Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, ha egy lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem zavar, ha egy lány nem tud rendesen magyarul?

Figyelt kérdés

Sznob vagyok, ha nem járnék olyan lánnyal, aki nincs tisztában a magyar nyelv szabályaival? Az ilyenektől, mint "az miatt" és "tudnák" a falra tudnék mászni...

Természetesen ha külföldiről van szó, aki esetleg magyarul tanul, az más dolog, de aki az anyanyelvén sem képes helyesen beszélni, azt nem tudnám egyenrangú partnerként kezelni.


2011. nov. 15. 22:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
15%

én gazdag családból származok :D engem nem zavar mert én se tudok rendesen írni mert 15 éves koromig nem is jártam Magyarországon mert a szüleim külföldön Svájcban neveltettek csak 2 éve jöttem haza,de elég szutyok ez a magyar nyelvtan már nem azért, ly meg j....

17/f

2011. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

nem csoda ha az ember nem tud rendesen írni


az előző voltam

2011. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%

22:26 WTF? nem értem ,hogy a rövidirésekel mi bajod van



a kérdező meg nem hallott még a táj szólásról elég a 1 más tájakon bizonyos szavakat másképp ejtenek meg másképp ragoznak és ha találkozol 1 ilyen emberel akkor még nem biztos hogy nincs tisztába a magyar nyelv szabályival lehet ara ö feléjük így ejtik de nem biztos hogy így is írják le.


és lehet ez neked azért hasogatja a fülledett.

2011. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A "nákolásról" csupán itt olvastam nemrég, hogy tájszólásnak számít. Tájszólással beszélni nem szégyen, de adott esetben fontos az irodalmi nyelv! Egyébként egyetértek a kérdezővel. Engem is irritál, ha valaki nem tud írni, bár a rajoskodás sokal joban zavar.
2011. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

ez nem intelligencia hanem nyelvjárás kérdése... mindenki úgy tanul meg beszélni, ahogy a környezetében beszélnek... ő helyesen beszéli az anyanyelvét, ugyanis valószínűleg az ő édesanyja és családja is így használta ezeket a kifejezéseket, természetes, hogy ő is így tanulja meg és neki ez a helyes, ez a természetes


attól, hogy valaki másképpen beszéli a nyelvet, mint te (nem pedig helytelenebbül), nem jelenti azt, hogy nem intelligens

2011. nov. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Úgy tűnik, a kérdező tudásában jelentős hiányok mutatkoznak. Ha azt mondom, hogy IGENEST, az annyit jelent, EGYENESEN. Csak a sok zsidró nyelvújító teljesen kioltotta a velős magyar nyelvet...átok fejükre!!!
2011. nov. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
hmm..én meg azt nem bírom ha valaki magyar mániás. jó lenne ha végre egy nyelvet beszélne ez a bolygó, és a leglogikusabb erre az angol. hogy akarunk űrkutatni, ha még a bolygónk nyelve sem egységes??
2011. nov. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Erről a mézga család jut az eszembe :)

Kapcs ford.

Lassan tényleg jön az újmagyar nyelv. Mindent rövidítenek.

2011. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"és lehet ez neked azért hasogatja a fülledett."

Hát gratulálok, hogy nem tudsz helyesen leírni egy három betűből álló testrészt. ;)

2011. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is utálom a hülye "nákolós" parasztokat. És elég nagyfokú igénytelenség, ha valaki nem képes normálisan megtanulni a k*rva anyanyelvét. Ez nem sznobság.
2011. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!