Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szed egy szexuális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szed egy szexuális életet nem élő lány fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

úgy értem, barátnőm nemrég vesztette el a szüzességét de mivel a legjobb barátnőm tudom, hogy már a történtek előtt 2 évvel is szedte. miért?

van ennek valami köze a menstruációhoz?


2012. máj. 27. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
lehet pl. hogy beálljon a menstruációja, vagy pattanások ellen
2012. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlótól nem kevesebb ideig, és kevesebb lesz a mennyiség, de ez is egyéntől függ,h nála,h váltja ki a szer. Ha nem él szexuális életet, akkor felkészül rá:D:D, de szerintem abszolút semmi értelme még,h szedi:D:
2012. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm is szedi folyamatosan, pedig már jóideje nincs senkije.

Van köze a menstruációhoz, beállítja annak, akinek rendszertelenül szokott megjönni. Napra pontosan - legalábbis a barátnőm ezért szedi folyamatosan. (meg azért, mert a sok homrontól nagyobb lett a cicije)

2012. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

Manapság minden szarra felírják.

Pl. rendszertelen menzeszre. Ami a legnagyobb baromság, ugyanis nem rendszerezi, hanem kikapcsolja a ciklust, abbahagyás után meg még rosszabb lesz, mint előtte.

Pattanásokra is fel szokták írni.

Bizonyos betegségekre is felírják.

Ha vki erősen görcsöl menzesz alatt, vagy nagyon erős a vérzése, arra is felírják.

2012. máj. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem sem bír napra pontosan megjönni és nagyon idegesít, hogy néha heteket is csúszik. Hány éves kortól ajánlott, normális gyógyszert szedni?
2012. máj. 27. 23:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit, hogy beállítja a menszeszt. nem is ajánlatos addig szedni amíg be nem állt. lehet h 1-2 év múlva rendes ciklusod lenne, de ha most elkezdesz a rendszertelen menszeszre gyógyszert szedni, biztos h a klimax kezdetére se lesz rendszeres a menszeszed.
2012. máj. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem most ezért ne akarj tabit szedni......
2012. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

"Nekem sem bír napra pontosan megjönni és nagyon idegesít, hogy néha heteket is csúszik. "

Fentebb írtam, hogy a legnagyobb baromság emiatt gyógyszert szedni.

Tudod hogy működik? Gondolom nem, mert ált. a nőknek fogalmuk sincs róla mit szednek be. Csak "rendszeres a vérzés, jaj de jó, ez egy csodaszer". aztán mikor abbahagyás, csodálkoznak rajta, hogy még olyan menzeszük sincs, mint előtte.


Ugyanis a tabletta úgy működik, hogy teljesen kikapcsolja az egész ciklust. Se peteérés, se menzesz.

Azért vérzel, mert abban a 7 napban nem szeded a tablettát, lecsökken a hormonszint, amit addig a tabival adagoltál, és erre a szervezeted úgy válaszol, hogy vérzik. Ennyi.

Ha nem mindig 21 napig szednéd, hanem több vagy kevesebb ideig, akkor már is annyival hosszabb/rövidebb lenne a "ciklus" is.

Nem helyreteszi, hanem kikapcsolja, és csinál egy mesterséges ciklust.


Ha vkinek alapból nem jól működik a hormonrendszere, és rászedi a tabit, akkor aztán később lehet semmilyen ciklusa se lesz. Aztán lehet szaladgálni a meddőségi kezelésre.


Értelmes orvos rendszertelen vérzésre nem írja fel, hanem kivizsgálja a rendszertelenség okát.

Ha még fiatal vagy, akkor azért rendszertelen.

Ha már elmúltál 18 éves, és még mindig heteket csúszik, akkor meg az okát kellene kivizsgálni és azt kezelni.

2012. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ⱳhite ßelle ***** válasza:

Én azért, mert hátha akad valaki, elsőre nem is számítottam előre egy hónappal és gumit kellet. Tönkretette az első alkalmam úgyhogy innentől szedek ha van valakim ha nincs, kiszámíthatatlan az élet akkor is ha nem sűrűn csinálja valaki. :D Valahogy tényleg akkor amikor nem számítok rá.


21/N

2012. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én azért szedek, mert azelőtt 8-9 napig is véreztem, aztán odáig fajult a dolog, hogy el se akart állni.

engem aztán nem hat meg hogy meddő is lehetek

de biztos nem fogom leélni úgy az életem hogy folyton attól rettegek jaj, most két hétig tart-e, vagy el se áll.

21/L

2012. máj. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!