Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a teóriámról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a teóriámról? Lehet, hogy a lányok mégsem a pénzre buknak?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy szerintem őket nem fizikailag vonzza a pénz. Hanem az életérzésre buknak, amit a pénz képvisel.


20 éves, győri, egyetemista fiú vagyok, hétvégenként átjárok Ausztriába, legfőképpen Bécsbe melózni. Mikor szünet van, akkor gyakrabban is. Egy 12 órázással keresek annyit, mint otthon 9x8 órázással, 450-es diákmunka órabérrel. És ezt csinálom idestova két éve, kis matekkal be lehet nagyjából lőni a pénzt, amit 20 éves koromra magamtól kerestem.


Na de nem ez a lényeg, de valamilyen szinten kapcsolódik a konklúzióhoz, ezért írtam. Ismerőseimet, akik elmentek érettségi után melózni, havi nettó 90-ért, vagy egyetemistatársaimat, akik kapnak havi 15-25 ösztöndíjat, gyakrabban gazdagabbnak gondolják, mint engem. És ez nem azért van, mert szakadt ruhákban járok, ők meg nem, mindegyikünknek megvan a maga stílusa, én inkább a sportos-elegánst képviselem.


És most jön a lényeg. A lényeg, hogy a lányoknak az tetszik, ahogy az illető előadja, hogy "van pénz nem számít, tele vagyunk lóvéval, azt teszünk, amit akarunk, szarjunk bele mindenbe, a világkirályai vagyunk." Hogy a 90 nettót kereső ember a fizetésének felét ötezresekben tartja összecsíptetve, és akárhova elmegy, csak kivágja nagy lazán az asztalra, vagy összespórol pl. egy 100 ezer forintos iPhone 4S-re, és akárhova megy, szintúgy ezt mutogatja. Szintúgy az ösztöndíjjal villogó ismerőseim, akik amint megkapják a 20 ezret, azt villogtatják mindenhol, azt a látszatot keltve, hogy ők akármikor, akárhol előrántanak egy 20 ezrest a zsebből.


Szóval ahogy írtam, én sem vagyok csóró, és nem is kell eltartanom magam, szerencsére normális családban élek normális anyagi körülmények között, egyszerűen ezt csak a jövőm miatt rakom félre. De engem úgy neveltek, hogy ne menőzzek a pénzemmel.


Szóval összegezve, ezekre az emberekre konkrétan a pénzük miatt buknak a lányok. Hanem jól közvetítik a független, gondtalan életet, és hogy azt tesznek, amit akarnak. Pedig lehet, hogy nem is olyan gazdagok, mint amilyennek látszanak. Tehát a sok pénz helyett lehet elég csak az, hogyha azt mutatod, hogy neked sok pénzed van.


2011. dec. 25. 20:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

az összes lányt nem ismerem de annyit mondok:sok válás van amiatt mert egymást gondolták gazdagnak a felek,illetve szakítás mert a hapsinak elfogyott az "integetésre való" pénzkötege még azelőtt hogy teljesen belezúgott volna a csaj.szó sincs itt a viselkedésről:nem a színészi képességeket díjazzák hanem elhiszik hogy a megjátszós pasi valóban gazdag-mert el akarják hinni.


Ja igen a másik ."egyik nő sem akar nyomorogni" miért? van olyan pasi aki akar?nincs.SENKI sem akar nyomorogni.tegyünk a nyomorgás ellen annyit amennyi csak elvárható akár fiúk vagyunk akár lányok.szal újra előjön ez a toposz újra felteszem a kérdést:

Ugyan mi a búbánatos f... alapján kéne a pasinak gazdagabbnak lennie,többet keresnie,többet örökölnie mint egy nőnek?!? Ma már nemtől függetlenül bárki tanulhat ebben a nyugati civilizációban,bármilyen állást megkaphat,posztot betölthet(oké pápa mondjuk nem lehet)egy nő.

Szerintetek mi az y kromoszómánk mellé milliókat is kapunk csakúgy az élettől?Miért várjátok el egy fiútól azt hogy többet tegyen le az asztalra anyagiak terén??

2011. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Az ősembereknél is a férfi dolga volt eltartani a családot, amig a nő a gyerekere vigyázott, és tisztán tartotta a barlangot.

Ugyanúgy, ahogy a vadászösztön bennemaradt a férfiakban, ez a biztonság iránti vágy is ösztönösen dolgozik a nőben.


Elég szomorú, hogy a nők a házimunka+gyerekek mellett dolgozni kényszerülnek. Talán ez is lehet a sok válás oka.

2011. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
miattam aztán lehet pénze, akár több is, mint nekem (helló, én is dolgozom ám, van keresetem), ha buta, csúnya, semmiben sem megfelelő, totál hidegen hagy, hogy mennyi pénze van.
2011. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
a nők választották ezt nem volt kényszer....tetszik tudni ez az emancipáció lényege hogy egyenlőek lehessenek.hát el kéne dönteni hogy egyenlőek akarnak lenni vagy eltartottak.de miez hogy a férfiakkel konkurálunk a munkaerőpiacon,nemritkán ki is szorítjuk őket de akkor ő keressen mégtöbbet:legyen 2 munkahelyen egyszerre kb??
2011. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Akkor mondok valamit az emapncipációval kapcsolatban.

Ha abból a szemszögből nézzük, hogy "minek kellett a nőknek a fene nagy egyenlőség?", akkor igazad van. Az lett a vége, hogy több a munkanélküli, ezáltal kevesebb a fizetés (nem tetszik, jön a helyedre más), és mellette a nőnek meg kell szakadni, hiszen rámarad a gyerek+házimunka.


De van egy másik szemszög is: ha az lenne ma is a módi, hogy a nő otthon van, a férfi meg dolgozik, akkor minden nőnek férjhez kellene mennie. Aki nem tud férjhez menni, akkor az képtelen lesz önálló életvitelre. Esetleg otthon marad a szülőkkel, ha azok meghalnak, akkor feléli az örökséget, és éhenpusztul.


Szóval két rossz közül kellett választani.

2011. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

15.14-es, el vagy tájolva. tudod, miért kezdett el egy csomó nő eredetileg dolgozni? nem azért, mert akart, hanem mert a drága férfiak által kirobbantott háborúk elvitték a férfiakat, nem volt, aki dolgozzon.

aztán persze ott a fent említett ok is, ha nem dolgozik a nő, az azt jelenti, hogy függ a férfitől. és az nem jó.

a harmadik, hogy egy nő, ha gyereket szül, mindenképpen ki fog esni a keresete, és azét ne mondd, hogy az élethez nem kell pénz. azt ki fogja biztosítani, hogy legyen kaja a gyereknek, meg ruha?

2011. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

a háború mint ok igaz mert akkor drasztikus munkaerőhiány volt(teszem azt serdülőkori fiúk is be lettek sorozva naná hogy a nőkhöz is hozzányúltak ilyen szinten).a lényeg az hogy nem akartak később se hazamenni(mert nekik bejön ez a szitu).

hagyjuk ezt hogy a férfiák robbantják ki a háborút....ez olyan hallva született felvetés minthogy a férfiak rosszabbak mert több a férfi rab a börtönökben.az ügyészek is erre azt mondják "a háttérben mindig ott van a nő"

2011. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 LadyLee ***** válasza:

"Valószínűleg te egy karrierista, feminista, emancipált, és főleg egyedülálló (pardon: szingli) vagy, és ha nem változtatsz a modorodon, akkor az is maradsz!"


Nem vagyok karrierista - legalábbis a szó pejoratív értelmében biztosan nem, a feminizmust, illetve az emancipáltságot nem tagadom, amennyiben e kifejezések eredeti értelmére gondolosz - azaz valóban hiszek a nők egyenjogúságában, egyenrangúságságában - te nem? Mondjuk a mondanivalód alapján tényleg alacsonyabbrendűnek sorolod be magad, aki nem tud magáról gondoskodni és rászorul a férfira.


Az egyedülálló viszont nagyon nem talált - képzeld, vannak férfiak, akik szintén nem valami eltartandó háziállatként tekintenek egy nőre, hanem társként és bizony bevállalják a hozzám hasonló nagypofájúakat is.

2011. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Drága LadyLee

Te magad bökted ki a lényeget, de úgy látszik nem nagyon vetted észre:

Tudod mi a különbség az egyenrangú és az egyenjogú között?

Na ezen mazsolázz egy kicsit! Ha nem érted mire célzok, akkor nyugodtan kérj tőlem segítséget.

2011. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 LadyLee ***** válasza:
Tudom, mi a különbség. És?
2011. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!