Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőmet 15 évesen megerős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmet 15 évesen megerőszakolták. Már 5 éve, de a barátnőm még mindig nem pasizik. A történtekről minimális szinten sem beszél, de tudjuk, hogy mikor ideges az miatt és mikor jut eszébe. Miben tudnánk neki segíteni?

Figyelt kérdés
A barátnőmet 15 évesen megerőszakolták az apja 35 éves haverja. Feljelentést nem engedett tenni, orvosi vizsgálat után sem, a magánorvosnak azt mondták, hogy már megtették a feljelentést. Már 5 éve, de a barátnőm még mindig nem pasizik. Pedig egy csomó rendes srácnak bemutattuk már. Tavaly elkezdett járni egy általa választott sráccal, de 2 hónap után minden ok nélkül szakított vele, pedig jól el voltak és rendes fiú volt. A történtekről minimális szinten sem beszél. Nem jár el soha sehova, csak a macskáival foglalkozik. A családja egész érdekes. Amit pénzt keres azt lenyúlják. És nagyon sokszor cikizik és bántják még a történtekért (ha megtörtént akkor is az ő hibája stb.) Miben tudnánk neki segíteni? (pszichológus nem jöhet szóba fizetni se tudná és ha nekünk nem beszél róla egy idegennek pláne nem fog)
2011. máj. 26. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig erre nincs más megoldás, csak a pszichiáter. Ha bemegy kórházba/ klinikára, ott ingyenes az ellátás, nem muszáj magánorvoshoz menni. Ha nem segítenek rajta most, akkor csak rosszabb lesz a helyzet, talán soha nem talál magának párt. Vigyétek el orvoshoz. Neki meglesznek a megfelelő módszerei, hogy segítsen rajta.
2011. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

ebben már csak orvos tudna segíteni.A pszichológus/pszichiáter nem csak pénzért dolgozik,ez tévhit.Egyébként elképesztő,hogy ilyen a családja,szerintem minél hamarabb ki kellene kerülnie abból a környezetből mert biztos hogy nagyon-nagyon sokat rontanak az egyébként is rossz helyzetén.Ha ilyen a család az teljesen negatív irányba tudja befolyásolni az ember személyiségét úgy,hogy amikor benne van észre sem veszi(tudom,mert sajnos tapasztaltam).Ami pedig titeket illet szerintem ne erőltessétek rá a pasizós dolgot,úgysem lesz képes normális párkapcsolatot kialakítani amíg nem teszi túl magát a történteken és ez teljesen érthető az ő helyzetében úgymond normális,hogy így áll a dologhoz.Minél hamarabb segítségre és környezetváltozásra lenne szüksége,max annyit tehettek még,hogy megpróbáljáto rávenni,hogy beszéljen nektek is a dologról,de ne erőszakoskodjatok,csak szépen nyugodtan.Mondjátok el,hogy nem fontos,csak ha akarja,nincs mit szégyellni ezen,és hátha jobb lesz neki,ha megnyílik előttetek.

21N

2011. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is pszichológus tudna csak rajta segíteni. Egy ilyen esetet nem könnyű feldolgozni,főleg ha a családja sem érti meg. Ha így folytatja és nem segít rajta egy szakember akkor lehet hogy örökre egyedül marad és magányos lesz. Szörnyű trauma lehetett ez számára.
2011. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
A pszichológus semmit nem tud segíteni, a pszichiáter meg PÉNZÉRT felírhat gyógyszereket.
2011. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek adom a pontot.Muszáj orvos a történtek miatt.A stresszet talán egy kis levegőváltozás tudná enyhíteni.(tábor,wellness,külföld,belföldön valahol máshol)Már rég el kellett volna mennie pszichiáterhez.Poszttraumatikus stressznek hívják,ha jól tudom.Sajnálom a b.nődet.:(

Szerintem azért szakított vele,mert a srácnak több kellett,és a barátnődnek nem tetszett\eszébe juttatta a történtek.Hogy lehetnek már ilyenek a szülei?:S

2011. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
51%
olyan nincs,hogy az orvosnak azt mondták tettek feljelentést,mert az orvosnak kell azonnal értesíteni a rendőrséget ez az első ami sántít,a másik pedig ,hogy ezt történt és a szülei nem tettek amúgy sem???egy 15éves kislány nem dönthet arról,hogy tesz-e vagy nem felejelentést....kérdezd meg mégegyszer a barátnődet,hogy mi történt ,mert ez ebben a formában biztos,hogy nem...mellesleg remélem is ,hogy nem,csak figyelemfelkeltés
2011. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod.Egy idegennek hamarabb beszél,főleg ha az az idegen egy pszichiáter.Minden nagyvárosban van ingyenes.Időpontot kell kérni,és elmenni.Ha ő nem,akkor senki nem tud segíteni neki.Mert úgy látom egyedül nem birkózik meg vele.
2011. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem kerek pár helyen. Ahogy 18:34 is mondta, orvosnak kötelessége rendőrséghez fordulni. Ha elmész vérvizsgálatra, vagy nőgyógyászati vizsgálatra, mert ha már a GYANÚ is felmerült, hogy esetleg történt valami, orvosnak már ezt is jelentenie KELL.

Viszont, ha ennyire foglalkoztok a barátnőddel, akkor miért nem rántjátok ki abból a családból? Mert az nem nagy segítség, hogy pasit kerestek neki. A családjától szabadítsátok meg, vegyétek rá, hogy költözzön el, stb. Támogassátok inkább így! És a pszichológus viszont kötelező. Nem mindegyik kerül hat számjegybe, sőt, van aki lényegében semmiért elvállalja.

2011. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A baráti „csapatunk” 16-20 éves korig terjed még tanulunk és a szüleink nyakán élősködünk (nyári gyakorlaton alig fizetnek néhány 1000 ez kitörésre sehogy sem elég) ezért sajnos anyagilag nem nagyon tudjuk támogatni. Eddig bulikba meg táborokba hívtuk, de oda se jött el. Az egész ügy alapból úgy derült ki, hogy egyiknapról a másikra nem jött ki a szobájából. Ha mi mentünk el hozzá, akkor se beszélt nagyon csak azt mondta, hogy fáradt. Aztán 2-3 hét múlva volt egy öngyilkossági kísérlete. Pszichiátriára került és ott mondták, hogy ennek a gyanúja áll fent. Akkor akarta elvinni az anyukája orvoshoz, amiből rettenetesen nagy hiszti lett (az apja végett még ezt sem akarta engedni) és végül is a nővérének mondott el mindent. Egy magánorvoshoz vitte el, aki annyit tudott mondani, hogy már nem szűz. (ha nem talál friss nyomot az orvos nem tud mit csinálni). Persze terjedtek itt a faluban a „hírek” és érdekes, hogy a gyanúsított pasi másnap már le is lépett innen (és ahogy utólag kiderült több lánnyal is megcsinálta ezt, egyről tudunk, hogy feljelentést tett, de a pasi azt mondta a rendőröknek, hogy a lány beleegyezett ezek után dobták az ügyet a szennyesbe felháborító és hihetetlen, de ezt csinálják) A barátnőm apja sem hiszi el a mai napig a dolgokat és ezért is piszkálja elég sokat, de ismertem előtte és utána is. Én biztos vagyok benne, hogy nem hazudik. Azóta teljesen ramaty állapotban van. (pl 20 évesen 35 kg). Az a baj, hogy hiába keresnénk pszichológust és hiába kérnénk időpontot elmenni helyette nem tudunk. Elrángatni sem tudjuk és az nem hiányzik, hogy minket is megutáljon. Ezért is kérdeztem, hogy valahogy máshogy hogyan tudnánk segíteni. (1-2 éve amikor nálunk beittunk annyit tudtam belőle kiszedni, hogy első dolga a forró zuhany volt és nem akart mást mint nyugodtan és békében elmenni=(meghalni) nem pedig idegen rendőröknek bizonyítgatni az igazát+ évekig még mesélni a dolgokat+ tudja jól hogy milyen az apja, meg ha lecsukták volna az illetőt 2 év múlva úgy is szabadon mászkálna és amúgy se lenne neki az már vigasz)

A pasi családja (romák persze) a faluban, amikor látják vagy előfordult már, hogy a buszon estek neki a barátnőmnek, hogy megdugatta magát aztán nem tudott róla otthon elszámolni és össze-vissza szidják. Azért a magyar rendőrség sem arról híres, hogy fellépjenek a kisebbség ellen (nem vagyok rasszista, de tény ami tény). Csak úgy rossz, hogy én is már évek óta együtt vagyok a barátommal és a társaságban mindenkinek van barátja ő meg egyedül van.

2011. máj. 26. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!