Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez és van megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ez és van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok,jó tanuló,kedves,kicsit visszahúzódóbb lány.Nagyon szeretem a divatot,sminkelni,tehát egy egész lányos lány vagyok,mondjuk nem dekkolok egyfolytában a tükör előtt.Összességében átlagos vagyok.Ez az ami nagyon zavar.Zavar,hogy nem tűnök ki a külsőmmel.Eléggé megoszlanak rólam a vélemények,hogy szép vagyok-e vagy sem.Valaki szépnek tart,valaki meg csúnyának,sajnos a csúnyából van több.Tudom,hogy sok csajnak van önértékelési problémája,hallom sokszor a környezetemben,olvasom itt is az oldalon,de úgy gondolom,hogy nekem nem ez az egyszerű önértékelési problémám van,súlyosabb az annál.Egy dolgot nem tudok magamon mondani,ami szép.Sokmindent próbáltam már.Próbáltam magam elfogadni,próbáltam mindig toppon kinézni.Mindig megcsinálom a hajam,a sminkem.Mégis nem segít semmit,a tükör nem hazudik.Látom,amit látok,hogy ez így nem jó,nem olyan amilyennek egy igazi gyönyörű nőnek ki kell néznie.Ha meglátok egy nagyon szép lányt és látom,hogy én nem vagyok olyan,már a kedvem is rosszabb lesz.Imádom nézegetni a modelleket és nagyon gyakran hasonlítgatom is magam hozzájuk,ami ugye még jobban elkeserít.Akit a legszebbnek tartok és példaképem az Kim Kardashian,na meg ugye Adriana Lima.Szeretnék a fiúknak tetszeni,szeretném ha az emberek meglátnának és azt mondanák,hogy "húúú de gyönyörű lány".Csak ugye az a bibi,hogy sajnos ez nem fog megtörténni,mert hát nem ilyennek teremtett a Jóisten,de képtelen vagyok elfogadni is.Nagyon sokat bánt ez a dolog és ez az érzés tönkretesz,de mint mondtam ezerszer nekiültem már annak,hogy nem foglalkozom ezzel,de nem sikerül.Na,meg ugye mint fentebb említettem,az sem segít sokat,hogy a fiúknak sem tetszem.Szépek,csinosak a barátnőim,párkapcsolatuk van.Én vagyok egyedül ilyen szerencsétlen.Nem tudok megoldást találni a problémámra...azt érzem,hogy van egy célom,egy álmom és semmit nem tudok tenni azért,hogy elérjem.Ennél pedig nincs rosszabb érzés.

Ha tudtok mondani valamit,ami igazán segít,akkor azt igazán megköszönném,de sajnos a fogaddelmagad módszert rengetegszer próbáltam,de nem ment de azért minden választ megköszönök.Plasztikai műtétet is mondhattok,mostanában úgyis egyre jobban érdekel ez a téma.Egy szóval bármit.Csak légyszíves normális stílusban írjatok.


2011. szept. 22. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt hittem,hogy legalább a példaképeid hasonlítanak egymásra,de nem.Ezek után pedig szinte biztos vagyok benne,hogy te sem hasonlítasz egyikre sem.Sőt,szerintem nincs még egy ugyanolyan példány belőled,valahol a nagyvilágban.Tehát megállapíthatjuk,hogy egyedi vagy te is,mint mindenki más.Ez nem olyan dolog,amit bárki is elvehetne tőled,érdemes lenne megbecsülnöd-saját magad.Képzeld csak el,ha nem lenne interneted és tv-d....Kik lennének a példaképeid?Ebbe ne is menjünk inkább bele.Példakép valamivel többet takar a külsőségeknél,legalábbis nekem.Ideál lehet,nekem is van férfi ideálom,legalábbis olyan férfi,akire azt mondom,hogy szívesen lennék a bőrében.Nekem csak az a gondom a problémáddal,hogy ezzel sanyargatod magadat 17 évesen...Az átlagosságban nincs semmi rossz,abban talán,ha senki nem figyel rád-de ezt nem csak bazi nagy szilikoncsöcsökkel érheted el,bár kétségtelen,a nagy mellekre minden férfi felfigyel...és miután megszólalsz,a helyedre is kerülsz.Keress magadnak valami hobbit,amiben jó vagy,fejleszd magad benne,legyél belőle kitűnő és máris megkapod a figyelmet.Ennyit tudtam javasolni.22/F
2011. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Totál megértelek, én is így voltam. Sokan mondták rám, hogy jobb lenne, ha nem is próbálnék meg tetszeni senkinek, mert nem vagyok szép. (De voltak, akik szépnek tartottak.) Annak ellenére, hogy én sem láttam magam szépnek, volt önbizalmam, hogy ha nem is a külsőmmel, de valamivel több vagyok a többieknél. És így teljesen jól megvoltam évekig.

Aztán jött életem nagy szerelme, akinek mindig én voltam és vagyok a világon a leggyönyörűbb. Mindig bókolt, hogy milyen jól nézek ki.

Hidd el, lesz olyan férfi, akinek Te leszel a világ legszebb nője! Ami késik, nem múlik:)

2011. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem férfira van szükségem.Szerintem nem értetted meg a szöveg mondanivalóját.
2011. szept. 22. 20:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Neked az az álmod, hogy modell legyél? Hogy olyan lány legyél, aki után megfordulnak az utcán? Azt hiszem, erre gondoltál... Legalábbis, én így értelmeztem a szöveged.


Amit mondani tudok: a szépség múlandó... Ha 17 évesen elkezded magad plasztikáztatni, akkor 20 évesen, 25 évesen, és még 55 évesen is arra költheted az összes pénzed, mígnem majd leginkább Csiccsolínára (bocs, nem tudom hogy írja a nevét, de szerintem, tudod kire gondolok) fogsz hasonlítani. Szerinted ő szép nő? Bár tény, biztos megfordulnak utána az utcán... :D


Szerintem ne legyél ennyire külső-centrikus. Nem az határozza meg az embert, hogy szép-e vagy sem. Ismerek egy csomó gyönyörű lányt, akik viszont olyan üresek belül, hogy kééész... A szépség nem egy nagy érték. Kell mellé más is.


Mutasd meg a lelked a világnak. Legyél mindig vidám, mosolygós, kedves, elégedett. Ne parázz folyton azon, hogy most szép vagy-e, vagy sem. És mellesleg, az emberek többsége úgy tartja, hogy a kevés, szolid, szinte észrevehetetlen (vagy akár a nulla) smink sokkal szebb, mint a 3 ujjnyi vastag vakolat. Ha megnézed az újságokban a modelleket, azokhoz ne hasonlítsd magad, szerintem. Azok mint photoshoppolt hölgyek, se sminkkel, se sehogy nem tudod elérni, hogy pl olyan szép arcbőröd legyen, vagy olyan üres tekinteted.


És itt a következő tippem: értelem és szellem csillogjon a szemeidben, ne a vágy, hogy te most mindenáron tetszeni akarsz másoknak. Tudod, minél inkább akarsz valamit, annál kevésbé jön el. Bezzeg, amint feladod a dolgot és nem foggal-körömmel ragaszkodsz hozzá, azonnal a tiéd lesz.


Hiába a mai média által sugárzott nőideál és szépségelvárások tömkelege, az igazi érték nem a külsőben rejlik. Legyél egészséges- sportolj, figyelj oda a táplálkozásra is (szebb lesz a bőröd, fényesebb a hajad, erősebb a körmöd, stb). Legyél természetes- szóval, ne legyél narancssárga színezetű az önbarnítós krémektől, vagy tél közepén ne legyen néger színed. Ne akarj másnak látszani, mint aki vagy.


Hidd el, mindez kívülről is meglátszik. Lehet, nem azonnal. De ha rámosolyogsz az emberekre, azok visszamosolyognak, és máris szebb napot szereztél nekik.

Akkor majd utánad fordulnak, és azt mondják: "jéé, nézd, milyen KÜLÖNLEGES lány ő!". És igen, a különlegesség nem egyenlő a külső szépséggel. Sokkal de sokkal többet ér annál.


Bocs, hogy ilyen hosszú lett, és bocs, ha valahol durvának tűnik, vagy valami. Semmi bántó szándék nincs, kizárólag a jó szándék vezérelt. :)

2011. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg valami kép??.. e-mailban???.. én is lány vagyok és szívesen meg mondanám a véleményem :) és segítenék.. Csak írj e-mailt.. aztán és is küldök képet :)
2011. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha tudnád hogy egy fiú valahol pont rád vár... Csak annyit kéne tenned, hogy ne másra akarj hasonlítani. Ne a divatot kövesd. Legyél önmagad. Hordj olyan ruhát amiben jól érzed magad. Ne akarj a középpont lenni. Nem hiszem hogy jó azoknak a lányoknak akik órákat nézegetik és pingálják magukat a tükör előtt és nem tudják mit vegyenek fel. Semmi személyisége nincs az olyannak. Én farmer sportcipő párti vagyok. Hosszú fekete egyen hajjal, egy kis szempillaspirállal megyek ki az utcára. Nem tudom mi a menő. De ezért szeretnek. Nem minden pasi fordul meg utánam, de van aki melegítőnadrágba is azt mondja ilyen szépet nem látott még. Legyél önmagad és jól érzed magad. Meglátod. Próbáld ki egyszer.
2011. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én sem tartom magam szépnek, sosem tartottam, de valahogy sikerült kitörnöm ebből, és annyi önbizalomra szert tennem, hogy valaki felfigyeljen rám. megtetszettem neki, aztán ő is nekem, másfél évig együtt voltunk. külsőre nem igazán tetszett az elején, mégis megfogott. azóta még történt egy s más velem ezen a téren, ha gondolod beszélgethetünk. 23/L
2011. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Háát nem tudom... nem feltétlen kell szépned lenned, hogy azt mondják h gyönyörű vagy...Akisugárzásodnak kell abszolút magabiztosnak lennie és a személyiségedet kell sugároznod... és akkor már egybőlésre fognak venni és ha nem is azt mondják, hogy gyönyörű, hane azt, hogy "ez igen!!!" az máris sokkal jobb... és gondolj bele mindekinek van rólad véleménye:) tehát hétköznapi és szürke máris nem vagy,mert ha van rólad véleményük akkor már észrevettek:) Én mindig is inkább... Mert egy személyiséget észrevesznek és megjegyeznek,mert egyszéép lány csak anynit vált ki, hogy igen ez szép... aztán már siklik is tovább a gondolatuk:) Úgy gondolom hosszú távon inkább megéri karakteresnek lenni,mint szépnek... tudom h most kicsit belelndültem és biztos azt gondolod, h ejj bányrém vagyok:) (elárulom, h nem:) de sztem inkább belsőleg és kisugárzásilag legyél toppon sokkal több leismerést fogsz kapni és úgy is fogod gondolni, h megérdemled:) am meg még midnig ott a plasztikai műtét...

Pussz


21/L

2011. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

na én detto ugyanígy vagyok vele, és szívből útálom ha azt mondják fogadd el magad, vagy hogy majd lesz ember akinek én tetszem a legjobban...attól még nem kerülök a vouge címlapjára, hogy egy, azaz egy pasinak tetszem..

örülök hogy valaki végre meg tudta ezt fogalmazni

én így nem mertem kiírni a kérdést, merthát, őszintén szólva, szerintem nincs nagyon megoldás...vagyis a plasztika lenne, de az egyrészt marha drága, másrészről nem kevés orvosi kockázata van..

de azért sok sikert :)

2011. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Istenem...Majd kinövitek...
2011. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!