Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes vagyok egy papba....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok egy papba. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Az illető római katolikus - sokat találkozunk, gyakran jókat beszélgetünk, lelkitársam, de én többet érzek iránta. Mit tehetek ilyenkor? Nem akarom eltéríteni a hivatásától. Viszont senkinek nem tudok róla beszélni a környezetemben és már felemészt ez az érzés.
2012. máj. 10. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, római katolikus papok nem házasodhatnak, de ezt biztos Te is tudod. Csak teszem azt a gyülekezetben találkoztok, vagy azon kívüli programjaitok is vannak? Úgy érzed, ő is érez valamit irántad?
2012. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nézd a jóban rosszban és hogyha ő esket össze valakivel belecsap a villám
2012. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Basszus második, ezt én akartam! :D

Egyébként ez a kérdés már volt másik témakörben is.

2012. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vannak templomon kívül is közös programjaink, gyakrabban találkozunk csak úgy barátilag is. És igen, kiírtam más témakörbe is, hogy több választ kaphassak, csak mert nem bírom már.
2012. máj. 10. 09:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok.

Így látatlanba nehéz megítélni, mi is lehet köztetek.

Ezt ne vedd ítélkezésnek, mert tényleg nem az: lehet, hogy ahogy Te is leírtad, a lelki társának tekint, de tudja, hogy nem lehet belőle több. Gondolom azért választotta a papi hivatást, mert erősen hisz Istenben. A katolikus egyház törvényivel nem vagyok teljesen tisztában, de legjobb tudomásom szerint a kat. papoknál cölibátus van (se előtte, se után nincs házasság. Nem tudom, hogy elhagyná-e a hivatást Érted. Az bűn volna, nem? Ha pedig kiderülne, hogy valami van köztetek, az feszültséget okozhatna köztetek és esetleg a gyülekezetben is.

Nehéz ügy ez...

2012. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem ide tartozik, de mi azt tanultuk hittanból, hogy fel lehet venni mind a hét szentséget, tehát a papságot meg a házasságot is ugyanaz az ember felveheti. Ez úgy működik, hogy először megházasodsz, és mikor már a gyerekek kirepültek, akkor - ezt nem tudom pontosan - talán közös megegyezéssel lehet úgy dönteni, hogy mindkét fél egyházi rendbe vonul. De úgy semmiképp sem lehet, hogy valakit pappá szentelnek, és később megházasodik, úgyhogy ez nem vonatkozik ide.
2012. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Tövismadarakat.
2012. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

helyesbítenék, rosszul írta egyik válaszoló: a római katolikus papok nem házasodhatnak, a görögök igen. :)


és jól írta egy másik: egy római katolikus pap is mielőtt pap lett, nincs kizárva, hogy már házas volt, lehet még utána pap belőle. de miután pap lett, római katolikus pap nem házasodhat.

2012. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szóval kérdező annyi a lényeg, h szerintem nincs sok esélyed arra, h majd miattad ott hagyja a hivatását, és ne is kérd ezt tőle. lehet, h csak barátként tekint rád, vagy mint egy "eltévedt bárányra", akin segíteni szeretne...
2012. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 2/9 Számból vetted ki a szót :D:D:D
2012. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!