Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Munka vagy magánélet? (bővebbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munka vagy magánélet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ahogy éldegélem (hozzáteszem szingli) mindennapjaimat, megtapasztaltam hogy néhol elég érdekes arányban áll az ember munkája a magánéletével. Két végletet is tudok mondani:


1. A földrajz- és töritanárom. Egy roppant intelligens és maximalista ember, én is maximálisan tisztelem, mert mindemellett rendes és érdekes ember is (=érdekesen adja elő az anyagot órán, nem csak diktál mint egy gép), de néha túlzott a maximalizmusa és emiatt sejteni vélem (másokkal együtt) hogy talán még nem is volt dolga nővel, vagy ha mégis akkor elég régen lehetett mert most biztosan nincsen még felesége/élettársa. Pedig nem olyan idős, kb. 33-34 éves lehet. Hát nem tudom, én furcsállom hogy valakinek ennyi idősen még nincs családja.


2. Nem annyira munkára vonatkozik, de végülis a tanulóknak a tanulás is egyenrangú a "munkával" :D


Gondolom mindannyian ismeritek a szőke csajok sztereotípiáját. A tipikus tündibündi műanyag p*csák (Hadházi szavaival élve: pirított r.ibancok) akik a maguk kis bárgyú világában a többi idiótával együtt boldogok, szóval magánéletük legnagyobb problémája az hogy nem like-olják őket FB-on... de a sulikban ők a legidiótábbak, bamba képet vágnak minden kérdésre és abszolút sík hülyék. Na ők a másik véglet :D



Persze egyik se jó szerintem, csak példának írtam hogy értsétek mire gondolok :D


Szóval a kérdés: szerintetek melyik fontosabb: a munka vagy a magánélet? melyik a rosszabb: sikeres karrier, katasztrofális magánélet vagy sikeres magánélet de borzalmas munkahellyel/fizetéssel?


17f


2011. máj. 19. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magánélet fontosabb. Ha a lélekben minden rendben van, akkor sikeresebb tud lenni az ember a munkájában. Ha van mellette szerető társ, család. Viszont hiába vagyok sikeres és szakmai szempontból "boldog", ha nincs kivel megosszam az örömömet. Nekem ez a legfontosabb- hogy legyen kivel megosztani. Hiába leszek sikeres és elismert, ha munka után hazamegyek, és nem vár otthon senki, nincs kinek elmesélni a napomat, nincs kihez hozzábújni, aztán nyugdíjba vonulás után meg ülök otthon egyedül...

Én például orvosnak készülök, és természetesen fontos lesz, hogy sikeres legyek a munkámban, mert az a célom, hogy sok embernek segítsek. De nekem fontos, hogy itt legyen mellettem a párom, akivel kölcsönösen támaszkodhatunk egymásra, és nélküle/ később család nélkül tudom, hogy nem leszek olyan boldog, akármennyi emberéletet mentek meg. Inkább legyen szerető férjem, boldog gyerekeim, és mentsek kevesebb életet, minthogy éjjel- nappal dolgozzak, és ne láthassam felnőni a gyerekeimet, unokáimat. Én így vagyok vele :)

20/L

2011. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek muszáj családot alapítania? Van több olyan ismerősöm, aki elvből nem teszi.


Egyébként meg lehet találni az egyensúlyt, és meg is kell.

2011. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

utolsó: nem azt mondtam hogy muszáj családot alapítania, én csak furcsálltam hogy még felesége sincs ennyi idősen... nem ismerek ebből a korból nőtlen férfit (max. magamat 16 évre előre XD)


és igen, az egyensúly a legfontosabb, én a kérdést arra értem, ha netán ez nem jönne össze :)

2011. máj. 19. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

c, egyensúly.


Nagyon összetett kérdést boncolgatsz. Alapjáraton az ember társas lény és így a magánéletét jobban kiépítő egyén sokkal boldogabb, egy ugyanolyan, de a magánéletben kevésbé kiegyensúlyozott embernél.


Viszont, a magánéleti problémákat nagyon jól ellensúlyozhattja a munka. Pl. meghal egy szerettünk és a munkába menekülünk. Ilyenkor hasznos dologba temetjük a fájdalmunk és terápiás hasznosulása is lehet a munkának.

2011. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
másik: ha valaki besokall a munkahelyén akkor a családban meglelheti örömét. De ez köztudottabb, mint az előbbi.
2011. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!