Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? Ilyenkor mi a legjobb döntés? /többi lent/

Figyelt kérdés

17 éves gimnazista lány vagyok. Most van egy párkapcsolatom, ami ugyan még csak 3 hónapja tart, mégis elég komoly. Mindketten szeretjük egymást szerelemből, ragaszkodunk egymáshoz. Viszont lenne lehetőségem, hogy januártól júniusig Németországban éljek. Mennék nagyon szívesen, ha nem lenne ott a Szerelmem (20). Nagyon ragaszkodik hozzám, már akkor hiányzom neki, ha fél órája búcsúztunk el. Félek, ha elmegyek magába fordul, depressziós lesz az egyébként mindig vidám, őszinte, érzékeny, magabiztos Barátom. Én is nehezen viselném nélküle, de ez mégis egy óriási lehetőség. Sokaknak nem adatik meg, hogy így tanulhasson nyelvet, megismerje a világ másik felét. A Párom bíztat, hogy menjek, de fél is a külön töltött időtől, hogy eltávolodunk egymástól, mivel én elég félénk természetű vagyok, nehezen nyílok meg emberek előtt, akkor is inkább személyesen... Miközben bíztat sokszor elcsuklik a hangja, érzem az "álarc" mögött megbújó idegességet, félelmet, szomorúságot.


Most én élem meg azt, amiről eddig csak hallottam: a szív és az ész küzdelmét. A szívem azt súgja maradjak, legyek boldog, az eszem pedig azt, hogy menjek, tanuljak, hogy jobb életem lehessen. Nem tudom mi lenne a helyes döntés. Legyek boldog? Lehet, hogy megbánom az elszalasztott lehetőséget. Vagy ragadjam meg az alkalmat és utazzak ki? Akkor 2 ember boldogtalansága száradna a lelkemen... El vagyok keseredve, nem tudom most mi lenne a lehető legjobb, amit tehetek. Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm! 17/L


2012. szept. 4. 21:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi a francért mennél ki? Az ilyen kinttanulás hülyeség.
2012. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sajnos nem dönthetünk helyetted.
2012. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés, viszont én a kimenetelt választanám. Az az idő szerintem annyira nem sok, hogy ne lehessen kibírni. Legalább "tesztelhetitek", hogy mennyire erős a szerelmetek. Mert ha nem elég erős, akkor előbb-utóbb vége lesz amúgy is, és akkor bánni fogod, hogy elszalasztottad a lehetőséged, ha viszont erős, akkor kibírja ezt az időt, és ki tudja milyen utakat nyit meg, hogy éltél ezzel a lehetőséggel.


28/n

2012. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ne dobj el egy ilyen lehetőséget, sokan ölnének egy ilyenért. Németország amúgy sincs annyira messze és van rengeteg fapados repülőjárat is, lehet azért találkozni. De az a plusz nyelvismeret sokat fog jelenteni neked később, jobb lehetőségeket, stb.
2012. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj. Ez tényleg nem olyan hosszú idő, itt az internet, mindennap beszélhettek. Nem lesz könnyű, de később bánni fogod, ha nem mész.
2012. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

1. válaszoló! Ez egyáltalán nem hülyeség. Ma már nyelvtudás nélkül lassan levegőt sem lehet venni. Viszont az nem mindegy, hogy majdnem anyanyelvi szinten beszélem-e vagy a hanganyagokon, nyelvtanártól hallott akcentussal..

2. válaszoló! Ez igaz, de arra vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan döntenétek.

Kedves 3. és 4. válaszoló! Köszönöm, hogy kifejtettétek álláspontotokat. Sokat segítettetek.

2012. szept. 4. 21:41
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves 5.! Neked is köszönöm!
2012. szept. 4. 21:42
 8/21 anonim ***** válasza:

"Viszont az nem mindegy, hogy majdnem anyanyelvi szinten beszélem-e"


De, mindegy.

2012. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ezt még hozzátenném: tudom, hogy kitartanánk egymás mellett, nem ezzel van a probléma. A gond az, hogy mindketten összetörnénk belül, érzékenyek vagyunk, nem tudom a lelkünk hogyan viselné...
2012. szept. 4. 21:46
 10/21 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló! Hidd el, hogy nem mindegy!
2012. szept. 4. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!