Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnal egy fogyatekos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadnal egy fogyatekos beteg embert havernek/baranak/parnak vagy szegyelned magad mellette?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 08:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyelném, és barátnak biztos elfogadnám :)
2009. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Van is ilyen barátom, nem is értem hogy merülhet fel valakiben ez a kérdés.
2009. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnam baratnak! Miert kellene szegyelnem? Amugy volt is egy nagyon jo baratom, masok nem baratkoztak vele csak en,sajnos elkoltoztek es azota nem tudok rola! :(
2009. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Miért is ne?!
2009. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

persze!nekem is van ilyen barátom,méghozzá nem is egy...

de ha valaki szégyenli inkább ne is mutatkozzon vele mert az úgyis látszik rajta.

2009. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
igen, én is vmilyen szinten testi fogyatékosnak számítok.
2009. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

en szerelmemnek is elfogadnam mert ok is tudnak ugy szeretni mint egy normalis ember ok is ereznek, ok is emberek

amugy az emberek olyanok h ha valakinek van valami baja az mar nem kozejuk tartozik

2009. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Barátnak mindenképpen, még szellemi fogyatékos barátom is van, egy tündér. Viszont páromnak biztosan nem. Ez lehet, hogy csúnya dolog, de nekem olyan emberre van szükségem, akivel minden téren összhangban vagyok. Ebbe nem fér bele sem egy szellemi fogyatékos, sem egy tolószékes például.


Szellemi fogyatékosnál egy percig nem tudnám elviselni, hogy nem üti meg a szintemet (a buta pasikat se viselem el), testinél pedig, hogy kevés dolgot lehet együtt csinálni, azt is mindig küszködve és nehézkesen. Visszahúzna....


De persze ennek vannak fokozatai... Ha nem akadályoz, nem szerves része a mindennapoknak (mondjuk hiányzó/több ujj stb) akkor nem zavarna..

2009. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a konkrét esettől függ. Nem olyan könnyű téma ez, mint sokan, megjegyzem igen szimpatikusan, feltételezik a válaszolók között.


Barátságnál még nem merül fel semmi probléma. Közelebbi kapcsolatnál már igen: az emberben kétségek merülnek fel, hogy miért vonzódik a fogyatékos személyhez? Vannak, akiknek igénye, hogy valakit segíthessenek vagy ápolhassanak, és kifejezetten vonzódnak a betegekhez és fogyatékosakhoz. Ennek a hátterében az is meghúzódhat, hogy az illető alacsony önértékelésű, úgy gondolja, hogy csak akkor tud másokból szeretetet "kicsikarni" maga iránt, ha ezt megszolgálja pl. azzal, hogy "nélkülözhetetlen". Tehát valami ápolói szerepet vesz fel, és azt hiszi, ez szerelem vagy barátság. A beteg is feltételezheti, hogy az egészséges azért "fanyalodott rá", mert az egészségesekkel való kapcsolatra nem lenne esélye, a beteg viszont "kénytelen" elfogadni az ő közeledését, mert "magára valamit is adó" egészséges ember nem közeledne hozzá.

Előfordulhat, hogy a beteg visszautasítja éppen ezért az egészséges közeledését, vagy nem hajlandó elhinni, hogy az egészséges akkor is őt választaná (!), ha nem lenne beteg. Stb. Stb.

Rengeteg pszichológiai probléma lehet egy ilyen kapcsolatban. Elvileg nem kizárt, hogy működik, de nehéz ügy.

2009. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Testi:Igen,párnak is de van egy pont amitől már nem mert kellemetlennek érezném,hogy én ép vagyok ő meg nem.

Szellemi:húú attól függ mennyire,a butaság zavar a buta lányok idegesitöek a pasik is.

2009. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!