Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Reménytelen szerelem! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménytelen szerelem! Hogyan tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Harcolj!
2011. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha akarsz írhatsz pont ugyanebben a helyzetben vagyok
2011. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy másik reménytelen szerelemmel. :)
2011. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, le is írom - kicsit hosszan, mert könnyebb ha leírom...


Hogyan lehet megszabadulni attól a kínzó érzéstől, amit a viszonzatlan szerelem okoz?


Jelenleg úgy érzem, hogy sehogy...


Két éve munkahelyet váltottam és egy olyan helyre kerültem, ahol javarészt nők között dolgozom. A legtöbbjük 40 év fölötti anyuka és mivel elég közvetlen ember vagyok, szinte mindegyikükkel jó kapcsolatban vagyok, sokat hülyéskedünk a munkaidő alatt. Kicsit olyan mint egy nagy család, ahol a "nővéreim" között lehetek. Mondjuk én is idén 40 leszek, de elég fiatalos vagyok, többször néztek már harminc alattinak is...

Dolgozik közöttünk egy nő, aki három évvel fiatalabb mint én, azaz 37 éves. Egy 52 éves fickó a férje, akivel 10-12 éve élnek együtt, de csak tavaly ment hozzá feleségül. Nem egy helyen dolgoznak, még csak nem is egy műszakbeosztásban. Abból áll az életük, hogy a csaj munka után otthon főz, mos, takarít, a fickó meg csak elvan mint a befőtt. TV-t néz, pötyörészik a számítógépen. Semmi szórakozás sincs az életükben, nem járnak el otthonról, nincsenek barátaik, a hétvégi "csúcsprogramjuk" az, hogy kibicikliznek a temetőbe a faszi szüleinek a sírjához. Ennyi. Közös gyerkőc nincs, a fickónak az előző házasságából van ugyan egy nagy fia, de nem tartják a kapcsolatot. Annyira érzelemmentes és sivár az életük, hogy számomra hihetetlen, hogy boldogok lehetnek együtt. Nem tartanak születésnapot, nem lepik meg egymást semmivel, még karácsonykor sem ajándékozzák meg egymást. Nem is tudják milyen jó érzés adni és kapni. A megkeresett pénzt gondosan beosztják (a faszi elég jól keres), de igazából nem költenek semmire, csak "spájzolják" a pénzt...

De ez a csaj odabent a cégnél olyan, mint minden normális ember. Vicces, kedves, rendes, jókat lehet vele beszélgetni, nevetgélni, hülyéskedni. Na ebbe a nőbe szerettem én bele.

Sokáig próbáltam magamtól elkergetni ezt az érzést, de pár hónapja végleg rájöttem, hogy nem megy. Mélyen és igazán szeretem. Ami miatt igazán szenvedek, hogy úgy érzem, én sem vagyok számára közömbös. Mindig odajön dumálni, keresi velem a fizikai kontaktust - még ha csak egy-egy futó érintésre is. Viccelődik, látom rajta, hogy szeret a közelemben lenni. Valószínűleg ez is vezetett oda, hogy beleszerettem.

Igazából nem tudnám megmondani hogy miért is szerettem bele. Csak kialakult bennem az érzés az összhatàs miatt. Nem tudom azt mondani hogy "jaj azért mert olyan rendes" vagy "azért mert olyan kedves", annyira rendes és kedves ami nekem pont jó, ami miatt úgy érzem hogy nekem való. Külsőre sem egy fantasztikus szuperbombázó, de épp annyira helyes és csinos, ami miatt nekem tökéletesen megfelel(ne)...

Néhány hete bevallottam neki, hogy mit érzek. Egy A/4-es levélpapírt írtam neki tele a gondolataimmal és az érzéseimmel. Vannak dolog amiket ki kellett volna hagyni belőle és vannak amiket be kellett volna írnom, de összességében jó írás volt. Egy hétig nem válaszolt semmit, de ugyanúgy viselkedett velem, mint korábban. Odajött, viccelődött, beszélgetett - én meg gyötrődtem. Végül nem bírtam megállni hogy ne kérdezzek rá, hogy legalább elolvasta e amit írtam. Egy nyelés után bólintott, én meg mondtam, hogy ha nem akar akkor nem beszélünk erről a témáról soha többet, de valamit mondjon mert ez így nem jó. Erre azt mondja hogy nagyon megtisztelő de nemet kell mondania. Mondom hogy oké, legalább így minden tiszta. Megint elismételte hogy megtisztelő de nem. Ennyi volt, ez is a pénteki nap végén.

Elég depressziós hétvégét éltem túl és ha nem öntöm ki a szívemet a kedvenc munkatársamnak, ki tudja mit csináltam volna magammal... De végülis úgy éreztem, hogy vagyok annyira kemény csávó, hogy túl tudok lépni rajta.

Hétfőn minden ugyanúgy folyt tovább mint korábban. Odajött hozzám a csaj, beszélgetett mosolygott, stb. Én elég jól el tudom rejteni az érzelmeimet, így aztán játszottam a kemény csávót és próbáltam minél kevesebbet érintkezni vele. Nem egyszerű dolog, mert gyakorlatilag egymásra vagyunk utalva, konkrétan a közvetlen munkatársam a lány. Ha nem szóltam hozzá, akkor megkérdezte mi a baj, bökdösött, rugdalta a cipőmet, meg ilyen apró dolgokkal gyötört.

Hetek teltek el így.

Nem tudom mi lesz velem, de nem tudom kiverni a fejemből.

Nem tudok túllépni rajta, sajnos nem tudok. Pedig tudom, hogy túl kéne, de nem megy. Próbálok másra gondolni, próbálok odabent nem a közelébe lenni, de túl kevesen vagyunk és túl kis helyen dolgozunk ahhoz, hogy el tudjam kerülni egész nap. Nem mosolygok rá, nem beszélek vele, csak minimálisan. Nagyon nehéz megállnom, néha nem is megy...

Már nem is az zavar igazán, hogy nincs velem és nem is lesz. Beleszakad a szívem, de valamelyest már beletörődtem, elfogadtam, hogy NEM. Azért nem tudok rajta túllépni, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy boldog életet él. Egyszerűen nem hiszem el, hogy így teljes az élete és hogy ilyen kevéssel beéri. Ilyen sivár, ilyen rutinszerű élettel... Már odáig eljutottam, hogy már azt se bánom, ha nem velem élne teljes életet, ha nem mellettem lenne boldog, csak legyen az. Legyen értelme az életének. Nevessen sokat, szüljön gyereket, de amit legjobban szeretnék, hogy igazán szeresse az a fickó akinek majd gyereket szül. Legyen boldog, még ha nem is velem lesz az...

Volt olyan nap, hogy egész nap szabályosan gyötört. Néha azt hiszem, hogy tudat alatt csinálja ezt velem. Ha elmentem dolgozni a csarnok egyik felébe, pár perc múlva ott kötött ki. Erre én átmentem máshová, oda is utánam jött. Közben beszél, mosolyog, bökdösi a hátam, húzogatja a pólóm ujját, meg ilyenek.

Már azon gondolkodok, hogy munkahelyet kéne váltanom, mert így minden nap gyötrődés számomra. Minden nap egy pokol. Mert mindig jön, mindig mosolyog, mindig küldi felém az olyan jeleket, amikről azt hinném, hogy azért csinálja, mert több vagyok neki egy munkatársnál... vagy legalábbis lehetnék...


Mit lehet ilyenkor csinálni? Hogyan lehet túltenni magamat azon a bizonyos NEM-en?


Azt mondják, az idő minden sebet begyógyít, de így, hogy minden nap látom és beszélek vele, nem tud begyógyulni seb, minden nap felszakad... Én meg lassan beledöglök...

2016. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én konyhan dolgozom és egy nagyon csinos pincér lánynak udvaroltam, de láttam rajta, hogy nem igazán erdeklem. Majd idén februárban megtört a jég. Írt rám, keresett, sokat beszélgetett velem. Ha nem kerestem akkor ki akadt és nagyon keresni kezdte a társaságom. Olyan zenéket osztott meg a Facebookon ami nekem szólt és hasonlók. Elhivott egyszer magához bulizni, ott voltak a barátai is. A buli végén ott maradtam nála és lefeküdtünk. Ilyet utoljára fiatal koromban éreztem. Beleszerettem tiszta szívvel. Imádtam mindenét. Varázslatos volt. Másnap azt gondoltam, hogy az ő részéről nem biztos hogy ez így van. De nem így lett. Kellettek neki. Meg többet akart velem lenni. Nem csak mint szex, hanem tényleg érdekelte mi van velem, mik a céljaim, ki is vagyok én valójában. Teljesen szipirkaztam. Úgy éreztem, hogy ilyen szerelmes istenem meg soha sem voltam. Többször lefeküdtünk és én gyötrődni kezdtem. Éreztem, hogy valami azért még sincs rendben. Elkezdünk egymás mellett elbeszélni. Többször össze kaptunk munka helyen ami ugye bár nem jó a munka morálra nézve. Szenvedtem. Többször ki kellett mennem sírni mert fájt. Több kolléga nővel dolgozom együtt és az egyikkel kiprovokáltam egy féltékenységi jelenetet. Hiba volt. Elinditottam egy lavinát. Mivel akibe bele szerettem borzasztó csinos így neki sem volt nehéz hapit intézni...... Na ebből borult a bili. Kerűltük egymást, de szenvedtünk mind a ketten. Végűl eljutottunk egy pontig, hogy ebből elég. Rá megy munkára és akár még a munkahelyünket is elveszíthetjük. Le kellett űlnünk és ezt meg kellett beszéljük, hogy ez nem fog tudni működni köztünk mert már az elején kibuktak olyan helyzetek amiket nem tudtunk kezelni nem, hogy még ha ez tovább menne. Tudomásul próbáltam venni, de borzasztó fájdalommal járt végig néznem vagy hallanom, hogy járkálnak be hozzá az udvarlók és ő neki semmi baja és nevedgél és nem igazán izgatja hogy én ezt hogy érzem. Teltek a hetek. Még butaságok is meg fordultak a fejemben. Sokat kezdtem el inni. Minden este totalra hogy ne járjon rajta a gondolatom. Egyre mélyebb spirálba estem bele. De az egyik nap úgy ébredtem fel hogy már nem is ő belőle van elegem hanem saját magamból. Elkezdtem régi ismerősökkel felvenni a kapcsolatot. Amikor tudtam találkoztam velük és egyáltalán nem beszéltem nekik róla. Kerestem magamnak hobbikat, elkezdtem könyveket olvasni és a legfontosabb hogy nem kerestem. Írtam egy listát pozitív és negatív tulajdonságairól és őszintén rá kellet írnom a rosszakat. Többször elő vettem a munkahelyen amikor vele volta. Egy idő után már kezdtem érezni magamon hogy már nem úgy nézek rá mint régebben. Egy kaland volt és semmi több. Napról napra boldogabb lettem és már egyáltalán nem fáj rá gondolni. Maradtunk kollégák és jól meg vagyunk így. A tanácsom az, hogy egy munkahelyi szerelmből lehet akár egy életre szóló kapcsolat is de ha ez csak plátói és már az elején gyötrelmes akkor felejteni kell az egészet és ez csak is rajtad áll. Hidd el kemény időszak vár rád, de ha nem teszel érte akkor még gyötrelmesebb lesz és annak nincs értelme. Ha meg tudsz dolgozni így akkor azt tanácsolom változtass munkahelyet és felejtsd el.
2021. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!