Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös albérlet a barátommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös albérlet a barátommal? Tanácsos, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Nemsokára barátom is és én is felköltöznénk Pestre, tanulni és/vagy dolgozni. 1 éve vagyunk együtt, és a legpraktikusabb megoldás az lenne, ha együtt keresnénk valami albérletet. Egyedül nem igazán tudnánk fizetni, kellene lakótárs mindenképp, én személy szerint idegennel nem akarok együtt lakni, vele meg szívesen vagyok, szóval nekem gondom nincs vele, nagyon szeretjük egymást, és szívesen lennénk együtt, viszont gondoltam a tapasztaltabbakat megkérdezem, hogy ez tanácsos-e vagy sem.. 20 évesek leszünk. 6-7 éve ismerjük egymást, soha nem volt konfliktusunk, és mindketten hűséges típusok vagyunk, szóval nem félek attól, hogy egy-két hónapon belül szétmegyünk, de azért ennyi idősen, ennyi idő után nem túl komoly, vagy "kockázatos" ez az "összeköltözés"? Én szívesen benne lennék, de aki jártasabb a témában, adhatna tanácsot. :D
2012. aug. 18. 10:31
 1/7 zokniszörny ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes kipróbálni, de csak akkor, ha biztos vagy a dolgodban, nincsenek kétségeid afelől, hogy jó ötlet-e az összeköltözés. Amúgy szerintem érdemes inkább közeli családtagok (pl. szülők) véleményét kikérni a dologról, mert ők látják, mennyire szilárd a kapcsolatotok. Ha ők is jó ötletnek érzik, akkor hajrá.
2012. aug. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan költözzetek össze :) Tapasztalt hiába vagyok ilyen téren, nem ismerlek titeket, de az elmondottak alapján nem lesz gond. Ha meg mégis, legalább még időben kiderült :)
2012. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mókusgyilkos ***** válasza:
100%
ha meg mégis legalább pár havi lakbért megspóroltál :D
2012. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kapcsolatunk elég "stabil", szüleim is imádják a barátomat, ők szerintem támogatnák. Teljesen megbízok a barátomban, és nem félek attól, hogy hamar szakítanánk, de tisztában vagyok azzal, hogy bármi megeshet, ezért nem akarok ész nélkül belemenni ebbe. Bár legrosszabb esetben biztosan találnánk külön albit, ha muszáj, a nővére ott él, tudna segíteni. Nem akarok erre gondolni, de a "reméld a legjobbat, készülj a legrosszabbra" elv szerint élek :D szeretek biztosra menni, nem elcseszni a dolgokat azzal, hogy nem gondolkozok :D

Viszont szeretjük egymást, és hosszabb távra "tervezünk", és mindenképp megyünk Pestre, és tényleg megkönnyítené mindkettőnk dolgát a közös albi. :D Nehéz döntés :D

2012. aug. 18. 10:42
 5/7 A kérdező kommentje:
10:42 ez is egy szempont :D :D :D
2012. aug. 18. 10:43
 6/7 zokniszörny ***** válasza:
Szerintem vágjatok bele, beszéljétek meg közösen, esetleg szülőkkel együtt, és hajrá. Legyen egy B terved, ha esetleg valami balul üt ki, és szerintem ezzel már 100%-osan bebiztosítod magad.
2012. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jól van, szerintem bele fogunk majd vágni, aztán ha minden kötél szakad, ideiglenesen haza is tudok jönni (kb. másfél óra kocsival innen Pest, egy darabig meg tudnám oldani itthonról a bejárást, ha muszáj)

Minél tovább gondolkozok rajta, annál inkább biztos vagyok a dolgomban :D Köszi a válaszokat :)

2012. aug. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!