Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
17,5 éves lány vagyok, több, mint 2 éve van barátom, nagyon jól kijövünk egymással. Kb. 1 éve élek szexuális életet, a szüleim is tudnak róla, anyuval járunk nőgyógyászhoz, semmi bajuk nincs ezzel. Belara fogamzásgátlót szedek. Az elmúlt hetekben rosszullétek, hányingerek kerülgettek, kétszer el is ájultam. Nem foglalkoztam vele, immunrendszer-legyengülésnek véltem, esetleg vírusnak. Elmentem a háziorvoshoz, ő ajánlotta a terhességi tesztet. Csináltam hármat, mind pozitív lett. Nem akartam hinni a szememnek, így anyu tudta nélkül meglátogattam a nőgyógyászom, és tényleg: majdnem 5 hetes terhes vagyok ( a menstruációm sosem volt rendszeres, volt, mikor 2x is kimaradt, szóval ez nem adott okot gyanakodásra). Egy világ omlott össze bennem, 4 napja folyamatosan sírok, alig eszem, egyre több a rosszullét is. Nem tudom, mit tehetnék, és hogy mondjam el anyuéknak. Úgy érzem, tönkrement mindkettőnk élete. Abortuszra sosem vállalkoznék, az egyik legszívtelenebb dolognak tartom, iszonyatos traumaként élném meg, utálnám magam, ráadásul tudom, hogy kockázatos is a későbbi teherbeesésre tekintve is. Szeretem a gyerekeket, de egyáltalán nem vágyom 17 évesen babára, tovább akarok tanulni, bulizni, szórakozni a barátaimmal, azaz kiélni magam. Mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve :( A fogamzásgátlót rendszeresen beszedtem, egy szemet sem hagytam ki sosem, anyu mindig ellenőrizte is, hiszen nagyon aggódós. Meg amúgy is, miért hazudnék ezzel magamnak? Attól nem lesz jobb semmi. Köszönöm előre is a válaszokat, kérlek, normális hangvételben írjatok, így is van elég bajom :(

2012. aug. 24. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
"Néha nincs jó választás (...), csak olyan, amelyik kevésbé fájdalmas a többinél."
2012. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom:'( Túl sok választásod nincs,vagy elveteted,vagy megtartod,vagy megszülöd és örökbe adod.De szerintem mindenképpen mondd el az édesanyádnak,hiszen jó a kapcsolatotok,biztos hogy segíteni fog!Beszéljétek meg!Tarts ki,és minden jót kívánok Neked!
2012. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 piicur ***** válasza:

úristen, szegény, ez nagyon durva!

beszéld meg anyukáddal, végül is nem a te hibád, hogy abba a szerencsétlen 2%-ba tartozol, akinek becsúszott a bogyók mellett.

anyukád lehet, hogy tud segíteni (mármint lelkiekben).

Barátod mit szólt hozzá???

abortuszt én se nagyon támogatom!

megint csak azt tudom mondani, hogy beszéld meg anyuddal miben segítene, bár így is gyökerestül meg fog változni az életed..:(

De fel a fejjel! a gyerekednek lesz egy nagyon fiatalos mamája!!!! nem szabad mindig sírnod.

(az ájulások: szerintem igyál nagyon sok folyadékot!)

kitartást!

2012. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ha az abortuszt is rosszul élnéd meg, akkor az örökbeadást is!

Tényleg nincs jó választás.


Anyudnak talán úgy mondd el, hogy anyu, akarsz majd unokát?

KÍvánságod teljesült!

2012. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Barátom teljesen ledöbbent, órákig szótlan volt. Egyébként férfiasan tartja magát, vigasztal, hogy majd lesz valahogy, megoldjuk. Az elmúlt három napot végigfeküdtük az ágyban, én sírtam, ő meg simogatott. Erős ember ő.

Az örökbeadás esetén is utálnám magam szerintem, hogy intézetbe adom szegény picit, aki nem tehet semmiről, aztán egész életében kisebbségi komplexusa lenne, hogy mi a baj vele, miért rossz ő, amiért anyának nem kellett :(

2012. aug. 24. 18:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a rendszert, de örökbeadni lehet családnak is nem? Nem intézetbe, az más. Egyből családnak megy amint megszülöd. Ilyen nincs?


De ehhez is sok lélek kell.

2012. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem. Talán. Igen, sok lélek kell hozzá, én meg ilyen szempontból rágódó és labilis vagyok. Szerintem az életem a rajta való gondolkodással tölteném, hogy néz ki, milyen a jelleme, hogyan él, miket szeret, szeretik-e őt, boldog-e, stb. Jajj, mindkét oldalnak megvannak a maga hatalmas ellenérvei, nem tudom, mi legyen. Fiatal vagyok én még az ilyeneken való gondolkodáshoz. Anyuval este beszélek viszont. :(
2012. aug. 24. 18:31
 8/16 anonim ***** válasza:
A szavaidból én úgy érzem,hogy meg kellene tartanod,mert jó anyuka lennél,és nagyon szeretnéd ezt a babát.Fiatal anyuka leszel.Na és?Bumm.Téged sokkal jobban megviselne az,ha elvetetnéd,vagy örökbe adnád,meglehet hogy egész életedre nyomot hagyna benned.
2012. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Te elég érettnek tűnsz a korodhoz képest! Majd írd meg mi történt! :)Fel a fejjel!
2012. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jöhetnék most azzal a szöveggel, hogy 'mérnemfigyeltetekjobban' – de nem. Ugyanis látom, hogy neked teljesen más a hozzáállásod a helyzethez. Az más kérdés, hogy én 18 éves fejjel épp ezért nem élek (bár élhetnék) szexuális életet, mert nem vállalom a felelősséget, mivel ugye semmi sem 100%-ig biztonságos.


Neked viszont elmondom a véleményem.

Az abortuszt FELEJTSD EL, szépen kérlek! Gyilkosság, ne szépítsük, embertelen módon szétcincálják darabokra az ártatlan magzatot, egyébként is veszélyes lehet, amit leírtál, szóval én ezt a lehetőséget mindenképpen kizárnám. Te sem szeretnél gyilkos lenni, úgy gondolom, és amiket leírtál, az mindenképp nagyon is érett és erős jellemre vall!


Ha nem akarsz fősulira vagy egyetemre menni, akkor pedig a helyedben én elvállalnám a babát. Egy egyszerű szakképzést a baba mellett is el lehetne végezni, így szakma nélkül sem maradnál.

Persze mindez lemondással is járna - amit írtál, pl. bulizás terén. De az anyai szeretet, és a kisbabától kapott viszonzás kárpótolni fog mindenért.


Én megtartanám, persze te döntesz. Ha egy kisember életéért képes vagy lemondani dolgokról, akkor máris jó anyuka lehetsz - akár ilyen fiatalon is.


Én szurkolok neked, hogy felelősségteljes és jó döntést hozz!!!

2012. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!