Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Súlyos önbizalomhiány ellen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos önbizalomhiány ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs önbizalmam,nem merek egy csomó dolgot egyedül megcsinálni,nem merek felszólalni,pasik terén is nagyon félénk vagyok,és szeretném ha ez megváltozna.Leginkább a külsőm zavar,pedig olyan sokan mondják,hogy szép vagyok,és tetszem is a férfiaknak,meg alapból tudom magamról hogy nem vagyok egy bányarém,mégis amikor meglátom a sok szép lányt a környezetemben,minden önbizalmam elszáll,olyan szinten,hogy legszivesebben meghalnék.Mint mondtam,ez leginkább a pasik terén zavar,mert ha tetszik vki,én nem merek lépni,de ha ő is lép,én nem tudom ép ésszel felfogni,hogy hogyan tetszhetek egy ilyen pasinak.

Tudnátok nekem tanácsot adni?

17/l


2011. máj. 23. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Keress fel egy rendes pszichiátert, a probléma súlyosságától függően adni fog valami gátlásoldót, és megbeszéled vele az aggályaidat. Ő szakember, érteni fogja miről beszélsz (nem úgy mint azok akik csak azt hajtogatják hogy "mit kell f0sni odamész és kész").
2011. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Járjál sokat társaságba. Sportolj valamit, vagy valamilyen klubba, színjátszókörbe menjél. Olyan helyre, ahol sikerélményed lehet. De az első szerelem is sikeres tud lenni.
2011. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Dilidokihoz nem szívesen mennék(ne hogy félre értsétek,nem nézem le őket,nem azért hívom dilidokinak,csupán ezt egyszerűbb leírni:D)

járok társaságba,bulizni,táncolok is,de mégis nap mint nap azt érzem,hogy én nem érek semmit se....

2011. máj. 23. 18:17
 4/13 ?NÉV? ***** válasza:
Fogd most fel az életet egy ideig mint egy játékot, pl mekibe kérj herkenytyűburgert xD, viccelődj el mindent, menny oda pasikhoz csak ugy viccelődésből, fogd fel ugy mintha bármikor visszapörgethetnéd a kínos pillanatokban az időt, hidd el akármilyen kínos lesz, 5-10 perc mulva elmúlik az érzés
2011. máj. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát köszi az ötletet,megpróbálom így felfogni,bár nem lesz könnyű:)

Azért várom ám még a tanácsokat ez ügyben,mert nagyon rá vagyok szorulva:)

2011. máj. 23. 18:32
 6/13 Tyler913 ***** válasza:

Nagyon nem ertek egyet az elso valasszal.17 eves lanynak,szimpla onbizalomhianyra mar drogot kene adni szerinted?Noormalis?


Kedves Kerdezo!

Normalis,hogy idonkent igy erzel.Meg nagyon fiatal vagy,tinikor,erzelmi viharzas,plusz a mediabol is omlik a genny:)

Bar en sem vagyok sokkal idosebb nalad,de egy fontos dolgot leszurtem az evek soran: nincs olyan ember,aki ne lenne vmilyen szinten defektes.Senki sem tokeletes,es senki sem 100%-ig magabiztos.Siman lehet,hogy a lanyok,akiket irigyelsz meg szebbnek tartasz magadnal,magukban ugyanezt gondoljak rolad.Es ha felismered,hogy valojaban mindenki fel,legfeljebb csak eljatssza az ellenkezojet,akkor mar nem tekintesz senkit sem tobbnek onmagadnal.Nem hasonlitgasd az embereket,se egymashoz,se onmagadhoz,hanem koncentralj a sajat erossegeidre.Ha szep vagy,es tetszel a ferfiaknak,akkor igazan jo helyzetben vagy,nagyon szerencses helyzetben;)

Oltozz igenyesen,hangsulyozd ki az erossegeidet (bar azert ne k.rvasan),mosolyogj sokat es gondolkodj pozitivan.

Es meg egyszer: ne erdekeljen,mit gondolnak masok!

2011. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TOMAtm ***** válasza:

nekem sokat segített annakidején h sportoltam.találtam valamit amiben jó vagyok és miután sokan elismerték az ismerőseim és barátaim közt ezt valahogy bátrabb és kezdeményezőbb is lettem.azóta felhagytam a kajakozással és lassan 11 éve súlyzózom,182 cm vagyok és közel 100 kiló,nincsenek önbizalom problémáim :)ja de én fiú vagyok :)

29/F

2011. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ?NÉV? ***** válasza:
sztem bejön az én ötletem mert 3 évvel ezelőtt énis merev meg kis csendes szégyenlős félénk voltam de felszabadultam, persze ehez kellett a társaság is de ők ébresztettek err rá h játék ként fogjam fel az életet, nehéz volt de megéri
2011. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok, azzal a különbséggel, hogy van párkapcsolatom...

Hozzájárul ugyan nekem még a fóbiás félelem, pánikbetegség, de kb pont ugyan ez jellemző rám is.. Gátlásaim vannak mindenhol az életben, folyamatosan azon jár az agyam, hogy mikor hogy nézek ki, "ugye nem nézek ki hülyén?" mindig ellenőrzöm magam... fogalmam sincs mióta van, és arról se, hogy hogyan tudnék erről leszokni. Mert van aki szeret, elfogad, és én mégsem tudok változni... A barátom meg konkrétan az álompasi kategória nálam, szóval nagyon néztem amikor először találkoztunk, és megcsókolt már aznap... Nem tudom elmondani, de nagyon jó volt. :)

Nem tudok mást mondani sajnos, csak annyit, hogy keress magadban szépet, mert mindenkiben van! Kisugárzás, akár a szemed vagy az arcod, a hajad, bármit, amit te szeretsz magadban, tetszik magadon, azt hangsúlyozd!

Remélem neked sikerül :)

18L

2011. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nagyon nem ertek egyet az elso valasszal.17 eves lanynak,szimpla onbizalomhianyra mar drogot kene adni szerinted?Noormalis?"


Igaz, lehet várni, hogy még 10 évet végigszenvedjen szegény.

2011. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!