Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy lassan 20...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy lassan 20 leszek, és anyám sose beszélt nekem se menstruációról, se szexről?

Figyelt kérdés

És most itt egy "normális" családot vegyünk alapul, szóval ne egy olyat, ahol az alkoholista anya naponta félholtra veri a gyereket, és szerencsétlennek kisebb gondja is nagyobb a szexuális felvilágosításról.

Csak kíváncsi lennék, hogy ez teljesen normális? Vagy nálatok hogy volt annak idején?


2011. nov. 5. 00:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is emlékszem, honnan tudom.
2011. nov. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 napietus ***** válasza:
100%

nálunk sem volt "felvilágosítás", csak annyi, hogy bármit kérdeztem, anyu őszintén és koromnak megfelelően válaszolt. mondjuk próbálj kérdezni :)


amúgy lehet, hogy anyud azt gondolja, hogy a suliban úgyis elmondták, plusz ma, az internet korában minden információhoz hozzájutsz. nem helyeslem ha így van, de lehet, hogy ő ezt gondolja.


29/n

2011. nov. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát csak az elég ciki volt, mikor 11 évesen megjött, és azt sem tudtam mi van, meg tökre szégyelltem magamat, és úgy éreztem, hogy valami rosszat tettem...

De ezek szerint teljesen ok, hogy kerültük a témát mint a forró kását! :D Akkor jó, mert manapság annyira sulykolják ezt a "mikor kell lekezdeni elmondani a dolgokat a gyereknek"-et hogy kicsit elbizonytalanodtam.. :D

2011. nov. 5. 00:25
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja,m ostmár eszembe sem jutna kérdezni!! Főleg, hogy nagyon kínos lenne pont vele ilyenekről beszélni
2011. nov. 5. 00:26
 5/17 Solarian ***** válasza:
Hát nemcsoda, ha néma az anyád...
2011. nov. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szerintem nem normális!! nekem is ez a szitu, szerintem nem az! amúgy is, egy ember véleménye után azt mondod, hogy akkor oké?
2011. nov. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 napietus ***** válasza:
én anyum módszerét jónak tartom, szóval sztem a fokozatosság a leg célravezetőbb. tehát mindig csak arra kell válaszolni, amit a gyerek kérdez, és a maga szintjén. pl. egy 4 éves gyerek ha megkérdezi, hogy miért nő a néni pocakja (mondjuk egy terhes családtag), akkor őt tökéletesen kielégíti az a válasz, hogy amikor bemegy még egész pici és bent nő meg a kisbaba. némely szülő meg hajlamos zavartan hebegni :) ugyanígy menstruációval kapcsolatban is egy tizenegy éves kislánynak elég annyit tudni, hogy egy egészséges nőnek, ha nem vár gyereket, minden hónapban jelentkezik ez. aztán ahogy a kérdései felmerülnek, el lehet mondani a többit.
2011. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát ennyit egészséges lett volna tudni, csak hgoy nekem akkor még senki nem szólt róla, így elég váratlanul ért.. (És mivel előtte nem volt hogyan kérdezhettem volna meg, hogy mi lesz, ha ez lesz? :D)

Meg azért anyukám elég tabuként kezelte mindig ezeket a témákat

2011. nov. 5. 00:31
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

napietus.blog.hu

amit leírtál rendben is van, csak sajnos látszik hogy nem sok fogalmad van az ilyen téma szerinti "nem normális családmodell"ről. ennél rosszabb az a szint amiről valószínűnek tartom a kérdező is beszél. amikor még abban sem vagy biztos 20 évesen, hogy ez normális e..! és nem az hogy minden probléma nélkül megkérdezel ezt azt.. odáig nem jut el a dolog. teljesen más helyzet.

2011. nov. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég vicces volt a felvilágosításom :D

Még nagyon kicsi lehettem, amikor elmagyarázták nekem, hogyan lesz a kisbaba. Gyerek fejjel még undorítónak találtam a dolgot, aztán meg is feledkeztem róla.


Később az általános iskola 4. osztályában a "fejlettebb" osztálytársaim folyamatosan a "dugás" és "szex" szót használták, engem meg kiröhögtek, ha megkérdeztem, miről beszélnek. Anyukámat megkérdeztem ezekről és azt mondta, hogy a dugás azt jeleni, hogy elültetik a hagymát, bedugják a földbe, a szex pedig csókolózást jelent. Az előbbit nem hittem el, de jobb választ nem kaptam. Egyik nap az iskolában láttam, hogy két gyerek megpuszilja egymást. Gondoltam, hogy na majd most bemutatom a tudásom és jó hangosan kiabáltam: "pistike és juliska szexelnek! nézzétek! szexelnek!" Szerencsére a tanárnéni időben leállított, mondván, hogy azt se tudom, mit jelent.


Aztán persze megkaptam a válaszokat, bár még nehezen tudtam elképzelni, hogy is történik egy szex. Ennyi idősen már izgatott a téma. Akkor találkoztam a végső igazsággal, amikor a műholdas tv csatornáit kapcsolgatva hirtelen a képembe villant egy közeli felvétel az "akcióról"


Amúgy amikor megjött, megkérdezted róla anyukádat? Végül honnan tudtad meg az igazságot?

2011. nov. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!