Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Költői kérdés: miért kopott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költői kérdés: miért kopott ki a szóhasználatból az, hogy karcsú? Manapság gebe, vékony, deszka, formátlan, anorexiás, csak ezek vannak szóhasználatban.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 21:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%
Amiért kikopott a gomba szó is, és a helyére bejött a műanyag szó. Ja, hogy az mást jelent, a francba!
2012. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan helyzet, ahol a gebe, deszka jobban kifejezi a valóságot, mint a karcsú. Mégis az esetek többségében a lányok szépen arányosan karcsúak, nem anorexiásak. Csak sok túlsúlyos irigykedik rájuk és olyankor is ilyen csúnya szavakat használ, amikor csak simán karcsú az illető. Ahelyett hogy esetleg a saját alakjukon dolgoznának... Persze őket se szép dolog ledisznózni, mert az meg a bunkóság egyik csúcsa. Én amúgy azt nem értem, hogy ha valakinek azt mondják, hogy teltkarcsú (vagyis jó feneke van) akkor miért sértődik meg rajta. Há benne van, hogy kacsú. Vagy már a telt is baj manapság?
2012. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
30%

Engem nem zavarna ha teltkarcsúnak mondanának, de pont a csontsovány lányok mondják azt nekem h hájas, bálna meg hasonlók, meg úgy néznek rám mint aki undorodik. Pedig 154 centi vagyok és 52 kiló. Magyarul van rajtam egy pici de nem vagyok kövér.

Szóval ez oda vissza megy. Talán a sovány lányokat is azért bántja sok kövér (nem irígységből) mert őt is bántják ők. És am nem tudom miért kéne valakinek sanyargatnia magát ha jól érzi magát a testében. Csak azért h megfeleljen a társadalmileg elfogadott csinos lány képének?

2012. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Persze hogy más-más jelentésük van a felsoroltaknak, de pont ezért érdekelt, hogy miért dobálóznak ezekkel a jelzőkkel ilyen könnyedén.

Természetesen ugyan ez vonatkozik a teltebb lányok becsmérlő jelzőire is.

Döbbenet tényleg hogy miként torzít ez a világ. Utálom ezeket az ilyen voltam ilyen lettem fogyis képeket, ámítás. Milyen undorító kövér volt és milyen lett. Szerintem onnantól kezdődik a baj, ha valaki ilyet felrak, vagy reklámoz. Utálom a vékony lányok fikázását is, hogy nincs mellük, húsuk, kutyáknak való csont rágni való, és detto rájuk mondják az undorítót.

2012. ápr. 4. 22:55
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a médiát... a drága life.hu cikkjeit (de akármelyik másikat is mondhattam volna...)

x híresség lefogy 5 kg-ot: "A színész/énekes/stb nő csontsoványra fogyott, aggódunk érte..."

ha felszed 5 kg-ot

"Rettenetesen meghízott a mittoménmilyen film sztárja, rá sem lehet ismerni"

Szánalom, ahogy eltúlozzák a dolgokat, csak hogy hír legyen belőle...

2012. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

Na álljunk meg. Azért a karcsú és a gebe/vékony/deszka/formátlan/anorexiás közt van nem kicsi különbség.


Szerintem az a szép egy lánynál ha megvan a normál testtömegindexe vagy még + 5 kiló esetleg. A normál testsúly alatt is még elmegy 2-3 kilóval.



Nekem ez gebe:

[link]

[link]



Szerintem ez a szép (karcsú) alkat:

[link]

[link]

2012. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
hát..nekem kb ugyanaz az utolsó két kép mint az első, csak nagy bögyökkel:D Amelyiknek kilóg a bordája, az azt hiszem egy anorexia ellenes kampányra készült kép.
2012. ápr. 5. 17:55
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha valaki duci és teljesen tökéletesen érzi magát a bőrében, neki ez a megfelelő súly, akkor semmi probléma. igaz, kevesebb férfit fog vonzani, de hát ő tudja. Azt meg nem hiszem, hogy bárki, akinek kint van a bordája és teljesen el van gyengülve, jól érzi magát. Akkor minek csinálja?


Viszont azt nem bírom, amikor valaki siránkozik, hogy jaj ő milyen kövér, hogy nem tetszik magának, mégse nem tesz ellene semmit, csak várja a csodát. Az ilyen gyenge jellemű ember mit fog elérni az életben? Ha szeretnél valamit, tűzd ki célodul és tegyél meg érte mindent, hogy elérd. Nem panaszkodni kell.

2012. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
10. és aki nem ehet róla???? na tudod kit kritizáljál!!!
2013. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Akkor gondolkozz el egy kicsit, utolsó, mondjuk tegyük fel, a szomszédodnak zöld szemei vannak. Nem tehet róla, ugye?

De azt fogod mondani neki, hogy kék, csak azért hogy ne kritizáld?

Kb ezt tükrözi a válaszod.

2013. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!