Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen volt régen az udvarlás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen volt régen az udvarlás folyamata, annak szokásai?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, régen a tinik körében nem igen mehetett a szex, max csók, hosszú hónapokig (ha kellett) kérette magát a nő, mentek randira a fiú jóvoltából moziba, esetleg valami tánc helyre, nem kefélgettek a tinik bulikban összeszedett alakokkal, a kapcsolat az mélyebb érzelmű dolgot takart, valamint ami RÉMISZTÖ volt nekem, állitólag a fiú ment mindig a lány hazahoz és SOSEM fordítva! Meg aki nem tartotta be ezeket azt a társadalom nagyon csúnyán megvetette! Ez nekem döbbenetesen hangzott, valóban így volt?


Még ami nagyon megfogott, az a legendás "csók a hazakísért lány esetében", ez kicsit olyan megfoghatatlan, hihetetlen nekem


2011. nov. 6. 23:02
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

Attól függ, mit jelent a régen. Ha csak a 20. századot nézzük, akkor ott már kezdődtek azok a folyamatok, amik úgymond liberalizálták a dolgot. Mondjuk olyan volt, hogy a szülői házban nem nagyon lehetett együtt hálni, meg randizni is csak úgy szoktak, hogy a lányt házig kísérik vagy sokszor még addig se. A szex kérdés...hát szerintem ez inkább vallásfüggő, de szerintem a 60-70-es években már nem volt túl erős előítélet azokkal szemben, akik csinálták házasság előtt (főleg a kommunista rendszer vallásellenessége mellett).


Ennél korábban meg inkább úgy volt, mint egy fajta ajánlattétel. Tök formálisan. Szinte ki kellett kérni a lányt. Az apa a ház ura, ő dönt, stb.

2011. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
régen is össze vissza háltak, csalták nejüket, férjüket részeges bulikban. elég csak a Bibliát olvasni.
2011. nov. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

régen nem volt ennyi ribanc, és nem diszkóba jártak az emberek hanem a pajtába lovakat nevelni, több embernek volt háziállata, sokkal rámenősebbek voltak a fiúk, azonban nem a szexre mentek, sokkal inkább hódítani akartak rózsával, kirándulásokkal. Több volt a munkásember és sokkal megbízhatóbbak voltak, nem volt ennyi elkényeztetett kölyök, stb stb.


70es 80as évekről beszélek. ezeket még drága jó nagyapám mesélte.

2011. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Smartguy86 ***** válasza:

A kérdés az udvarlás folyamatára irányult.


Amúgy szerintem régen is pont ugyanannyi semmirekellő gyerek volt, mint ma. Talán csak demográfiai szempontból lehet azt mondani, hogy ma több van, mert ma több az ember is.


Nem hiába, a fő szavaink azokra az emberekre, akik semmirekellők, nem most alakultak ki.


A szex meg nyilvánvaló, hogy mindig volt olyan, aki nem tartotta magát a szabályokhoz. Miért is lett volna másképp.

2011. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Smartguy86 ***** válasza:
Sőt a diszkó lehet modern találmány, de a hányásig ivás, a részeges dorbézolás már azóta megy, mióta van zene és bor. Az meg a jó ég tudja csak, hogy mióta van már - bor pl egészen ezelőtt 8000 évvel is találtak olyan nyomokat, amik borkészítésre utalnak.
2011. nov. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kissé skatulyában élek, de nálunk ez még mindig így működik. Időre haza kell hoznia a páromnak, ő jön hozzánk. Nem volt szex, nem is lesz valószínűleg. Színházba járunk, estélyekre. Szomorú azt látni, hogy a társadalom más rétegeiben ez nem így van. Nem vagyunk vallásosak, de nálunk kinézik a könnyűvérűeket.

17L

2011. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pj0tr ***** válasza:
Régen csak egy színház volt az udvarlás intézménye. Szépen el volt döntve már gyermekkorban a szülők által a ki-kivel kérdése. Ami pedig a filmeket illeti gondolom senkinek nem rombolom le az álmait, ha azt mondom köszönőviszonyban sincsenek a valósággal...
2011. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!