Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor kezdődik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor kezdődik az élet? Mikortól számít "vmi" egy új életnek? (Megtermékenyüléstől, beágyazódástól, x. héttől/hónaptól, születéstől? )

Figyelt kérdés

Elnézést az érdekes megfogalmazásért, de nem sikerült jobban, pedig sokat gondolkodtam:)

Nem szeretném, ha elfajulna a dolog, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.

Kérlek indoklással együtt írjátok a választ! Egyetlen szóval nem sokra megyek:)


2012. jan. 5. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Na most jön az abortuszpártiak - abortuszellenesek harca! :D
2012. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy: szerintem onnantól számít annak (persze magzati korban), amikor az anyuka a sajátjának tekinti a gyermekét és nem akarja elvetetni. Ilyesmi. Szerintem ez nem brutális, elrettentő kisfilmeken múlik, meg prédikációkon, hanem azon, hogy az anya mit szeretne a gyermekével. Mondhatsz neki akármit, ha nincs rá lehetősége, hogy kihordja/megszülje/eltartsa, akkor felesleges megszülnie. (Élni a zöld szemesostoros is él...)
2012. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kibújik a nőből. Akkor születik meg az ember, addig egy élősködő (by House MD) az emberi szervezetben, hasonlatosan az Alienhez :D

Már maga az elnevezés is ezt takarja: egy új élet kezdete a szülés.


Abortusz melletti vagyok amúgy, de csak megfelelő indokkal: Baleset (kiszakadt a gumi) vagy erőszakolás miatt.

2012. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szleipnir ***** válasza:
47%
Ez benned dől el. Úgy gondolom egy 6. hónapban járó kismama hasában lévő magzatra nem fogsz egyből úgy gondolni, mint egy életre, de a doki fogja a zseléjét, szétkeni a nő pocakján, te meg meglátod az ultrahang képen a fejlődő gyermeket és összefosod magadat, hogy ha azt is látod az ultrahangon, hogy valaki benyúl egy olló szerű valamivel és szétdarabolja.
2012. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
csak a 12. hétig csinálnak abortuszt ;)
2012. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyilván nekem is van egy véleményem, csak kíváncsi vagyok másokéra. Azt szeretném ha mindenki a saját véleményét írná le.


Aki azt mondja, hogy a születéstől:

Akkor ha teszem azt babát szeretnél, és össze is jön, de elvetélsz mondjuk 20 hetesen, akkor nem is lennél kibukva, hiszen még nem volt ember, csak egy élősködő?

2012. jan. 5. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Az élet a fogantatásnál kezdődik... majdnem.

Ugyanis még nem önálló: egy csomó dolgot az anya okoz a fejlődésben, ezért nem lehet egyelőre lombikban 9 hónapig nevelni.


Fogantatás előtt azért nem élet, mert még nem tud szaporodni.


De ugye nem teszel egyenlőségjelet az "élet" és az "ember" közé? Fogantatáskor ez az élet egysejtű. Pont olyan, mint az összes többi egysejtű, csak (annak ellenére, hogy nem növény), még mozogni sem tud.

Aztán szépen végigmegy az összes fejlődési fokozaton, és lassan lesz belőle kifejlett ember.

2012. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!