Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint szülő kérdem: ha úgy is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mint szülő kérdem: ha úgy is azt csinál, amit akar, mi a fenének neveljem?!?!

Figyelt kérdés

Ott aludhatok? Lefeküdhetünk? stb.

ÓÓÓÓ, hát persze, vágd magad hanyatt nyugodtan, úgyse tudják a szüleid megtiltani, megakadályozni.

Aludjon csak ott a tini két hét után a másiknál, miért ne? Ha dugni akarnak, úgyis megteszik.

Ilyenkor mint szülő, azon gondolkodom, hogy az ilyen válaszadók milyen családból jönnek?

Nevelték őket egyáltalán? Van súlya a szülő szavának, nevelésének?

Ahogy elnézem a mai kölköket, hát szerintem mindegyik azt csinál, ami épp rájön. Azt erősen kétlem, hogy ennyi tizenéves kislányt direkt ku.rvának neveltek.

Akinek nem inge, ne vegye magára....


Csak úgy megfordult a fejemben, hogy ha a gyerekem "ivarérett lesz", egyszerűen lekötözöm minden este, 14-15 éves kor fölött csak akkor kap enni, ha fel tudja mutatni az óvszerét.


Csókoltatom anyukát, apukát, ő is biztos úgy gondolja, hogy szép szóval kell a gyereket nevelni, és jelent valamit, ha elmagyarázza, mit szabad és mit nem.

A kis naiv...


2011. okt. 25. 19:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

"Csak úgy megfordult a fejemben, hogy ha a gyerekem "ivarérett lesz", egyszerűen lekötözöm minden este, 14-15 éves kor fölött csak akkor kap enni, ha fel tudja mutatni az óvszerét."


Ma már a legtöbb tini 14 éves korára nem szűz! Nem vicc!

2011. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szűz. Azt is tudom, hogy akár a suli WC-jében is szünetben...De akkor már legalább védekezzen!!!
2011. okt. 25. 19:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

én azért bízom benne hogy sikerül majd a lányom tudtára hozni hogy mit miért nem szabad(már amit nem szabad)..azt a választ nem fogja elfogadni hogy azért mert csak:))

nekem elmondták anno a szüleim..meg értettem,felfogtam

természetesen én is megcsináltam a magam hülyeségeit,de egy bizonyos határt sosem léptem át

2011. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Hehe, jogos :D Nagyon beindult a kamasz öntudat, sokan a szülőt egy automata palimadárnak vagy ellenségnek gondolják, aki persze magától értetődően biztosítja a gyerek számára az életet.


Itt is érvényes a "halászni tanítsd, ne halad adj neki"-elv, avagy nem elég elmondani, hogy mit szabad és mit nem, azt is meg kell mondani, hogy _miért_, de a legfontosabb, hogy a helyes döntéshozatali módszerre megtanítsuk a gyereket. Nem könnyű, tény. Mondjuk nálam úgy néz ki sikerült :D Bár már nem emlékszem, hogy... azt tudom, hogy amikor hisztiztem valamiért, anyukám nem is figyelt rám, csakis akkor, ha lenyugodtam, és értelmesen elmondtam mit akarok. Persze lehet ez nem működik mindenkinél, kell hozzá egy alapszemélyiség, ergo meg kell válogatni, kivel csinál az ember gyereket :D


De ez a fene nagy önérzet, drága gyermekek, nem vezet sehova.


20/F

2011. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem keress fel egy pszichológust nem fog ártani hidd el!

Tudod te "szülők gyöngye" az elején még úgy gondoltam, hogy kapsz normális választ de olvasva tovább az jött le, hogy nem nincs még egy ekkora paraszt és barom ebben az országban mint TE!

Szövegedről lesír az értelem :)

Na de nézzük is miért mondtam én neked hogy egy paraszt barom vagy. Ugye úgy kölke az állatnak van, ez egy tény meg hát alapvető műveltség, sajnos nálad csak a műveletlenséggel találkozhatunk, de mit ad isten talán nálatok sem fogott basszottul az a nagy nevelés. Ivarérett édes szívem megint fel kell, hogy világosítsalak az állatok lesznek. Nem is beszélve a kikötözésről... de majd úgy is gyakori vendég leszel a gyámügynél, merthát amit leírtál az nem törvényes, szóval remélem majd az "ivarérett" gyereked feltol a kopóknak.

Baráti szívvel csókollak cicamica remélem nem lesz gyereked mert már most sajnálom:) Pááá

2011. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Jelen egy 17 éves lány, akit a szülei szigorúan neveltek, és erkölcsösen. És a legfontosabb, figyelték, hogy milyen társasággal barátkozok. Ugyanis ez szinte a legfontosabb!!! A barátaim is hasonlóak hozzám, így nem visznek bele a rosszba. Ha mégis bele akarnának vinni, akkor eszembe jut, hogy ez nem helyes, nem ezt tanították.

Nyilván én sem vagyok szent, de tudom, hol vannak a határok, és nem akarok azokat átlépni. Még szűz vagyok, és ha úgy adódna, hogy most jönne a 'nagy szerelem', akkor is mindenképpen védekeznénk és nem 1 nap után történne meg...

17/L

2011. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Te mint szülő ott b@szodel ahol a legtöbb szülő.Ha úgyis megteszi akkor legalább világositsd fel,hogy ne legyen egy 14éves terhes kölyköd.

Amúgy meg ember függő:van aki képes kibírni 20éveskoráig sex nélkül és van aki 11évesen végig dugja az iskolát.

2011. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen már késő elkezdeni nevelni a gyereket... Normális esetben már jóval fiatalabban el lehet kezdeni vele beszélni a szexről, mindig a korának megfelelő szinten persze. Normális esetben sikerül egy olyan világképet kialakítani a gyerekben, hogy 13 évesen nem fogja cikinek érezni, hogy még szűz. Onnantól meg már meglehet a bizalom, hogy nem fog hülyeséget csinálni.
2011. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintem keress fel egy pszichológust nem fog ártani hidd el!

Tudod te "szülők gyöngye" az elején még úgy gondoltam, hogy kapsz normális választ de olvasva tovább az jött le, hogy nem nincs még egy ekkora paraszt és barom ebben az országban mint TE!

Szövegedről lesír az értelem :) "


Nah már itt van egy sértett tini...

2011. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

hisztivel én sem mentem semmire,viszont meg kellett tanulnom remek ész érvekkel elő állni ha valami olyat szerettem volna amit nem biztos hogy meg engednek

meg tanultam gondolkodni,érvelni...mindezt emberi hangon,mert ha nem olyan volt a hangsúly,nem hogy nem engedtek,de még kaptam is volna a pofámra!!tehát a flegmaság megint nem lett volna célra vezető eszköz:))

félre értés ne essék,nem vertek a szüleim,de bizony volt hogy 1-1 pofon a helyére tette a fejem...már sokkal korábban,nem kamasz korban!!így már akkor megtanultam hogy van mitől tartani,ne csesztessük az alvó oroszlánt:))

én is ezt próbálom a gyerekemmel,remélem sikerül

bármit lehet,ha van értelme, van rá mód

és nem követel,hanem kér

2011. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!