Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melegek, leszbik, bi-k -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, leszbik, bi-k - Szerintetek is értelmetlen dolog a felvonulás?

Figyelt kérdés

Ismerek pár meleget és szerintem legalább 75%uk azt mondaná hogy ennek egy ilyen országban semmi értelme, ezért nem megy, sőt mi több: elítéli ha valaki felvonul mert miattuk nézik le azokat, akik a 4 fal között csinálják a dolgokat. Pl. én is hasonlóképpen gondolkodok. Nektek mi a véleményetek? Ha sok ilyen ember van köztünk akkor meg milyen emberek vannak ott kint? :D


Ja, és mivel a kérdés a meleg kulcsszót tartalmazza így csak azok válaszoljanak akik érintettek a témában, a homofób válaszadók válaszaikkal csupán Coming out-olási lehetőségeket kapnak :D



2012. júl. 8. 13:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem értelmetlen.
2012. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Biszex lány vagyok és szerintem értelmetlen a felvonulás. Szerintem a magamutogató emberek mennek ki felvonulásra, én abszolút "4 fal közti" vagyok.

L/18

2012. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen.

A heterok is vonuljanak fel, vagy mi?:D

Amúgy meg szerintem ne csodálkozzanak, hogy közfelháborodás tárgyává válnak olyan viselkedéssel, amit ott tanúsítanak.


19/L (bi)

2012. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok érintett a témában de én nektek adok igazat..:) Kimennek majomkodni és ezzel sokszor nagyon leégetik a melegeket mikor csak ők nem százasak..:)
2012. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hetero vagyok, de nekem ez olyan, mint amikor az afrikai nő magyarázza, hogy milyen jó dolog, hogy őt megmetélték lent, mert egy nőnek tisztátalan dolog élvezni a szexet. Legalább magatokat ne zárjátok bilincsek közé!

Igaz, a felvonulás ezzel a létszámmal szerintem sem változtat semmin. Az kéne inkább, hogy a hétköznapokban is épp olyan kötetlenül tudjatok viselkedni egymással, mint bárki más. Többen is mondták, hogy csak a felvonuláson merik megfogni egymás kezét, és szerintem ez nagy gond. Éppen ezzel lehetne bátorságot önteni a közösségbe. "Ja, ha ők is megteszik..."

Enélkül nem lesz kitörés, ugyanúgy semmibe lesztek véve a politikusok részéről, mint eddig.

Coming out témában ennyivel tudok szolgálni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


;-)

2012. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
Bár én nem vok a megszólítottak közt, de sztem baromság. Hogy miért? Mert egyrészt csak a magamutogató díszb*zik mennek oda, másrészt meg ők vannak felháborodva, ha megdobálják őket. Akkor minek mennek ki? És amúgy az is zavar, hogy BÜSZKÉK RÁ ! ! !
2012. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Coming out alatt azt értettem hogy aki homofób szövegeket ír az automatikusan felvállalja hogy ő is bi, vagy meleg és így akarja elnyomni a dolgokat. Amúgy meg láttam már melegeket forgalmas belvárosban kézen fogva sétálni és senki nem vette őket észre, nem provokálta őket, stb.
2012. júl. 8. 13:56
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra büszkék, hanem hogy fel merik vállalni, és arra lehetnek is, mert az nem lehet könnyű dolog. Hát még ha megvalósulna az, amit írtam a 5-ösben...
2012. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, igen, ezt már írta más is, és örülök neki. Én egyszer láttam ilyet, talán 10 éve, és azóta sem.

Háborgott a belsőm, de elfogadtam, és örültem neki.

2012. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A probléma sokkal összetettebb ennél.


Én hetero lány vagyok, a legjobb barátom meleg. Sokat segít a pride szervezésénél és ő abszolút mellette van. Órákig folytattunk már meddő vitákat arról, hogy vajon akkor van értelme vagy nincs?


Kezdjük ott, hogy a pride nem a tangás srácok seggriszálásáról, szól, az külföld. Mert ott azt is elfogadják, és bulinak fogják fel. Nálunk - keressetek rá tavalyi képekre - mindenki átlag v. maximum kicsit b.uzis ruhában van, de korántsem egy száll f.szban vagy tangában. Egyébként főleg inkább a szivárványos cuccok lengetése ami sláger, ahogy elnéztem.


A probléma tehát nem itt kezdődik, hogy jajj szent sz.ar úristen meglátsz egy tangás hapsit, hanem a közfelfogás az egésszel kapcsolatban.

Nálunk a pride nem éri el a célját. Ennek ugyanis nem az a célja, hogy megmutassák, hogy milyen g.ecibüszkék magukra, hogy ők melegek, hanem hogy belekiáltsák a világba, hogy ők is emberek, így születtek, ezt osztotta a sors, és ezért ne fosszák meg őket bizonyos jogoktól, és ne féljenek tőlük vagy utálkozzanak rajtuk, hanem ismerjék meg őket, hogy ők is normális emberek.

A pride erről szól, és nem másról. Külföldön különben rohadt nagy buli az egész, nálunk van ennek ilyen negatív visszhangja.


Épp ezért én viszont úgy gondolom, hogy itthon, Magyarországon, ebben a sötét korlátoltságban, ahol amúgy is menő a való világ, semmi értelme.

Aki eddig is utálta a melegeket, azzal csak tovább dobálózik azzal, hogy "tangában riszálós h.ülye b.uzik" meg ez betegség és le kéne ölni őket, stb kedvességek, aki semleges viszonyban volt velük, az könnyen áteshet abba a kategóriába, hogy elkezdi rühellni őket, hogy kellemetlenségeket okoznak az útlezárásokkal, és a közlekedés korlátozásával, (erre jött barátom azzal, hogy sajnálja, ha pár órára kellemetlenségeket okoznak, de ők egész életükben kénytelenek kellemetlenségeket elviselni, a heterók korlátozásai miatt, de mondtam, hogy az érv jogos, viszont AKKOR SEM fogják felfogni ezt, mert a tömeg nem így működik, ő csak azt látja, hogy most nekem sz.ar, mi miatt? A melegek miatt... na b.azdmeg akkor rohadt b.uzik , utálom őket, csak a baj van velük!

Aki pedig szimpatizált velük, elfogadta őket, azoknak amúgy sem kell felvonulás ahhoz, hogy mellettük álljon.

A pridera amúgy nagy számban mennek heterók is, akik az ő jogaikért küzdenek, ők meg szerintem nem nevezhetők magamutogató b.uziknak.


Összegezve, a pridenak van értelme és célja, és az nem a polgárpukkasztás.

Ez a magyar emberek fejébe viszont nem jut el. Amíg ilyen korlátoltság uralkodik az országban minden erre irányuló program/műsor/szervezés/kiáltvány stb csak és kizárólag fordítva fog elsülni.


Ezt gondoltam leírom, mert ezt a problémát mindig rosszul közelítik meg, nem lehet olyan helyen a toleranciát és a megértést hirdetni, ahol megverik azt, akinek a véleménye eltér a sajátjuktól.

2012. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!