Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Műelitkedő, műbölcselkedő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Műelitkedő, műbölcselkedő tinilányok és lazább, nem görcsösen gondolkodó huszonévesek?

Figyelt kérdés

melyik a szimpatikusabb? valahogy nekem a műbölcselkedő, elitkedő tinik bizarrul hatnak, már-már szánalmasnak. ahogy beszélnek, mennyire tudják, mi az élet, ahogy 20-30-40 éveseket lenéznek és kritizálnak, gyerekesnek titulálják őket, és azt gondolják, hogy ha pl. neten nagy betűvel kezdik a mondatot, és minden mondat után írásjelet tesznek, már különbek, értelmesebbek a másiknál.

próbálják az élet nagy igazságait elcsépelt közhelyekkel, felsőbbrendűségüket lenézéssel és kritizálással palástolni, de egy-két keresztkérdésre, amivel valóban értelmüket tesztelhetni lehet, agresszívvá válnak.

kérdem én: mi jó ebben ezeknek a műbölcselkedő tiniknek?


2011. jún. 26. 07:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

08.48-as vagyok.

Nézd, ha ennyien nem értik, mit akartál mondani, talán a te készülékedben van a hiba.


Még mindig tartom az állításom, hogy pontosan olyan vagy, mint akikről írtál: azért nézed le őket, mert odafigyelnek a helyesírásra, bölcselkednek, elmélkednek.

Ez egy elég felületes látásmód, ez alapján ítélni pedig fölöttébb kicsinyes jellemre vall.


Te is az írásuk alapján nézed le őket, és ők is az írásaid alapján néznek le téged.


Egyelőre úgy nézem, ők ezt joggal teszik, hisz szemmel láthatóan te se tudod, mit akarsz, nem tudod magad kifejezni, az alapvető helyesírási szabályokat nem tartod be, stb.

Lehet valaki művelt, értelmes, bölcs, de ha élőszóban tíz másodpercenként hangzik el, hogy b+, nem beszél tisztán, hebeg-habog, nem ezt fogom gondolni.


Neten az írásod tükrözze a jellemed, a szellemi színvonalad, legyen választékos, igényes.


Jelenleg egyáltalán nem érzem indokoltnak, hogy TE bárkit lenézhess azért, mert használ nagybetűket. Lehet, hogy ő pont meg tudja fogalmazni a saját gondolataid, csak te nem érted, abban a helyzetben sem tudtad magad megfelelően kifejezni, ezért elakadt a kommunikáció.

Megint csak nem a szellemi nagyságodra világít rá, hogy ebből azt a következtetést vontad le, hogy te vagy az okosabb.


Önismeret.

Csodákra képes.


Nem kell egyből mindenkit utálni, aki nem olyan, mint te.

2011. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Falko ***** válasza:

Gondolkodtál már azon, hogy a "műbölcselkedő" szóval egy neologizmust hoztál létre :)

Egyébként ismerek pár ilyen "műbölcselkedő" lányt, fiút - egész idegesítő tud lenni, mikor 0 ismerettel mindent csak fikáznak, mint ha ők tojták volna a bölcsek kövét.


Amúgy a neten nagybetűvel kezdeni a mondatokat még nem műbölcselkedés, nézd csak meg a Magyar helyesírás szabályai c. könyvecskét, nincs benne olyan kitétel, hogy a világhálón kisbetűvel illene kezdeni a mondatokat :)

2011. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

és azt miből tudod leszűrni, hányan olvastak ÉS nem válaszoltak a kérdésre, de voltaképp megértették, mire gondolok? elég fura ezt pár válasz alapján megállapítani.

még mindig nem érted. alapjáraton én is "elmélkedő" vagyok, de nem "műbölcselkedő". a kettő között lényegi különbség van.

a probléma ott rejlik, hogy mint minden másban, itt is a felszín a lényeg. sekélyes közhelyek, formai kifogásolás.

én tudom, mit akarok, csak ezt nem tudod kihámozni a mondókámból - ami lehet, hogy az én hibám, de azt hiszem, nem csak az én hibám.

nem utaltam rá, hogy okosabb vagyok, csak kifejtettem bővebben, vagy más szavakkal, máshogy. ha most ebből te ezt szűrted le, újból nem az én hibám.

neologizmus? szégyen-nem szégyen, ismeretlen a jelentése . persze, ha most műbölcselkedő lennék, felcsapnám az idegen szavak szótárát, vagy google-n szimatolnék, és megpróbálnám túlszárnyalni, hasonszőrű szóval, de nem vagyok, inkább rákérdezek.

de olyan sincs, hogy a világhálón bűn, megvetendő, üldözendő, lenézendő, alázandó, üresfejűségre, és alsóbbrendűségre utal.

2011. jún. 26. 10:08
 14/21 anonim ***** válasza:
Mi a célod ezzel a kérdéssel?
2011. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"melyik a szimpatikusabb?" (a témacímet figyeld!)

+

"kérdem én: mi jó ebben ezeknek a műbölcselkedő tiniknek?"

2011. jún. 26. 10:15
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a tinik körében fordul ilyen elő, nálad csupán arról van szó, hogy te csak őket "mered" lenézni - tekintettel arra, hogy idősebb vagy náluk. Én 17 éves vagyok és igen, szoktam kritizálni 20-30-40 éveseket, sőt volt már olyan, hogy gyerekesnek tituláltam pár embert. A közlésmód nem mindegy, lehet normálisan, tisztelettudóan kifejezni a véleményed. Volt erre okom úgy gondolom, tehát innentől nem értem miért ne tehetném. Az, hogy nagy betűvel írnak és írásjeleket használnak szerintem tök jó dolog, van aki még erre sem képes (pl: te). Nem arról van szó, msn-en vagy facebook-on én sem használok mindig nagybetűt, de itt mindig, mivel ez egy olyan oldal, ahol hosszan fejtik ki az emberek a véleményüket és a nagybetűk mégiscsak adnak egy kis tagoltságot a szövegnek. Na de nem is "műbölcselkedek" itt, mert a végén még azt hiszed lenézlek (sajnos ez az igazság) amiért általánosítasz, amiért görcsösen jobb akarsz lenni a tizenéveseknél, csak azért mert lazábbnak képzeled magad. 17L
2011. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

gondolod, hogy az, hogy nem nagybetűvel kezdek egy mondatot, arra utal, hogy képtelen vagyok rá? *tapsvihar*

de igen, ez például egy "műbölcselkedés". teóriákat alakítasz ki rólam, tényként közölve. tiszteletről beszélsz, mikor azt a saját irományodban képtelen vagy bemutatni. mert hiába, ha azt írod egy mondatban, hogy "lenézlek, te fassz*pó kis gyökér", vagy úgy fogalmazod ezt meg, ahogy épp te teszed, az mit sem számít a lényegen. a tisztelet nem a módban rejlik, hanem a tettben, vagy legalábbis a tett mögötti szándékban. gratulálok, te egy (félig-meddig) műbölcselkedő tini vagy, jól megmutattad magad. vagy pedig egy szimpla provokátor.

2011. jún. 26. 10:24
 18/21 anonim ***** válasza:
Miért, te eddig tisztelettel, vagy "lazán" válaszoltál nekem, vagy bármelyik előttem válaszolónak? Leh.lyéztél mindenkit, annak ellenére, hogy te voltál az, aki képtelen volt megfogalmazni normálisan a kérdést. Minden válaszodban ismételted önmagad, még csak nem is választékosan, hanem ugyanazt, ugyanazokkal a szavakkal. Teljesen mindegy, egyszer majd rájössz, hogy bizony ugyanolyan vagy mint "mi".
2011. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

és azt te honnan gondoltad, hogy a "laza" alatt magamat értem? éreztettem, vagy hangoztattam? kétlem.

az az ember ne várja el a tiszteletet, aki nem tisztelettel közeledik a másikhoz, ráadásul még véletlen se beszéljen tiszteletről, ha nem képes bemutatni azt.

a kérdésem megfogalmaztam. ott van kiemelve a lényeg.

nem a választékosság a célom. nem hinném, hogy arra itt most egyáltalán szükség lenne.

ha ugyanolyan vagyok, mint pl. te, akkor ezek szerint lenézed önmagad?

2011. jún. 26. 10:35
 20/21 anonim ***** válasza:
szia! en 17vok, es az osztalytarsaim, lanyok, olyan nagynak erzik magukat, hogy m ar szinte kitor rajtam a rohogogorcs... :D mondjuk en sem erzem magam 5eveskenek, de azert nem oltozkodok ugy, mint egy ribi, es nem javitgatok ki mindenkit minden hulyesegert, cigiznek, na meg sorolhatnam.... de azert az irasjeleket szoktam hasznalni, es altalaban az uj mondtaot is nagy betuvel kezdem, es nem azert, mert nagynak erzem magam, hanem azert mert igy tanitottak meg valamikor egen alapsulin! :D hehe!
2011. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!