Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Műelitkedő, műbölcselkedő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Műelitkedő, műbölcselkedő tinilányok és lazább, nem görcsösen gondolkodó huszonévesek?

Figyelt kérdés

melyik a szimpatikusabb? valahogy nekem a műbölcselkedő, elitkedő tinik bizarrul hatnak, már-már szánalmasnak. ahogy beszélnek, mennyire tudják, mi az élet, ahogy 20-30-40 éveseket lenéznek és kritizálnak, gyerekesnek titulálják őket, és azt gondolják, hogy ha pl. neten nagy betűvel kezdik a mondatot, és minden mondat után írásjelet tesznek, már különbek, értelmesebbek a másiknál.

próbálják az élet nagy igazságait elcsépelt közhelyekkel, felsőbbrendűségüket lenézéssel és kritizálással palástolni, de egy-két keresztkérdésre, amivel valóban értelmüket tesztelhetni lehet, agresszívvá válnak.

kérdem én: mi jó ebben ezeknek a műbölcselkedő tiniknek?


2011. jún. 26. 07:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

Felsőbbrendűségük tudata jó érzéssel tölti el őket.

Nem kell velük foglalkozni :)

2011. jún. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Helyesen írnak? A mai tinédzserek? Te merre láttál ilyet?
2011. jún. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Elég laza 30-as vagyok, de nekem sincs nagy véleményem arról, aki annyit nem képes megtenni, hogy minden mondatot nagybetűvel írjon, használja az írásjeleket a mondat végén - netán helyesen.


Most úgy tűnik, te is pont ilyen műelitkedő, műbölcselkedő tini vagy, aki lenézi azokat, akiknek jobb a helyesírásuk, és igényesek arra, ami a kezük alól kikerül.

Ebből kiindulva némi önvizsgálat tartásával hamar rájöhetnél a titok nyitjára, mi is ebben a jó.



Ui.: Nálunk a nagybetűket és az írásjeleket már általános első osztályban tanítják.

2011. jún. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
itt-ott feltűnik egy-egy. egyébként helyesen nem (tehát "nák"ozás megvan, például, vagy igekötők szétcincálása, tagmondatok helytelen elválasztása... csak épp a forma tekintetében járnak el így ezek az "izék").
2011. jún. 26. 08:50
 5/21 A kérdező kommentje:

harmincasoknál érthető, hiszen ők úgy ugrottak bele az internet világába, hogy ehhez szoktak hozzá.

én most azokra gondolok, akik egyik nap így, majd pár hét múlva úgy írnak, ahogy ledaráltam a kérdésnél.

hát ilyen alapon haladva te pedig egy műelitkedő tini vagy, akinek zokon esett a mondandóm, és mint 30 éves, bölcsebb ember -20 éves vagyok, halkan megjegyzem-, mond ítéletet az egész felett.

de, még mielőtt nagy belemelegednél: én az INTERNETES megnyilvánulásokról beszélek.

2011. jún. 26. 08:56
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod nem illik semmiben sem általánosítani. Nem minden fiatal éretlen és ostoba.. Ritka, de nem lehetetlen normálisat találni.

'Izék'? Ezzel a viselkedéssel csak lealacsonyítod magad közéjük. Ha nem tetszik, hogy tudnak helyesen írni, hát ne olvasd el. Bár ez inkább a mai világban becsülendő lenne.

2011. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

látom, nem esett le, miről is beszélek, lehet én hibám, de inkább az, hogy nem a lényeget emelitek ki, csak ezt a fránya "helyesírást", ami voltaképp nem is helyesírás (mert szavak, tagmondatok, "j"/"ly" tekintetében hadilábon állnak), hanem mindössze formai jellemző. szakadjatok most ki abból a helyzetből, amit iskolában, vagy máshol tettetek. szimpla, internetes, fórumra írt, vagy máshova "böfögött" dolgokról van szó.

amit ki kell emelni, az a BÖLCSELKEDÉS szó. a lenézés, és egyebek.

"izék", mert torzak, nem emberiek. de mit beszélek? ők sem tartják magukat átlagosan, hanem felsőbbrendűnek.

2011. jún. 26. 09:06
 8/21 A kérdező kommentje:

szóval, leírom mégegyszer: ezek az egyedek nem azért írnak így, mert így tartják helyesnek, hanem mindössze számukra ez egy eszköz, hogy kifejezzék: mennyivel mások és többek kortársaiknál.

mint mikor valaki gazdag, és ezt különböző jelekkel érzékelteti.

2011. jún. 26. 09:10
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek a kérdésnek semmi értelme. Megértem, hogy zavar téged, de akkor ne foglalkozz velük, ne olvasd el a válaszokat vagy menj másik témakörbe. Mást nem tudsz tenni. Hiába írtad ki a kérdést, attól még továbbra is lesznek ilyen emberek.
2011. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
igen ám, de érdekel, mit gondoltok róluk - ne engem vegyetek célkeresztbe...
2011. jún. 26. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!