Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szerelem, honnan tudod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerelem, honnan tudod, hogy amit érzel az már szerelem?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem. Honnan tudja aki azt mondja, hogy szerelmes, hogy tényleg az? Mit érez az aki szerelmes? Pl múltkor egy filmben mikor a pasi szerelmet vallott a nőnek vhogy úgy magyarázta el, hogy onnan tudja hogy beleszeretett, hogy minden percben ő jár a fejében. Ennyi lenne? Ha már valakire ilyen sokszor gondolsz, akkor azt jelenti, hogy szerelmes vagy belé? Hol az a határ amitől már szerelemnek nevezhető? Nyilván valamiféle szeretetet érezni kell a másik iránt már, mire rájövünk, hogy szerelmesek vagyunk. De mi az ami megkülönbözteti az őszinte, mély szeretetet és ragaszkodást a szerelemtől? És hogy jövünk rá erre, egyszerűen érezzük, hogy ez most valami több mint a szeretet, vagy egyik reggel felkelünk és belénk csap a felismerés, hogy basszus beleszerettem, vagy történik valami és annak hatására kezdjük el érezni? Soha nem voltam szerelmes, randizgattam párszor, voltak pasik akik tetszettek, de valahogy soha nem éreztem azt, hogy na ez most szerelem. De mi van, ha az volt, vagy idővel az lehetett volna csak egyszerűen nem vettem észre?
2011. máj. 1. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
beírom google-ba
2011. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezt nem lehet definiálni egyszerűen csak úgy jön belülről.
2011. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mély szeretet és ragaszkodás = szerelem. Nem tudsz mit csinálni, rá gondolsz kitalálsz egy csomó hülyeséget h mivel hívhatnád fel...stb. De ha szerelmes vagy azt tudod. Illetve nem, de én is csak utólag tudom, h mi volt igazi szerelem és mi csak vonzalom.
2011. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sztm ami a filmekben van az nem hasonlit a valóságra. Amúgy csak azért irok mert ez engem is érdekelne.

19/L

2011. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A szerelem nem örök. Az agyban lejátszódó kémiai változások azok, amiket együttesen "szerelemnek" nevezünk. Jellemzője h egy másik személyhez kötődve alakul ki.


Dopamin + szerotonin + endorfin + feniletilamin = szerelem

2011. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam egy könyvben intimitás+ ragaszkodás+ szexualitás, de szerintem kell még egy megmagyarázhatatlan valami...


Ezen én is sokat gondolkoztam, hogy honnét lehet tudni hogy ez most szerelem, nem csak fellángolás, vagy csak kémia, vagy önbecsapás.

2011. máj. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, amit az utolsó is írt arra gondoltam. hogy honnan tudhatom, hogy nemcsak hiszem hogy szeretem az illetőt, hanem tényleg. Sajnos vagy nem sajnos, igazából magam se tudom eldönteni, de én nagyon hamar fellelkesülök. Találkozok valakivel, aki tetszik és elkezdek gondolkodni, hogy mi lenne ha és képes vagyok belelovalni magam, hogy milyen tök jó lenne ha összejönnénk. de mindezt úgy, hogy akár egyetlen szót se beszéltünk még, csak 1-1 szia naponta és mégis vágyakozok utána. sokat gondolok rá meg minden, de ugyanakkor ettől még nem lesz szerelem, hisz nem is ismerem. Azt se tudom milyen ember igazán csak remélem hogy olyan amilyet keresek és amilyenbe bele tudnék szeretni, aztán általában kiderül, hogy baromi messze van attól amilyennek képzeltem.
2011. máj. 2. 12:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Csúcs! Ezen már én is csomót gondolkodtam és fogalmam sincs. Az biztos hogy összetett a dolog. Az intimitás+szexualitás+ragaszkodás az tuti. De egy kicsit az a vágyakozós is amiről utóbb írtál. Igaz hogy az plátói de SZERELEM
2011. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy az a szerelem, hogy megismered alaposan közelebbről és még akkor is ugyanúgy vágyakozol utána.
2011. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

a filmekre ne alapozz!

Csókold meg jó szenvedélyesen és majd megérzed szereted-e vagy sem.

2011. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!