Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a HPV? Hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a HPV? Hogyan lehet elkapni?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__25..

Ennél a kérdésnél írta valaki, hogy a HPV elkapható orális szexszel.

Azt tudom, hogy mik a tünetei, de miért alakul ki?



2011. dec. 29. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Köszönjük wikipédia!...


A HPV a herpeszhez hasonló, azonban attól sokban eltérő vírus. Nem alakul ki, hanem elkaphatod. Szexuális úton terjed, és igen, minden formájával tehát elkaphatod orális úton is. Nemi úton illetve bőrön keresztül amennyiben az lágy vagy sérült. A hámban bújik meg.

Nem biztos hogy feltűnik, sokáig lappanghat, férfiaknál pedig néha nem is okoz láthatóan betegséget, nőknél azonban súlyosabb következményei lehetnek.

Ha fennáll a gyanú menj el orvoshoz, az a biztos.

2011. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 29. 18:11
 4/10 kaprosnokedli válasza:
31%

Férfiaknál és nőknél is egyaránt látható jelei vannak,nemiszervi és végbéli sebek,kiütések ami ha elkaptad folyton visszajáró ,,látógatók"!

Ja plusz nem gyógyítható,nincs ellenszere csak a tüneteket tudják féken tartani nem sok sikerrel,az 1ik ismerősöm(fiú)neki olyan van ....,hogy innentől mindenkivel akivel szeretkezik CSAK ÓVSZERREL!!!!!MERT,orálisan,análisan és mindenhogy el lehet kapni+férfiaknál spermaölő a vírus így kb. 97 százalék,hogy nemzőképtelen:((((((((((((

Lányoknál ugyanígy meddőség:(((((A srác 22 :((((((((((!

Az oltás szerintem jóóóóóóóóóóó!

Plusz a rákra is nagyobb az esély!NAGYON DURVA A BETEGSÉG!!!Borzasztó!!!!!!!!!

Nagyon durva és örökre kapod!!!!!!!!!4

2012. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kaprosnokedli válasza:
17%
Én úgy tudom nem kell hozzá hámsérülés!Elég a sex!
2012. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Kedves Kaprosnokedli!


2011-12-29 15:28 vagyok és azt írtam hogy szexuális úton, illetve bőrön keresztül, ha az lágy vagy sérült.


Attól hogy 8 felkiáltójelet és ugyanennyi szomorú arcot írsz a mondatok után, ez még nem dob a valóságtartalmán. Elmondanád nekem hogy a spermaölő százalékot honnan szedted? Érdekelne hol olvastad vagy hallottad, mert én még sehol és nem is tanították. Ha ez így lenne, akkor a fél ország meddő lenne, ugyanis a vírust egy aktív szexuális életet élő személy könnyen elkaphatja, és akár észre sem veszi. Ennek az az oka, hogy legtöbb esetben az immunrendszer elintézi a dolgot, esetleg annyira hogy egy tartós párkapcsolatban akár vissza sem tér.

Igen, veszélyes lehet, mert a nőknél a méhnyakrák okozója lehet, ami veszélyes dolog és igen, lehetnek szövődményei amik mindkét nemnél gondot okozhatnak.

Namost, megkérlek hogy nézz utánna az interneten (lehet mégiscsak ajánlom a wikipédiát) mielőtt halálra rémisztgeted a kérdezőt.


Lehet lepontozni.

K.

2012. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ó és az oltás, amiről beszéltél: A HPV vírusnak rengeteg fajtája van, és sok hozzá hasonló. Egy 90.000 forintos oltás ami csak részleges védelmet ad, nem ér annyit, mint félévente/évente nőgyógyászhoz menni szűrővizsgálatra, ami viszont minden sok más női baj megelőzője lehet.

És még az hogy az óvszer a csekélynél is kevesebb védelmet nyújt a vírus továbbadása ellen.

2012. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Orálisan, nemi úton, akár óvszer mellett is elkapható ( én igy olvastam ), nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogyha egy fertőzött megfogja, mondjuk a péniszét, amiről váladék kerül a kezére ( lehet észre sem veszi ) és megsimogat ott lennt azzal a kezével téged, bár kissebb az esélye, igy is elkapható. Nem tudom ez mennyire igaz, én igy tudom.
2012. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, és még annyit, hogy GYÓGYITHATÓ. nehezen, de kiirtható a virus, véglegesen.
2012. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Micike9012 válasza:

A hvp mindenkiben benne van és benne is marad,csak az immun rendszerre kell oda figyelni,mert az tudja csak legyőzni ezt a vírust!

Én pont most kaptam meg a leletem és Hpv gyanús vagyok!Eléggé be vagyok parázva!Az orvos azt mondta h ne aggódjak,csakhát nem olyan egyszerű ez!

És bizony ezzel foglalkozni kell mert ha elhanyagoljuk elég rossz lehet a vége!

Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

2013. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!