben, akár Istenben, akár abban hogy nincs semmi a halál után, a görög istenekben stb... Mindenkinek szíve joga ez. Tilos ráerőltetni a másikra a maga hite nézeteit. Én annyit kértem tőle, de nagyon nyomatékosan: NE próbáljon engem meggyőzni arról hogy a jehovák hite "mennyivel jobb mint a keresztényeké", hogy ez sokkal realisztikusabb, nincs is pokol, meg menny se, nincs túlvilág, nem szabad ünnepelni stb... Kértem NAGYON sokszor a párom, hogy fejezze be ezt, hogy engem próbál meggyőzni, mert ÉN MAGAM sem győzködöm őt! Megkértem rá, hogy fogadja el, miben hiszek, mint ahogyan én is elfogadom az ő nézeteit... De nem hagyta abba... Folytatta tovább hogy a pokolban, mennyben hinni, ünnepelni egy nagy baromság és hogy nincs igazam stb... És nekem ma ebből elegem lett. Megmondom őszintén, NAGYON felhúzott ezzel. Hát hiába kértem tőle, hogy hagyjon ezzel békén, fogadja el hogy én miben hiszek, miképpen ÉN sem kritizálom az ő nézeteit. Végül megállapodtunk abban, hogy mindkettőnknek meglehet a maga véleménye. Utálok vallásról vitatkozni, ráadásul az efféle viták teljes mértékben értelmetlenek, mert amúgy sem szabad győzködni a másikat arról hogy "hú, de rossz az amiben hisz"...!! És fájt is a lelkemnek nagyon, amilyen rágalmakat mondott a hitemre... Szerintetek mit tegyünk hogy a jövőben ne legyenek hasonló, esetleg heves nézeteltérések a vallási témán belül?
2011. márc. 30. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, az én tapasztalatom az, hogykét olyan embernek nagyon nehéz együtt élnie, akik megrögzötten ragaszkodnak a saját, ellenkező nézeteket valló hitükhöz.

Jó lenne nem felhoznia ezt a témát, mert emiatt még sokat veszekedhettek, ha nem hagy békén téged. El kell fogadnotok a másikat vallásostul, és nem szidni, meg megpróbálni áttéríteni. Ennek semmi értelme, csak a vitákat generáljátok.

Próbáld vele megértetni, hogy annak, amit csinál, semmi értelme, és, hogy többet jelent számodra annál, minthogy az eltérő vallásotok miatt szétmenjetek.

2011. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ilyet mondok :D ne nekem az a kép jut erre eszembe hogy ha egy jehova ember meglàt egy ajtót azon be kell csöngetnie, hogy ràtukmàlja a vallàsàt màSra :DD mintha genetikailag beléjük lenne kódolva :D
2011. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 habibi ***** válasza:
hm.. szerintem ha ennyire eltér a nézetetek, akkor ne erőltessétek ezt, vagy próbáld elkerülni a témát, bár szinte lehetetlen. Mi is így vagyunk a párommal, Ő muszlim én keresztény. de nálunk ez úgy van, h. elfogadjuk egymás vallását, és nyíltan beszélünk róla, nem vitatkozunk, h. most nekem v. neki van igaza, h. az én vallásom a helyes v. az övé. ha szóba kerül, akkor Ő is elmondja mit tart a dologról a vallása és én is, olykor még magyarázunk is egymásnak. mi békében vagyunk. De a fontos, h. ne zárkózzatok el a dolgoktól és türelmesek legyetek egymáshoz.
2011. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem miért olyan fontos neki hogy meggyőzzön, amikor a saját vallása szabályait se tiszteli. Ráadásul a jehova az csak felvett vallás formájában létezi, tehát nincs az, minthogy valakit gyerekkorában megkeresztelnek, meg ilyenek, tehát az ő döntése volt. Ugyanis nem csak, hogy csak saját vallásúval járhatna, pókhálókat kéne dédelgetnie a lába között a házasságig (már bocs). Szóval ha ezek a kis "apróságok" nem fontosak, akkor nem értem, hogy a térítésből miért nem enged.

Igazából mindenképpen le kell ülnötök mégegyszer, meg mégegyszer meg mégegyszer ezt megbeszélni, amíg nem megy...

De pl nálam bejött az, hogy amikor egy (muszlim) srác nem is igazán a vallásomat (mert az konkrétan nincs), de a hitemet kritiálta, akkor én azzal vágtam vissza, hogy ő csak ne szóljon egy szót se, amikor rendesen iszik bulikban, és hát komolyan csajozgat is, meg mindenfélét összevissza eszik, amiket nem lenne szabad. Én szó szerint megmondtam neki, hogy aki a saját hitét nem tiszteli az ne kritizálja a másét. Ezzel köztünk a vita örökre lezárult, akkor elszégyellte magát és annyi. Mondjuk mi nem jártunk, de a szituáció hasonló ettől függetlenül...

2011. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megmondom őszintén, nem olvastam teljesen végig amit írtál, mert leragadtam az elején.

Idézem tőled:

"Már több, mint fél éve járunk, harmonikus a kapcsolatunk, nagyon jól kijövünk, szeretjük a másikat és maximálisan elégedettek vagyunk a nemi életünkkel is. :)"

Nos a nemi életre szeretnék kitérni. Jehova tanúi nem létesíthetnek szexuális kapcsolatot házasság előtt. Semmi neműt, amíg a fiú meg nem kéri a kezét, SŐT!! csak esküvő után csókolják meg úgy igazán egymást!!! Úgyhogy a barátnőd nem hithű Jehova tanúja, és nagyon remélem, hogy nem is keresztelkedett meg, ugyanis ezzel bűnt követ el.

Náluk ez alapvető dolog, ugyanis Jehova tanúi a Biblia szerint élnek, minden szavát szentnek, Isten szavának tekintik, és egyértelműen le van írva benne, hogy csak esküvő után lehet szex.

Magyarázd meg nekem légy szíves, hogy lehet az, hogy ünnepek miatt ki van akadva, mikor a leg-evidensebb bibliai elvet nem követi???

2011. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az eddigi válaszait. :)


20:26


Szervusz Kedves válaszoló!


Ne tőlem kérdezd hogy miért nem tartja be ezt a szigorú szabályt a hitének (házasság előtt nincs szex), ugyanis ezt tőle kéne kérdőre vonni. Egyébként szerintem az sem fair dolog, hogy míg én csak akkor mondtam először rossz szót a vallásáról amikor már huszadszorra kért meg rá hogy mondjam el a véleményem a jehovák vallásáról (de akkor is nagy nehezem ment. Azt mondtam, hogy nagyon nem

értek egyet az ünneplés hiányával, hogy szerintük nincs pokol meg menny, nincs túlvilág stb...) Hiába kértem hogy ne kérdezze a véleményem, végül elmondtam neki, de nem sértődött meg. A másik meg, hogy SZÁNDÉKOSAN NEM köszöntöttem fel a névnapján, karácsonykor, szilveszterkor, mert megkért rá. Tehát én betartottam, amire megkért. Viszont amire Én kértem meg (hogy ne kritizálja a hitem), azt nem tette meg... És ezért megvallom őszintén, hogy nagyon szomorú vagyok! :( Szerintem jogosan várom el, hogy ne piszkáljon azzal hogy keresztény vagyok!

2011. márc. 30. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos amit igényelsz. Leginkább azért, mert még a saját vallásának sem tesz eleget. Kicsit "bort iszik vizet prédikál" jellegű felhangot kapott a dolog.
2011. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!