Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatnám el, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondhatnám el, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Egy elég nagy gondom van. Terhes vagyok valószínűleg. Már jó ideje nincs kapcsolatom, ezért nem szedek fogamzásgátlót, viszont pár hete az egyik exemmel összejöttem egy éjszakára, (kövezettek meg ez volt az első ilyen "egyéjszakás", már amennyiben ezt annak lehet nevezni, nem ismeretlennel történt a disco mögött, hanem akivel anno együtt voltam és nagyon szerettem valaha), óvszerem volt, de miután elment haza a srác néztem meg a papírját és lejárt a szav. ideje, akkor nem vettük észre hogy kiszakadt volna, de a mensesem késett, pár napja teszteltem, és az alapján terhes vagyok, orvoshoz még nem mentem.

24 vagyok és itthon lakom a szüleimmel (igen tudom hogy sokak szerint ez már ebben a korban elég gáz, én is szívesebben laknék külön, ennek főként anyagi okai vannak, bár van munkám, nyilván mindenki tisztában a mai magyar keresetekkel és egyedül elég nehéz bevállalni egy albérletet, párom nincs idegennel pedig nem szerettem volna összeköltözni, de most terveztem, hogy megpróbálok majd valahogy elköltözni).

A szüleim nem maradiak, vallásosak, stb., de mégis tartok attól, hogy mit szólnak a dologhoz, nyilván nem így gondolták, hogy unokájuk születik (ők több év házasság után, tervezetten, akkoriban is olcsó de jó albérlettel a fejük felett vállaltak gyereket), nekik semmiképpen nem szeretnék terhet.

Még magam sem tudom mit csináljak, nem így terveztem az életem, abortuszra gondolni sem nagyon merek, borzasztó dolognak tartom (örökbe adás szintén szóba sem jöhet), de nem igazán tudom, hogy birkózom meg ezzel egyedül. Eléggé padlón vagyok.


Hogy mondhatnám el ezt a családnak és az exemnek? Félek a reakcióktól...


2011. okt. 31. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs könnyű megoldás. Őszintén mondd el nekik a dolgokat. Halogatni csak egy ideig tudod, utána már lesznek jelei. Meg hát gondolj arra, hogy mi lehet a legrosszabb? Ha rendes emberek a szüleid, maximum jól leszidnak, ezt sajnos el kell viselned, de biztos támogatni fognak a továbbiakban. Kalappal!
2011. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az exeddel kezd a sort és minél hamarabb. A többi adja magát. Valamiért együtt voltatok korábban és az "eseménykor" is. Alakulhat bárhogy még. De ne halogasd.

Légy erős és akkor nem leszel egyedül. Tűzz ki egy irányt és akkor sokan fognak még melléd állni és segíteni.

2011. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A bátyámnál születésénél is egyedül maradt anyu,a nagypapámnak nagyon nem tetszett a dolog,de mikor megszületett a baba,nagyon szerették(és ez 30 évvel ezelőtt volt),szóval szerintem a szüleid elfogadnák,nem könnyen,de mégis csak az unokájuk és nagyon szeretnék.Az abortuszról meg annyit,hogy az egyik barátnőmmel megtörtént(a párjával még nem akartak gyereket,de valahogy összejött,azt nem tudom,védekeztek-e rendesen).Nekem kellett bekísérnem a kórházba,mert nem merte elmondani otthon.Egy életre megtanulta,hogy óvatos legyen.Senkinek sem kívánom ezt a tapasztalatot.Azért menj el orvoshoz,az azért biztosabb,mint egy teszt.
2011. okt. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tesztek néha hazudnak! én inkább egy orvosra bíznám.:)
2011. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

először az exednek mondd el, majd a szüleidnek. valószínűleg ki lesznek akadva, minden szülő kiakadna ilyenkor, aztán megbékélnek a tudattal, idővel.

sok sikert!

2011. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt csinálj még egy tesztet, akár hamis is lehetett az eredmény, hiszen igen kicsi az esély, ha nem szakadt ki az óvszer. Utána pedig menj el orvoshoz, gondold át a lehetőségeidet: akarod-e a gyereket, az exed fog-e segíteni (gyerektartás stb. - nem tudom, hogy megy ez) el tudsz-e költözni, beszélj a szüleiddel, exeddel. Ha félsz is, muszáj elmondanod, de felnőtt ember vagy, akinek van munkája élete, és lesz majd párja is, még ha most nincs is. Esetleg nincs valami tanácsadás, ahova el lehet menni ilyen esetekben?


remélem segítettem valamit


23/l

2011. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első körben rohanás a dokihoz, hogy megerősítse a dolgot. Lehet teljesen fölöslegesen stresszeled magadat, utána pedig kiderült hogy csak a hülye teszt vezetett félre.

Ha megvan a végső és teljesen biztos eredmény, akkor ráérsz elgondolkodni azon, hogy most hogyan is tovább. Nem feltétlenül kell elmenekülnöd emiatt a szüleidtől sőt... Egy gyerekkel csak mégnehezebb lesz egyedül, jó időre kiesel a munkából, miből tartasz fenn egy albit és egy pici babát is? Lehet önző dolognak hangzik, de hihetetlen könnyebbség, ha legalább az elején tudnak segíteni és legalább annyiban, hogy leveszik rólad az albérleti díj terhét!

Az elején ha meg is kapod majd a magadét, hidd el szépen melléd állnak a szüleid. Tudom hogy nehéz, de valahogy kénytelen leszel elmondani. Pláne az édesanyák szíve lágyul meg hamar, főleg ha jó a kapcsolatotok...

2011. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok.


"Valamiért együtt voltatok korábban és az "eseménykor" is."

Tizenévesen (kb. 18-19) jártunk néhány hónapig, én nagyon szerettem, mint kiderült ő nem annyira, elmondása alapján, haverként nagyon bírt és 'jó csaj voltam', egy társasággal jártunk bulizni, adta magát a dolog, de szerelmes nem volt, így vége szakadt a dolognak, én még sokáig szerettem, de aztán rájöttem, hogy nagyon mások vagyunk, más az életfelfogásunk, az életcélunk, a napi "rutinunk" érdeklődésünk is teljesen különbözik, ő ki is ment nem sokkal a szakítás után 2 évre külföldre dolgozni.

Az "eseménykor" véletlenül összefutottunk a városban, mindketten ráértünk, meló után voltunk, ő is egyedül volt én is, nosztalgiázunk, stb., szó szót követett, eljöttünk hozzánk kávézni, hogy ne a buszmegállóba álljuk (nálunk elutazott a család, csak én voltam itthon), a többit gondolom nem kell részleteznem. De nem tudnám elképzelni, hogy újra vele legyek kapcsolat szintjén.


"Mindenek előtt csinálj még egy tesztet, akár hamis is lehetett az eredmény, hiszen igen kicsi az esély, ha nem szakadt ki az óvszer."

Sajnos a 2. teszt is pozitív lett. Az óvszernél pedig nem vettük észre, hogy kiszakadt, sötét volt, nem merem biztosra mondani, hogy nem szakadt ki. Szerdán elmegyek dokihoz.

2011. okt. 31. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:

20:17 vagyok

Holnap beszélj az exeddel mindenképpen. Az se baj ha a doki előtt. Mond el neki hová készülsz és miért. Nem biztos, hogy megkönnyíti a dolgodat, de ahogy írod fel vagy rá készülve, hogy nélküle kell megtenned a lépéseket. Viszont joga van tudni és dönteni, hogy melléd áll-e vagy sem. Add meg neki az esélyt.

Én szorítok neked, hogy minden úgy alakuljon, hogy jól érezd magad. Jelentsen ez bármilyen helyzetet.

2011. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
milett veled?ú
2013. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!