Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudtam/tudok sosem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudtam/tudok sosem közeledni a lányokhoz még haveri szinten sem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem ez az egyik fő oka, amiért nem volt még barátnőm, pedig már húszon túl vagyok. Olyan sok nekem tetsző csinos lány van pedig, de sosem mertem kimutatni, ha tetszett nekem valamelyikük és kezdeményezni sem persze, ők meg nem jöttek oda hozzám sosem ilyen céllal. Bár középsuliban voltak jelek, hogy bejövök másik osztályba járó lányoknak és nekem is bejött az a bizonyos lány, de sosem mertem lépni így végül összejött egy ismeretlen sráccal és nem is dobott jeleket utána. :/


Olyan jó lett volna pedig megélni a szerelmet, érezni egy lányt a karjaimban. Ölelni, csókolni, szeretni valakit, aki viszont szeret. De nekem kimaradtak ezek a jó dolgok, totál elcsesztem a fiatalságom és naponta irigylem a sok tinit, akik egymást szeretgetik és úgy lennék a helyükben.


HOgy tudtam így elb@szni a dolgokat? Hogyan tudnék közelíteni a nekem tetsző lányokhoz ezek után? Szeretnék változni, de fogalmam sincs hogy kezdjem és még mindig vannak gátlásaim. Az egész egyébként azzal kezdődött, hogy sosem kaptam elég visszajelzést, hogy helyes fiú lennék, még ha tetszettem is lányoknak áltanálosban például kb. 4 lány is szerelmes volt belém, de ugye az még a dedó és nem tartom igazi sikernek, főleg mivel én irántuk nem éreztem semmit sem.


Középsuliban volt a fenti eset és még egy pár, ahol megmondták, hogy tetszem egy bizonyos lánynak, de féltem lépni akkor is, nem lett semmi sem belőle, de igazából az a lány sem jött be nekem, csak ez a középsulis lányt tudnám felhozni, akivel kölcsönösen vonzódhattunk egymáshoz testileg is, de hát én elcsesztem, mert nem tudtam lépni, mindig is rondának tartottam magam, olyan fiúnak, akinek úgysincs esélyes a neki tetsző lányoknál, úgy tűnik meg is lett az eredménye. Még egy barátnőm sem volt a mai napig.

Minden jóból kimaradtam, amit a normális fiúk és lányok tizenéves korukban megélnek többnyire. :/


Elmondom hogy érzek, ha egy nekem tetsző lány társasáságban vagyok, úgy érzem ő értékesebb, én egy senki vagyok és úgysincs jogom sem jelezni, hogy ő tetszik nekem , így fapofával, szorongva vagyok a lányok társaságában és halálos k*ssban.


Pedig fiú haverok előtt nagydumás, laza, humoros figura vagyok általában.


De ha jön egy idegen srác, aki menőnek látszik vagy egy szép lány közénk egyből csendes, félénk sráccá változom és kényelmetlenül érzem magam, meg legszívesebben elhúznék haza olyankor. Miért van ez, hogyan tudnék én is jó irányba változni?


Tudom, hogy ez így nem jó, ha így haladok tovább sosem lesz barátnőm olyan legalábbis nem, akivel kölcsönös a testi-lelki vonzalom. :/



2012. máj. 21. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Keves az onbizalmad, valoszinuleg ez az oka. Megkell tanulnod elegedett lenni onmagaddal es felismerni sajat ertekeidet, te is ugyanolyan ember vagy mint en vagy mint a tobbiek, benned is megvan az ero, hogy valtoztass ha neked igy nem jo, de ugyanugy megvan az a hajlam is, hogy ala ertekeld onmagad. Csak rajtad mulik, hogy melyik utat valasztod!:)
2012. máj. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 19 éves vagyok és kb. ugyanez a helyzet nálam is sajnos és ami a bajod az az önbizalomhiány. Nekem is ha tetszik egy lány nem is merek nagyon közeledni hozzájuk, mert azt gondolom, hogy úgyse lennék neki elég jó, úgyse érdeklem, meg biztos jól elvan nélkülem is, szóval nem akarom zavarni ilyenekkel, hogy ő tetszik nekem. Én szerintem az a legjobb dolog ha ezt őszintén, nyíltan megbeszéled valakivel. Én is így tettem, megismerkedtem itt gyakorikerdesek-en egy lánnyal elmondtam neki minden gondomat, meg ő is az övéit és azóta már rá is vett, hogy próbálkozzak egy lánynál. Csak nem jött be :D De előtte nem hiszem, hogy ment volna egyedül. Tudom, hogy könnyű ezt mondani, de merj kezdeményezni, mert egyszer úgyis találsz vkit. Láttam már elég sok ronda embert nővel, szóval biztos összejön vkivel, meg remélem nekem is :D
2012. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés, az amit nagyon hamar el kell felejtened az az önsajnáltatás, ami árad ebből a kérdésből is. Önbizalom nem jön könnyen, de legalább ne emészd magad, mert csak magad alatt vágod a fát. Ha tetszettél már csajoknak akkor annyira ronda nem lehetsz. Lehet nem te vagy a menő srác de sok csaj van aki simán járna veled és ezt fogd fel. Foglalkozz azzal aki vagy, barátaid, hobbid, karriered stb. És ha már úgy érzed hogy tudod ki vagy akkor ha jönni nem is fog jönni, de nagyobb eséllyel megszerezhetsz egy csajt. Tudnod kell hogy nincs mit veszítened, le kell győznöd a félelmed, ne próbálj nyomulni. De ha látod hogy a csaj barátként tekint rád, mond meg neki nyíltan és őszintén hogy te többet akarsz. A csaj el fogja tudni dönteni hogy ő is vagy sem.

Gyakorold a barátaid barátnőivel a beszélgetést, nem flörtölést persze, de csak normális beszélgetést. Ezzel majd kis gyakorlatot szerzel, és hidd el ha egy csaj azt mondja a barátnőjének hogy jó fej vagy az nagyobb előny mint bármi más. Közben ismerkedj neten is, gyakorolj, építgesd az önbizalmad. Lemaradni semmiről se maradtál le, nálam is 21 év kellett ahhoz, hogy valaki felfigyeljen rám. Ha most egyedül lennék nem azt mondom hogy már simán tudnék csajozni, de már sok olyan gátat átvágtam ami után már sokkal könnyebb.

Nem tudom hány éves vagy, de gondolj bele, sose késő. Lakótársam most jött össze egy pasival aki 24 és a csaj lesz neki az első. De ez lakótársamat egyáltalán nem zavarja, van akinek még imponál is a tapasztalatlanság. Tudni kell megfelelő körökben lenni.

Mutasd meg hogy okos életre képes ember vagy a hétköznapokban és az is segít hogy komoly kapcsolatot alakíts ki valakivel.

DE azt is tudnod kell hogy még te nagyon vágysz valakire, a nőknél sokkal lassabban alakul ki minden, és tudnod kell türelmesnek lenni és nem lerohanni az érzéseiddel.

Minden tanács persze használhatatlan ha nem mersz, vagy otthon vagy és nem adod meg a lehetőséget. Vajon meddig tudsz majd úgy élni hogy nem történik semmi? Nem sokáig, akkor viszont lépned kell, határozd el hogy te most barátnőt akarsz. És szánd rá a következő fél évet, ha sikerül örülj, ha nem akkor ne a kudarcokat elemezd hanem a sikereket.

Meg kell tanulnod elfogadni magad olyannak amilyen vagy. Én pl egy hatalmas kocka srác voltam, mái napig az lennék ha lenne rá időm, még is volt valaki aki így elfogadott, mert látta rajtam hogy éretten tudok viselkedni és nem válik a rögeszmémé semmi.

A menő pasikat meg le kell szarni, sosem tudhatod mi lakozik a háttérben, olvasd el Csernus férfi könyvét. Nem minden pontban értek vele egyet, de az ő nyers arcba csapós stílusa sokat segített.

22/f

2012. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nagyon félhetsz az elutasítástól... Pedig teljesen természetes, hogy az egyik embernek tetszünk, a másiknak nem, de te annyira szorongsz, hogy inkább azt jegyzed meg, amikor elutasítanak, nem pedig azt, ha befogadnak. Ahogy neked fontos lesz, hogy viszonozzák a vonzalmad, bekapcsol nálad a kisebbrendűségi érzés.


Ez a párkapcsolatoknál még nehezebb, hiszen itt valóban azt érezheted, hogy téged utasítanak el, nem pedig a segítséged, barátságod, stb.


Ha megpróbálod kicsit logikusabban látni, mi a rosszabb: ha úgy nincs barátnőd, hogy meg sem próbáltad, vagy ha úgy nincs, hogy megpróbáltad? És biztos, hogy egy lány csak akkor figyel fel rád, ha ugyan az a poénos, nagydumás vagy, mint a haverokkal? A lányok szeretik a lelki mélységet is, és leveledből úgy tűnik, benned ez megvan. Ha nincs vicced, beszélj komolyan, add önmagad, ne azt, amit szerinted mutatnod kéne. Így ha valakinek szimpatikus vagy, akkor biztos lehetsz benne, hogy valóban te tetszel neki, nem pedig az álcád... csak önmagad tudod jól adni, ha megpróbálsz más lenni, az csak rossz próbálkozás marad,és ezt a lányok megérzik.


Ha arra gondolsz, hogy minden ember a másik tükre, akkor azt láthatod, hogy a lányok ezt az önmagaddal szembeni kételkedést tükrözik neked vissza, úgyhogy tényleg kezd el összeszedni a pozitívumaid, szeresd kicsit önmagad, és ha már nem mások visszajelzésén fog múlni, hogy mit gondolsz saját magadról, akkor a körülötted lévők is nagyobb elfogadást fognak tükrözni feléd. A munka viszont nálad kezdődik, szeresd és értékeld magad, és mindazt, amit adni tudsz!


Nekem sokat segített a kineziológia az önbizalmi problémáimon, esetleg egy jó pszichológus is (egyáltalán nem ciki, sőt...). Vagy vegyél pár önértékelésről szóló könyvet, nagyon jó tippeket, szemléletmódváltást adnak! Dolgozz rajta!

2012. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. Amióta olvasgatom a gyakszit, rájöttem, hogy egyáltalán nem olyan reménytelen a helyzetem, és millióan pont ugyanúgy szerencsétlenkednek ahogyan én is.
2012. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2012. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj!Én is úgy vagyok,mint te.Nekem sem volt barátnőm,pedig 19 éves vagyok.Sőt,unokatesóm 24,és még neki sem volt egyetelen egy kapcsolata sem.

Pedig észrevettem apró jeleket,ha tetszettem valakinek,de nem mertem lépni.

Most elhatároztam,hogy erőt veszek magamon,s pozitívan fogom fel a dolgokat.CSAK ÍGY LEHET változtatni,máshogy nem.Elolvashatok én többszáz tanácsadó pszichológiai könyvet,lószrt nem ér....HA nem változtatok.EL KELL fogadnod magad olyannak,amilyeen vagy.Ha valakinek nem leszel úgy jó,akkor nem tudsz mit tenni,te MINDENT MEGTETTÉl.

2014. aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!