Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Műelitkedő, műbölcselkedő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Műelitkedő, műbölcselkedő tinilányok és lazább, nem görcsösen gondolkodó huszonévesek?

Figyelt kérdés

melyik a szimpatikusabb? valahogy nekem a műbölcselkedő, elitkedő tinik bizarrul hatnak, már-már szánalmasnak. ahogy beszélnek, mennyire tudják, mi az élet, ahogy 20-30-40 éveseket lenéznek és kritizálnak, gyerekesnek titulálják őket, és azt gondolják, hogy ha pl. neten nagy betűvel kezdik a mondatot, és minden mondat után írásjelet tesznek, már különbek, értelmesebbek a másiknál.

próbálják az élet nagy igazságait elcsépelt közhelyekkel, felsőbbrendűségüket lenézéssel és kritizálással palástolni, de egy-két keresztkérdésre, amivel valóban értelmüket tesztelhetni lehet, agresszívvá válnak.

kérdem én: mi jó ebben ezeknek a műbölcselkedő tiniknek?


2011. jún. 26. 07:56
1 2 3
 21/21 Falko ***** válasza:

Bocsi az idegen szó miatt. A neologizmus új szó alkotását jelent, ez esetben egy olyan szóösszetételét, amelynek használata a korábbi gyakorlatban nem jellemző.

a kifejezés lexikon nélküli is fellelhető pl. a középsulis nyelvtan, vagy. törikönyvekben a szóképzés, illetve a nyelvújítás kapcsán. - Mindemellett elismerem, magyarul is ki lehetett volna fejteni X)


A válaszadásnak is neki futok újból, nagyjából túljutva az olyan apróságokon, hogy az egyik lány mért tini, a másik meg mért huszonéves, s mért nem mondjuk egykorúak. :) Szóval van egy műbölcselkedő és egy normál, lazább lány. - Szerintem, ha egykorúak lennének, az utóbbi lenne szimpatikusabb.

2011. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!