Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik barátomnak segítségre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyik barátomnak segítségre van szüksége! Nem igazán képes kapcsolatott teremteni az emberekkel és az emberi kapcsolatokat "képzeletbeli helyzetekben éli át", mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kedves barátommal a következő a helyzet: ő egy 18 éves srác, akinek elég nehezen (szerencsére mára rengeteget javúlt a dolog, eljárni is szokott szolídabb klubbokba) sikerül csak beilleszkednie az emberek, méginkább a nők közé. Ezen okból kifolyólag, a részükről meg nem kapott szociális érzelmeket, élményeneket "önmagának kreálja meg" kis regények és kedves rajzok keretében. A rajzok szereplői 90%-ban állatkák, az esetek túlnyomó részében kutyákat rajzolgat. Ezen kutyák a képeken hol kedvesek, vidámak, együtt játszanak és nevetgélnek, szerelmesek, olykor sírnak, szomorúak, csalódottak, egyedül érzik magukat, veszekednek, egyszóval mindenféle drámai helyzetett átélnek (mintha egy valós közösség pillanatképeiről lenne szó) El tudom képzelni, ahogyan a fejében ezek a "lények" szinte élnek és ő maga is e "közösség" tagja képzeletében. Az ábrázolt kutyák túlnyomó része nő, férfiakat kevésbé rajzolgat. Van egy bizonyós női kutya karaktere, aki kitüntető figyelmet kap a többihez képest és álltalában "ő" a központi téma nála, szinte lelket lehelt belé, megvan a kinézete, jelleme, életkora, de még a vércsoportja, hobbijai is... Nagyon magányos a barátom... :,( Szerintem a leírtak alapján mindenkinek egy szomorú, magányos ember jut az eszébe, de meg is értem, mert az is. Volt már csaja, 1 évig, de amióta nincsen ismét, a "kutyái" visszatértek, megerősödtek és ismét elkezdődött témába öntésük, de ezúttal még jobban mint valaha! Úgy vélem, ha ez ki lenne húzva alóla csak ártanánk neki, ki tudja mekkora mértékben... Félek hogy be fog fordúlni magába ha ez így meg tovább és hosszú távon nem lesz boldog a VALÓS életben, ami a legszélsőségesebb esetben öngyilkossághoz is vezethet akár (mert ha nem boldog ebben a világban, akkor "elmegy" a képzeletbelibe, legalábbis a legszélsőségebb esetre tudtommal ez a felfogás igaz, de természetesen ő messze nem itt tart) Nagyon jó lenne, ha ismét lenne egy csaja, mert amíg volt, a kutyák témát is jelentősen a háttérbe szorította és valós párját ölelgette, csókolgatta, vele volt az éjjel, nem pedig képzeletbeli kutyáihoz fordúlt. Hogyan segíthetnék barátomon? :(


ui: Volt már két pszichológusa is, erről is beszélgettek mint téma, sőt, tudtommal erről a legtöbbet, szerencsére ők is rengeteget segítettek neki.


2011. nov. 3. 23:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szóval lett valami fejleménye ennek a történetnek?


Csak mert én is úgy vettem észre magamon, hogy hasonló módon "élem ki magam", még ha az én esetem közel sem ilyen súlyos, mint ezé az egyéné.

2014. márc. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Guminyuszmusz válasza:

Én sem vok jobb... Én pálcikaembereket és cuki kiakecskéket rajzolok így kialakítom h h akarom a jövőm...


13/L

2015. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!