Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy lassan 20...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy lassan 20 leszek, és anyám sose beszélt nekem se menstruációról, se szexről?

Figyelt kérdés

És most itt egy "normális" családot vegyünk alapul, szóval ne egy olyat, ahol az alkoholista anya naponta félholtra veri a gyereket, és szerencsétlennek kisebb gondja is nagyobb a szexuális felvilágosításról.

Csak kíváncsi lennék, hogy ez teljesen normális? Vagy nálatok hogy volt annak idején?


2011. nov. 5. 00:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt felvilágosítás. Amikor megjött azt se tudtam mi van, ráadásul anyu dolgozott, apa volt otthon csak, némi fogalmam volt róla, hogy talán betétet kellene használni, tudtam anya hol tartja az ilyen dolgait, elvettem egy tisztaságit, azzal kihúztam míg hazaért. De soha nem felejtem el mennyire kínosan éreztem magam mire kinyögtem hogy mi van. Egész nap tiszta ideg voltam, közben rokonok is beestek mire anya hazaért, szal csak késő délután tudtam vele négyszemközt beszélni. Egyszerűen kinyögtem, aztán kitört belőlem a bőgés. Azt se tudtam mi hogy van. Emlékszem mikor eljutottunk odáig, hogy megemlítette, hogy éjszakai betét, akkor én megkérdeztem, hogy ez éjszaka is van? Ami így visszagondolva vicces, de akkor halál komoly kérdésnek szántam. Szóval nekem nem beszéltek ilyesmikről, pedig az én anyukám ápolónő. Szexről azóta se volt szó soha. 20 éves vagyok már, nyilván tudja hogy azóta rájöttem magamtól is a dolgokra, szal nem kell kínos beszélgetésre számítanom. De az tuti, hogy én ha lesz lányom időben beavatom majd.
2011. nov. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Bar en fiu vagyok, velem sem (es a noveremmel sem) beszelgettek ilyesmirol a szuleim. Teljesen tabutemanak szamitott ez nalunk (illetve ha kerdezek es kinos is picit, azert biztos kaptam volna valaszt, de egy ketsegektol gyotort, bizonytalan, eleve zarkozott es felenk kiskamasz nagyon ritkan szokott csak ugy odamenni a felnottekhez es kerdezni, nem gondolom, hogy feltetlenul a kamasz dolga lenne a szexrol kerdezni, hiszen barhogy is nezzuk, o ekkor meg "csak" gyerek), bar a szuleim mindketten egyetemet vegzett ertelmisegiek, ezek a temak sosem kerultek elo, meg magat a "szex" szot sem hallottam soha a szajukbol.


Engem meg ugye mindennel jobban foglalkoztatott, ami a fiuknal megszokott: a peniszmeret. Fogalmam sem volt a meretekrol, felmeresekrol, a ver- es huspeniszrol, senki nem mondta el nekem, hogy nincs velem semmi baj, senkitol nem mertem kerdezni, ilyesmikrol a bioszoran sem volt szo. Az eredmeny: egy gatlasokkal, szegyellosseggel, felenkseggel kuzdo huszoneves lettem, akihez a szulei meg ma is neha ugy beszelnek, mint egy tiz eves kisfiuhoz.


Persze nem mondom, hogy hibaztak a szuleim, csak azt, hogy ha kiskamasz koromban sok dologra, vagy engem erdeklo kerdesekre, bennem felmerulo ketsegekre meg akkor idoben, elobb kapok valaszokat, talan nem lennek ennyire zarkozott es visszahuzodo, mashogy fejlodik a szemelyisegem is.

2011. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Hát ezek alapján, azt is mondhatnám, hogy ez a "normális"..

Az egyik kérdésre válaszolva: Nem, sosem kérdeztem meg, mivel két nővérem is van, meg ugye anyám is ezért mindig volt otthon betét, és azokat "lopkodtam", és találtam egy kis füzetecskét, ezzel a témával, azt olvasgattam. .:D

2011. nov. 5. 10:01
 14/17 anonim ***** válasza:

sajnos szerintem sem normális, de nálunk se volt semmi. én a menstruációról a barátnőmtől hallottam, aki jóval nagyobb darab volt nálam, és neki már ötödikben megjött. ja, ő se tudta, mi az, a bátyjától kérdezte meg. aki tudta, de nem merte neki elmondani.

aztán azt hiszem, a Gólya hozza..vagy mmi volt a címe c. könyvből világosultam fel. anyám nem beszélt ilyesmiről, ráadásul már rég nem is menstruált már, mert kivették a méhét...úgyhogy semmi cucc nem volt otthon. később is zavart, hogy én vagyok az egyetlen a családban, aki menstruál, mindenki tudja, mitől fogy a vécében a betét...

2011. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Engem sem világosított fel senki. Anyám adott egy könyvet és ennyi. Annak a könyvnek meg nem sok hasznát vettem. Teljesen tabu volt a szex, menses, minden. Ha olyan szitu volt vagy kérdeztem volna, rögtön rám szóltak vagy leordítottak.

29/N

2011. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 14 éves lányom,már 3 éve menstruál.Én már előtte elmagyaráztam neki mindent róla,és nálunk ezek nem tabu témák.Mindent megbeszélünk(így nyugodtan mer kérdezni bármiről és a "fiú ügyeiről"is mindig tudok)
2012. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A MAI ISKOLAI SZEXUÁLIS FELVILÁGOSITÁS, NEM MEGOVÁS A TÚL KORAI SZEXUÁLIS ÉLET BUKTATÓITÓL, HANEM INKÁBB AZ EREDELKLŐDÉS FELKELTÉSE, FELHIVÁS A TANGÓRA. AMIBE EGYES TANÁROK IS BESEGITENEK -SAJNOS- AKIKRE GYERMEKEINK NEVELÉSÉT BIZZUK. lEGTÖBBSZÖR MEGUSSZÁK 10% FIZETÉS LEVONÁSSAL ESETLEG -ÁTHELYEZÉSSEL.PERSZE AZ ISKOLA JÓHIRNEVE NEM SZENVEDHET CSORBÁT, DE EGY TANULÓT EGÉSZ ÉLETERE MEGNYOMITHATUNK TESTILEG LELKILEG.
2013. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!