Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt elég sok ember azt írja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt elég sok ember azt írja, hogy a külső nem minden. És nem számít. Akkor a hétköznapi életben hol vannak ők?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 19:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A külső mindenképp számít valamennyit, DE helyzettől függ, hogy mennyire!!! Ha először találkozol valakivel, ismeretlenül próbál tőled randit kérni mondjuk, akkor nagyon sokat nyom a latba a külső. Mert mit tudsz az illetőről? Semmit, ezért másra nem is tudsz alapozni, csak hogy külsőre tetszik-e és, hogy milyen szöveget használt nálad. Viszont, ha valakit ismersz egy ideje, megkedvelted, szimpatikus, akkor a külső már tényleg csak egy tized rangú tényező. Jó, persze, nem működik, ha az illetőtől undorodsz külsőre, de mondjuk lehet, hogy ismeretlenben simán elküldesz mondjuk egy vörös hajú pasit, mert hogy úúú, de fura, aztán ha megismered már az se érdekel, ha hupilila a haja, mert kedveled. Ennyi.
2011. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Lifeishard ***** válasza:

De bizony, hogy számít a külső, "csak" a fontosságát túlozzák el. Az, hogy "nem nézek ki elég jól", egy tipikus önkorlátozó hiedelem, amit a média, a fogyasztói társadalom is erősít, én pedig reménytelen keresztes háborút vívok ezen felfogás ellen, node sebaj, egy férfi sosem adja fel. :)

Már más kommentben írtam, hogy szerintem miért és hogyan számít, nem akarom ismételni magam. Nagyon röviden, a külső az, amiből tudat alatt következtetünk, ami üzen a génjeinknek, legalábbis elsőre, különösebb ismerkedés nélkül. Férfiként mondom, hogy a férfiak számára ennek nagyobb a jelentősége, de számunkra sem a top szempont a hosszútávú párkapcsolatban. A média igyekszik elhitetni, hogy ha szép vagy, ha helyes vagy, akkor hihetetlenül magasan van az értéked, MÁSRA egyáltalán NINCS SZÜKSÉGED és igen is, válogass a hasonlók közül. Ezért aztán mindenki "hasonlóvá" akar válni, és ez hihetetlen konfliktust okoz bennünk, mert teljesen másra vannak ráállva a génjeink, a lelki felépítésünk sem ezeken az alapokon nyugszik. A feszültséget pedig mondjuk tévézéssel és mindenféle magazinok olvasásával próbáljuk csökkenteni, amik aztán szintén azt sugallják, hogy nem vagy elég divatos, helyes, szép, trendi... Kész is a "felszínes gondolkodás."

Szerencsére az emberek jó része levedli ezt a társadalom által ránk ragasztott bőrt, és ezáltal előbb-utóbb megtanuljuk a dolgok mélységét (az emberek belső, párkapcsolat szempontjából fontos, a tudatalattinkkal és az agyunkkal is összhangban lévő értékeit) nézni. Az én páromnak például nagyon szép és kedves arca van, a teste is jó, de nem az a tipikus bombázó, nem öltözködik kihívóan sem. Küllemre szebb lánynak is mondtam nemet miatta. Nem egy embert ismerek, férfiben és nőben egyaránt, akik hasonlóan cselekszenek és gondolkodnak. Csak keresni kell, fejleszteni magunkat, az életünket, építeni a személyiségünket, és persze adni a külsőnkre is (ápoltság, igényesség, normális öltözködés, sport!) és bevonzzuk őket, mert mindenhol ott vannak.

26/F

2011. dec. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!