Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem számíthatok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem számíthatok a barátnőmre?

Figyelt kérdés
Nagyon jó barátnőm, legalábbis azt hittem. Kb 1 éve ismertem meg, együtt kezdtük az egyetemet, azóta közös albérletben is lakunk. Megbízunk egymásban. Megismerkedtem valakivel. Nekem ő az első komolyabb pasim. Vannak problémáink távolság és egyéb más dolgok miatt. Eléggé magam alatt vagyok emiatt és a barátnőm volt az aki végig tudott mindenről, ő az egyetlen akinek elmondtam mindent a pasiról és neki panaszkodtam ki magam. De nem hallgat meg. Amikor ő mesélt a pasiügyeiről, kavarásairól, vagy mikor a legutóbbi pasijával szakított végighallgattam, próbáltam segíteni, tanácsot adni. De ugyanez visszafelé nem megy és ez nekem rosszul esik. Ő még most 5 hónappal később is az exét emlegeti állandóan, de én nem említhetem meg neki a barátomat, mert rögtön jön a "Lépj tovább" szöveggel. Azt mondja, hogy lépjek túl ezen a dolgon, nem lesz belőle semmi, felejtsem el, ne várjak rá. Meg hogy biztos csak szórakozott velem és nem jelentettem neki semmit. Mindig azzal jön, hogy ő ezt az egész kapcsolatot sokkal reálisabban látja kívülről. Én ezt értem és elismerem, hogy bizonyos dolgok tényleg furcsák voltak a pasimmal kapcsolatban, de nem értem ezeket miért dörgöli az orrom alá. én is láttam anno, hogy egyik másik pasi csak szórakozott vele, vagy totál hülyére vette, de ha annyira beléjük volt habarodva, akkor eszembe nem jutott volna ócsárolni előtte. Miért csinálja? Úgy érzem nem számíthatok rá, cserben hagy mikor szükségem lenne rá, hogy valaki meghallgasson. Másnak nem beszélhetek róla. Miért ilyen?
2012. júl. 11. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
kérdezd meg tőle.
2012. júl. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már neki célozgatni. Mikor legutóbb beszéltünk és benyögte, hogy lépjek tovább, mondtam neki, hogy jó akkor majd magamban elrendezem, nem beszélek neki róla, mert látom, hogy untatom. Erre azt mondta, hogy jajj nem dehogy ő nem azért mondta... De nem fogta fel, hogy ez az egész nekem mennyire rosszul esik.
2012. júl. 11. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne célozgass, hanem MONDD MEG NEKI! Miért kell megvárni, hogy gyűljön benned a rossz érzés? Hogy aztán ha kiütközik valami konfliktus, akkor az ilyeneket jól egymás fejéhez vágjátok és vége legyen a nagy barátságnak???


Amúgy meg van, aki nem szereti a nyavalygást, a barátok azért vannak, hogy segítsenek egymásnak a bajban, de ettől a problémád a te problémád, ne nyavalyogj folyton. Mocsok idegesítő tud lenni, ha egy két hónapos kapcsolatért hónapokig sírsz. Igenis lépj tovább!


Ha viszont ő is ugyanezt csinálta, akkor meg ülj le vele és mondd meg neki, hogy szerinted ez nem fair, mert ha ő elvárta a megértést, akkor te is elvárhatod. Szépen korrekten le lehet ülni a konyhában és meg lehet mondani a másiknak, hogy "ne haragudj, de elég rosszul esik, hogy ...".

2012. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szokásom nyavalyogni. Látta rajtam, hogy szarul vagyok, rákérdezett, hogy mi bajom, elkezdtem mondani, erre megint rávágta, hogy lépjek túl a dolgon. Egyébként pár hete vannak ezek a dolgok, nem hónapok óta "untatom" vele. Nem is ez a lényeg, hanem, hogy mikor neki volt szar kedve, ő volt rossz passzban, akkor simán "lehetett" órákat beszélgetni a dologról, mert igényelte, de az én problémám az le van ejtve kb. Félreértés ne essék én szívesen meghallgattam mindig, szeretek másoknak segíteni, ha tudok, nem esett nehezemre végighallgatni. Csak az ember azt hinné ez oda-vissza megy. Aztán ha én vagyok szarban kiderül, hogy mégsem így működik...
2012. júl. 12. 08:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor ezt mondd meg neki, beszéld meg vele szépen kulturáltan. Ha belegondolsz, most benned van ez a rossz érzés, amit szépen elraksz magadba jó mélyen, és minden hasonló eset majd még rá rak egy lapáttal. Ha minden konfliktust így kezeltek, akkor ez szépen gyűlik, gyűlik egészen addig, amíg valamelyikőtöknél elszakad a cérna és abban a pillanatban egy akkora veszekedésbe keveredtek, hogy kb csak a szétköltözés és a kapcsolat megszakítása a megoldás. Láttam már egy csomó ilyet, nem gondolom, hogy erre vágynál...
2012. júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!