Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretik sokan a Sherloc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szeretik sokan a Sherlock/John párosítású slash fanfictionokat?

Figyelt kérdés
a BBC új "Sherlock" c. sorozata hatására megszaporodtak a Sherlock fanfiction oldalak, amik főkép a két főszereplő Watson és Holmes kapcsolatát boncolgatják. Mondjuk azt hogy érdekes történeteket gyártanak a rajongók. Az is rendben van talán hogy főképp a slash(magyarul talán a meleg kategória) műfajában alkotnak, már csak azt nem értem hogy miért? Netán Sherlock és John egy pár, Vagy ennyire szeretnék a rajongók hogy a forgatókönyvíró összeboronálja őket végre? Miért van ez? Ennyire romantikusak az emberek, vagy netán valami más váltja ezt ki a rajongókból? Netán rejtett vágyak? érdekelnének a válaszaitok, már csak a rajongók pszichológiája miatt is. :)

2012. márc. 20. 23:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%
... Ez egy igen jó kérdés.
2012. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Ardee válasza:
Ők csak barátok. És nem mellesleg John elvett egy NŐT. Mary-t. Sherlock pedig Irene-nel szimpatizát, bár az eredeti könyvekben ez nem merült fel. Viszont Johnról tudjuk, hogy felesége, gyerekei, unokái lesznek. És Sherlockra visszatérve: ki ne szertetné az egyegyetlen baráját? Ki ne aggódna, ha megsérül? Nos??? Csak mély barátság. Nekem van egy barátnőm akivel sokat vagyunk együtt, volt hogy helyszűkében együtt aludtunk, és bármit megtennék érte. Mikor összezúzta magát egy baleset során a vállamon támogattam hazáig és alig aludtam mert aggódtam, De ettől még nem vagyunk leszbik!!!
2014. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez nagy részt az alapanyagon is múlik. Persze elképesztő párosítások mindig is lesznek, de nagyban befolyásolja, hogy az alaptörténetben a párosítás két tagjának milyen a kapcsolata, márpedig a BBC Sherlock sorozatban Sherlock és John között nagyon működik a kémia. Lehet ezt is csak nagyon mély barátságnak látni, de szerintem teljesen megalapozott lenne az is ha a canonban összejönnének. Érdemes megnézni, hogy a RDJ féle Sherlock Holmeshoz nincs ilyen mennyiségű slash fanfiction azért, mert ott a két szereplő kapcsolata sokkal barátibbnak volt megjelenítve.
2014. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Egy ideje tengetem szabadidőm a BBC Sherlock és az annak alapját képző Arthur Conan Doyle-féle Sherlock fanközösségében és az igazat megmondva: nem feltétlen azért érdekli az embereket Sherlock és John, mert egy jóféle kis férfi x férfi akcióra vágynak, annál azért kicsit több rejlik mögötte, de előtte egy kis háttér információ.

Az eredeti művekben az olvasó értelmezheti úgy Watson és Holmes kapcsolatát, hogy az valamelyest intimebb, mint egy szimpla barátság, de közelebbről megfigyelve mégsem találhatók annyira nyílt bizonyítékok. Ennek az egyik fő oka, hogy ACD egy olyan korszakban írta a Sherlock novellákat, ahol a melegekkel szemben igen nagy volt az ellenszenv. Közeli barátját és egyben írótársát, Oscar Wilde-ot, bíróság elé is állították, mert élete főműve (Dorian Gray arcképe) homoszexuális háttértartalmat hordozott. Az emiatt kapott börtönbüntetés később Wilde fiatalkori halálát okozta, így értethető, ha Conan Doyle esetleges tervek ellenére se merte egy párként megírni őket.

A BBC adaptáció viszont feltehetően a „meleg végjátékra” hajt. Az írók, Mark Gatiss és Steven Moffat, többször is említették, hogy a sorozat alapja az 1970-es „The Private Life of Sherlock Holmes” című film. Ebben a feldolgozásban a rendező megerősítette, Sherlock meleg. „Sherlock végül szerelmes lesz (Watsonba) a filmben, de mindez reménytelenül kimondatlan” nyilatkozta Gatiss a Guardian-nek, amikor a filmről kérdezték. Lehetséges, hogy most páran morognak magukban. „Conan Doyle forog a sírjában” gondolhatják, de szeretném felhívni a figyelmet erre az idézetre tőle, mielőtt tovább folytatnánk: "You may marry him, murder him, or do anything you like to him."

Egyes értelmezések szerint (az enyémet is belefoglalva) az írók fokozatosan készítik elő, építik fel a Sherlock és John románcát. Ismerősök, kollegák, barátok, legjobb barátok és mindezek vége valami igazán különleges. „De eddig erre nem is volt semmilyen utalás! Kicsit értelmetlen csak úgy, a semmiből előhuzakodni egy ilyennel…” hallom a távoli panaszkodást. Ezért említhetnék pár alátámasztó példát. A sóvárgó, elkeseredett tekinteteket (ne feledkezzünk el arról, hogy az egyik főszereplőnk Mr. Martin „I’ll-do-it-with-a-look” Freeman is, de nem kell félteni Mr. Cumberbatch-et se ha szótlan érzelemkifejezésről van szó). Pár érdekes megnyilvánulást (Irene Adler-John Watson összes beszélgetés vagy Molly közismert „You look sad, when you think he can’t see you”-ja). Több utalást Sherlock homoszexualitására („I wish you weren't whatever it is you are” JW: „You don't have a girlfriend, then?” SH: „Girlfriend? No, not really my area.” ). Vagy az egészen sokatmondó jeleneteket (konkrétan az egész legénybúcsú, a reptéri jelenet… vagy az egész harmadik évad (?)). De hiába a sok fent említett példa, azért mindenki a saját szemének hisz. Ezért ajánlanék egy alapos újranézést ezek tudatában. Elég egy kicsit nyitottnak lenni a világ csodáira és máris egy érdekesebb helyen élünk. :)

Lényeg a lényeg, szerintem leginkább ennek a lassan kibontakozó szerelemnek az ötlete és varázsa ragadta meg a rajongók fantáziáját (legalábbis én olyan körökben mozgok, ahol a legtöbben ezen az állásponton vannak). Emiatt az inspiráló hatás miatt van ennyi fantörténet is. Jól megírt karakterek rendkívüli kémiával. Kiváló mód egy kis szárnypróbálgatásra az első igazán saját művek előtt (és őszintén a legtöbb fanfiction amit olvastam ezerszer jobb volt, mint a mai (elnézést a kifejezésért) tininyáladzások).

Ezen felül nem az számít, hogy két férfi között zajlik mindez le, hanem hogy milyen lenyűgözően van bemutatva a köztük kialakult kémia. Azt viszont elmondhatjuk, hogy akár a „canon”-ról, akár a BBC Sherlockjáról beszélünk, akár romantikusan, akár barátságként értelmezzük, Watson és Holmes között egy korokat átszárnyaló mély kapcsolat van, amely egyaránt irodalmi és filmtörténeti remekmű.

Akit igazán érdekel a téma, ráér és angolból se maradt le a howareyou-nál az utána nézhet a TJLC-nek, ami annyit tesz „the johnlock conspiracy”. Sok teória és hosszabb leírás taglalja azt, hogy John-t és Sherlock-ot, a BBC szériában legalábbis, egy párnak szánták az írók a kezdetektől. Ezek nagyrészt a TJLC nevében íródtak és leginkább a tumblr-ön lehet őket megtalálni. Tudom, páran most azt gondolhatják, hogy piszok egy hely a tumblr (és az is), de csak jó helyen kell keresni a megfelelő embereket. Pl.:wsswatson, loudest-subtext-in-television, lemmonysnippets és még sok más közismert „meta író”. Rajtuk keresztül a többieket is könnyen megtalálhatjátok.

Végezetül még annyit hozzátennék, hogy „Johnlock is endgame”. :)

2014. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!