Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik barátomnak segítségre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyik barátomnak segítségre van szüksége! Nem igazán képes kapcsolatott teremteni az emberekkel és az emberi kapcsolatokat "képzeletbeli helyzetekben éli át", mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kedves barátommal a következő a helyzet: ő egy 18 éves srác, akinek elég nehezen (szerencsére mára rengeteget javúlt a dolog, eljárni is szokott szolídabb klubbokba) sikerül csak beilleszkednie az emberek, méginkább a nők közé. Ezen okból kifolyólag, a részükről meg nem kapott szociális érzelmeket, élményeneket "önmagának kreálja meg" kis regények és kedves rajzok keretében. A rajzok szereplői 90%-ban állatkák, az esetek túlnyomó részében kutyákat rajzolgat. Ezen kutyák a képeken hol kedvesek, vidámak, együtt játszanak és nevetgélnek, szerelmesek, olykor sírnak, szomorúak, csalódottak, egyedül érzik magukat, veszekednek, egyszóval mindenféle drámai helyzetett átélnek (mintha egy valós közösség pillanatképeiről lenne szó) El tudom képzelni, ahogyan a fejében ezek a "lények" szinte élnek és ő maga is e "közösség" tagja képzeletében. Az ábrázolt kutyák túlnyomó része nő, férfiakat kevésbé rajzolgat. Van egy bizonyós női kutya karaktere, aki kitüntető figyelmet kap a többihez képest és álltalában "ő" a központi téma nála, szinte lelket lehelt belé, megvan a kinézete, jelleme, életkora, de még a vércsoportja, hobbijai is... Nagyon magányos a barátom... :,( Szerintem a leírtak alapján mindenkinek egy szomorú, magányos ember jut az eszébe, de meg is értem, mert az is. Volt már csaja, 1 évig, de amióta nincsen ismét, a "kutyái" visszatértek, megerősödtek és ismét elkezdődött témába öntésük, de ezúttal még jobban mint valaha! Úgy vélem, ha ez ki lenne húzva alóla csak ártanánk neki, ki tudja mekkora mértékben... Félek hogy be fog fordúlni magába ha ez így meg tovább és hosszú távon nem lesz boldog a VALÓS életben, ami a legszélsőségesebb esetben öngyilkossághoz is vezethet akár (mert ha nem boldog ebben a világban, akkor "elmegy" a képzeletbelibe, legalábbis a legszélsőségebb esetre tudtommal ez a felfogás igaz, de természetesen ő messze nem itt tart) Nagyon jó lenne, ha ismét lenne egy csaja, mert amíg volt, a kutyák témát is jelentősen a háttérbe szorította és valós párját ölelgette, csókolgatta, vele volt az éjjel, nem pedig képzeletbeli kutyáihoz fordúlt. Hogyan segíthetnék barátomon? :(


ui: Volt már két pszichológusa is, erről is beszélgettek mint téma, sőt, tudtommal erről a legtöbbet, szerencsére ők is rengeteget segítettek neki.


2011. nov. 3. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy, miért nem jössz össze vele te?
2011. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

23:20


Nem vagyok lány, én is fiú vagyok

2011. nov. 3. 23:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Fúúúúú b@sszus... Ez elég komolyan hangzik O.o Aligha hiszem, hogy itt bárki segíteni tudna szegény srácon :( A szakorvos a legjöbb ötlet volt, ne hagyja abba a kezelést szerintem.


Esetleg talán annyi, hogy valami online videójátékkal nem próbálkozott? Tudom, hogy a cél a valós életbe való térítés, de egy ilyen játék is beviszi az embert egy közösségbe. MMORPG-knél elég nagy egy-egy ilyen közösség, szerintem segítene a srácnak megtalálni a közös hangot az emberekkel. Meg persze addig is inkább másokkal beszélget - még ha csak neten is - és nem kutyázik a fantáziájában.


Előző barátnőjét is ez a kutyás dolog kergette el? Vagy van valami más probléma is?


21F

2011. nov. 4. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

04:06


Szia Kedves Válaszoló!


Voltak egyéb problémáik is, többek között az hogy a csaj a kapcsolatuk végére alkoholista lett és ittasan veszekedett a családjával igen gyakran, engedetlen és trágár, agresszív volt, robbanékony és gyakran rosszindulatú jellem, hihetetlen mértékű lelki sérüléseket kapott a barátom. Ezen negatív élmények hatására, amiket a csaj miatt tapasztalt meg (és az egyéb múltbéli lelki fájdalmai miatt) került vissza álomvilágába, a "kutyák földjére" Az eredmény? Minden héten minimum egy kutya rajz és az, hogy szép lassan megfeledkezik a VALÓS életéről a barátom... Nem beszélve a már említett regényről, hát az sem piskóta, abban mindenki kutya és az ő "életükről" ír...


A virtuális dolgot, amit javasoltál nem szeretném tanácsolni neki, de bele se menne, ő nem szereti az ilyesmiket.

2011. nov. 4. 11:40
 5/12 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, azzal a különbséggel,hogy nem rajzolgatok kutyákat
2011. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Gergo_30F ***** válasza:

ezzel egy átlagember érdemben nem tud mit kezdeni, szakszerű segítségre szorul továbbra is.


egy nagyon jó barátja biztos van, ez is nagyon fontos, minden tiszteletem a tiéd, komolyan!

2011. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A barátodnak nem ártana ha felvenné egy pszichológussal a kapcsolatot, de komolyan! Ez a sztori elképesztő :S
2011. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 cynic ***** válasza:
nem tudom, hogy ez fake-e, de k.rvára ijesztő.
2011. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a tiéd Kedves Kérdező! Te tényleg kimeríted a barát fogalmát és be kell valljam, hogy meglepődtem azon, hogy normális válaszokat kaptál, mert ez az oldalon megtalálható mindenféle tuskó.


Az én véleményem is az, hogy szakember segítségére van szüksége a haverodnak. Az a baj, hogy amit csinál az már nagyon régóta tart nála és nagy valószínűséggel az efféle "szerepjáték" már teljesen beleégett az agyába, amit nagyon nehéz lesz kiölni belőle. A szociális beilleszkedés hiányának a tipikus példája ez, amikor egy magunk által kreált világban sokkal jobban érezzük magunkat (LÁTSZÓLAG), mint a valós világban.

2011. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Roadchild válasza:
Én is hasonló cipőben járok vele, azt hiszem. Én 26 éves vagyok, és még mindig, már több, mint tizenhat éve megvan a képzeletbeli barátom. Úgy tapasztalom, hogy a legnagyobb gondot ilyenkor nem az jelenti, hogy van ilyenje az embernek, hiszen ez is az önkifejezés egy formája, sokkal inkább az, hogy nem tudja jól lekommunikálni rajta keresztül az igényeit, mert süket fülekre talál. Most azzal próbálkozom, hogy naplószerűen, egy blog formájában írom ki magamból őt, pontosabban a mi életünket az ő szemén keresztül. Az elfojtás nem működött, hiszen már a puszta létezése is elfojtások miatt alakult ki, így... azt hiszem nem maradt más, mint életre hívni ezt a barátságot, és nyitni egy teljesebb Én felé. [link]
2012. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!