Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a teóriámról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a teóriámról? Lehet, hogy a lányok mégsem a pénzre buknak?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy szerintem őket nem fizikailag vonzza a pénz. Hanem az életérzésre buknak, amit a pénz képvisel.


20 éves, győri, egyetemista fiú vagyok, hétvégenként átjárok Ausztriába, legfőképpen Bécsbe melózni. Mikor szünet van, akkor gyakrabban is. Egy 12 órázással keresek annyit, mint otthon 9x8 órázással, 450-es diákmunka órabérrel. És ezt csinálom idestova két éve, kis matekkal be lehet nagyjából lőni a pénzt, amit 20 éves koromra magamtól kerestem.


Na de nem ez a lényeg, de valamilyen szinten kapcsolódik a konklúzióhoz, ezért írtam. Ismerőseimet, akik elmentek érettségi után melózni, havi nettó 90-ért, vagy egyetemistatársaimat, akik kapnak havi 15-25 ösztöndíjat, gyakrabban gazdagabbnak gondolják, mint engem. És ez nem azért van, mert szakadt ruhákban járok, ők meg nem, mindegyikünknek megvan a maga stílusa, én inkább a sportos-elegánst képviselem.


És most jön a lényeg. A lényeg, hogy a lányoknak az tetszik, ahogy az illető előadja, hogy "van pénz nem számít, tele vagyunk lóvéval, azt teszünk, amit akarunk, szarjunk bele mindenbe, a világkirályai vagyunk." Hogy a 90 nettót kereső ember a fizetésének felét ötezresekben tartja összecsíptetve, és akárhova elmegy, csak kivágja nagy lazán az asztalra, vagy összespórol pl. egy 100 ezer forintos iPhone 4S-re, és akárhova megy, szintúgy ezt mutogatja. Szintúgy az ösztöndíjjal villogó ismerőseim, akik amint megkapják a 20 ezret, azt villogtatják mindenhol, azt a látszatot keltve, hogy ők akármikor, akárhol előrántanak egy 20 ezrest a zsebből.


Szóval ahogy írtam, én sem vagyok csóró, és nem is kell eltartanom magam, szerencsére normális családban élek normális anyagi körülmények között, egyszerűen ezt csak a jövőm miatt rakom félre. De engem úgy neveltek, hogy ne menőzzek a pénzemmel.


Szóval összegezve, ezekre az emberekre konkrétan a pénzük miatt buknak a lányok. Hanem jól közvetítik a független, gondtalan életet, és hogy azt tesznek, amit akarnak. Pedig lehet, hogy nem is olyan gazdagok, mint amilyennek látszanak. Tehát a sok pénz helyett lehet elég csak az, hogyha azt mutatod, hogy neked sok pénzed van.


2011. dec. 25. 20:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
66%
Ezek a srácok elhitetik a lányokkal, hogy gazdagok és ezért buknak rájuk. Lényegében a pénzre buknak, mert ők nem tudják, hogy csorók, a látszat megvan és elhiszik. Szóval a teóriád béna, mert a pénzre buknak, csak még az is kiderül, hogy idióták, mert nem tudják megklönböztetni a valódi gazdagot a kamu gazdagoktól.
2011. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, ha egy férfi megcsalja a párját, akkor a férfiak gyakran mentegetőznek azzal az evolúciós magyarázattal, hogy egy adott populációban a hím próbál minél több nőstényt megtermékenyíteni, hogy a génjeit biztosabban örökíthesse, és ez az ösztön dolgozik, amikor "megcsalnak".


Nem tudom, hogy ez így van-e, de ha igen, akkor a nők mentségére meg az szóljon, hogy egy adott populációban a nőstény a legerősebb hímtől akar utódokat. Egy nőnek biztonságra, és biztos családi háttérre van szüksége. Ebben bizony benne van az anyagi biztonság is. Ő maga talán azt vallja, hogy a pénz nem számít, és a legnagyobb szegénységben is kitart a párja mellett, de ugyanakkor dolgozik benne az anyai ösztön, ami azt mondja, hogy az utódainak a lehető legtöbbet meg kell adnia.


Bizony a kezdeti időszakban nem számít a pénz, de valljuk be őszintén, melyik nő akar nyomorogni? Ez egy idő után rámegy a kapcsolatra is. (Állandó pénzszűke, munka látástól mikulásig.)


Nem azt mondom, hogy a pénzre utaznak a nők, de az is meghatározó párválasztásnál.


(És most lehurroghatnak a 13-20 éves tinik, hogy ők pénz nélkül is hulla szerelmesek... Majd 30 éves korukra rájönnek.)


31N

2011. dec. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan a pénzre utaznak a nők, hanem az ezzel járó biztonságra és lehetőségekre. A jobbak nem az életérzésre, hanem a tényleges biztonságra.
2011. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
83%

nincs melletted hely a melóban odakinn pár alkalomra?:D

23L

2011. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

jól látod, sok esetben szerintem sem a pénzen van a hangsúly!

Pl.: most azért van ez a 10 éves Bmw mert a másik szervízben van stb...

a nőknek az kell, hogy nem csak fizikálisan hanem agyban-tudatban is jól megba*sszák őket!

azt kell hazudnod amit akarnak, el kell hitetned, hogy te vagy a tökéletes férfi, hogy örülhetnek annak, hogy te szóba állsz velük, és az sem baj ha az egész csak látszat! mire kiderülne az igazság már úgyis hajtod-hajtják a másik csajt. rengeteg ilyen embert ismerek és mind baromira sikeresek a nőknél. kivétel nélkül 1. osztályú szép csajokkal vannak!

2011. dec. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

De értitek, nem arról van szó, hogy visszafogott, vagy zárkózott lennék, mert nem vagyok az, teljesen nyílt és barátságos vagyok. Csak úgy gondolom, hogy rengeteg ilyen konzumember van, aki megveszi a legújabb iPhone-t például, és ő sem használja többre, csak telefonálásra, FB-re, meg idióta játékokra. Nekem egy 3 éves Sony Ericsson K770i van, és egy telefon rendeltetéseit tökéletesen kielégíti. Akkor minek vegyek újabbat? Menőzésként?


Másik példa. Járhatnék egyetemre kocsival. De ha egyszer itt lakom, és nem igazán járok városon kívülre, ha igen, akkor meg elkérem a családi kocsit, akkor mégis minek vegyek kocsit? Ilyen benzinárak mellett? Menőzésként?


Vagy kivehetnék 100 ezret a számláról ötezresekben, és akárhol fizetnem kéne, azt venném elő, jól meglobogtatva, hogy mindenki lássa. Minek? Hogy három cigó bevárjon a diszkó előtt, és kést rántsanak, hogy adjam oda nekik? Vagy csak simán menőzzek vele?


Komolyan, hihetetlen, hogy mekkora hazugságokból áll az élet. Az emberek nagy része maga egy hazugság.

2011. dec. 25. 21:44
 7/36 anonim ***** válasza:
mit melózol kint?
2011. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Apukám a vendéglátásban dolgozik Ausztriában 2001 óta, és ő kezdett el beprotezsálni a munkahelyére. Persze nem pincérkedem, vagy főzök, inkább a mosogatás, segédlet a konyhában, ilyenek. Ilyen kuktaszerű munka.


Deecemberenként meg a karácsonyi vásár volt a Karlsplatzon, Bécsben, ott ilyen baromi nagy fabódéban, (amiket lehet Mo.-n is látni, csak nem 2-en, 3-an voltunk benne, hanem 8-an, 10-en) ott is segédkeztem, meg az egyszerűbb kajákat készítettem el. De ilyen rendezvény van még farsangkor, meg nyáron is.

2011. dec. 25. 21:50
 9/36 anonim ***** válasza:

te pedig azt fogd fel, hogy a nőknél a látszat a lényeg!

szerintem nem mondok újat azzal, hogy rengeteg ilyen látszat ember van a világon és mind jók a nőknél!

szerintem kimondottan logikusan gondolkozol. nekünk konkrétan egy drága sok milliós nagy terepjárónk van, de mégis busszal járok a főiskolára mert nem akarok a szüleim pénzével imponálni.

jó nekem az olcsó konditerem is mert jó arcok vannak és van elég gép, nincs szükségem arra, hogy azzal menőzzek, hogy melyik terembe járok...

viszont az aki az 5-ös bmw-vel jár azzal nem bírnak betelni, hogy mennyire jó arc, pedig egy se*gg (mindenki tudja)

el kell fogadni, hogy ez nem túl imponáló a nőknek!

2011. dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 LadyLee ***** válasza:
100%

"Bizony a kezdeti időszakban nem számít a pénz, de valljuk be őszintén, melyik nő akar nyomorogni? Ez egy idő után rámegy a kapcsolatra is. (Állandó pénzszűke, munka látástól mikulásig.)"


Nem vagyok tini (27L), de azért lehurroglak, jó?


Milyen hozzáállás már az, hogy a pénzt a pasitól várjuk? Nyilván senki nem akar nyomorogni, de erre nem az a megoldás, hogy keresünk egy gazdag palit, hanem az, hogy önerőből, mi magunk megteremtjük azt, amire nekünk szükségünk van.


És ez a legkirályabb, mert ez ad szabadságot a párválasztás terén. A te logikád alapján börtönbe zárod magad, ahol egy pasi fizetésétől függ a te anyagi jóléted. Borzalmasan kiszolgáltatod magad. Az ilyen nők maradnak aztán együtt a bunkó, alkoholista, csapodár pasikkal, mivel nincs saját egzisztenciájuk, nincs más választásuk.


Nem gondolnám, hogy az anyagi jólétet és a szerelmet össze kellene keverni. Persze, fontos a pénz, meg kell valamiből élni. De az ember teremtse meg magának azt, amire szüksége van. Nem azért nem számít, hogy a pasinak mennyi a pénze, mert felülkerekedünk a földi hívságokon és fényen élünk, ha szerelmesek vagyunk, hanem azért, mert saját egzisztenciával rendelkezünk.


Szóval számomra tényleg teljesen lényegtelen önmagában, hogy mennyi pénze van a srácnak, a pénzzel való felvágás pedig kifejezetten taszít, az iPhone-os pasikat jellemzően megmosolygom, mert egy túlértékelt vackot vettek meg drága pénzért, ergo buták. Ami nekem fontos, hogy legyenek ambíciói, akarjon kezdeni valamit az életével. De ez önmagában nem feltétlenül jelent anyagi jólétet. Abszolút nem lenne gond, ha a srác ambíciói mondjuk olyan területre koncentrálódnának, ahol objektíven nincsenek jó kereseti lehetőségek. A lényeg, hogy ne legyen egy naplopó, hanem legyenek céljai, ambíciói. Nyilván ez nekem azért fontos, mert én is ilyen vagyok. De a pénz tényleg egy eléggé lényegtelen dolog önmagában. A nemlétező pénzzel vagánykodó pasikról szóló elmélet meg szerintem legfeljebb a buta csajoknál jöhet be.


Sajnállak, hogy te 31 évesen erre még nem jöttél rá.

2011. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!