Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik abortuszon átestek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik abortuszon átestek. Lehet még gyerekem?

Figyelt kérdés
3 éve volt abortuszom. Sajnos :( muszáj volt. De most próbálkozunk és nem esek teherbe. Annyi rossz hír jár neten az abortuszról. Én is már bebeszélem magamnak, hogy mivan ha méhátfúródásom van.... már nem tudom mit tegyek. Köszönöm.

#abortusz-félelem
2012. szept. 5. 00:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Méhátfúródás az már akkor óriás problémát okozott volna.Kitartás.
2012. szept. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Én orvostanhallgatóként mondom neked. A méh rétegei az ugy nevezett stratum basale és stratum funkcionale. A funkcionális réteg amit lekaparnak. De előfordulhat hogy megsérül a bazális réteg is és ha ez abortusznál megsérült ami nem műhiba mivel nem mikroszkóp alatt csinálják az abortuszt és ezek amiket említettem rétegek csak mikroszkóppal elkülöníthetőek tehát bármilyen módszerrel végzett abortusznál ez megsérülhet. Egy nőgyógyász prof mondta előadáson hogy az hogy valakinek abortusz után lehet-e még gyereke vagy sem az 50-50% vagy igen vagy nem. Ha belekapartak vagy vákum módszerrel megsérült a bazális rétege a méhednek akkor nem lehet gyereked. Ha nem sérült meg ez a réteg akkor lehet.
2012. szept. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
minek neked az előzőt is megölted... remélem nem
2012. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Ha az abortuszon átesett nők 50%-ának nem lenne gyereke kihalt volna a társadalom.

Meg van az esély, hogy az abortusz miatt fertőzés alakul ki és elzáródnak a petevezetékek, ami meddőséget okoz, vagy részlegesen elzáródnak, ami megnöveli a méhen kívüli terhesség esélyét. Ez nem egy rizikó mentes műtét a kockázatairól kellett hogy kapj egy tájékoztatott beleegyező nyilatkozatot, amit alá kellett írnod a műtét előtt.

Kedves orvostanhallgató! A professzorodtól meg lehet kérdezni, hogy a hivatalos statisztikákban miért 4-5%-ként van megjelölve az abortusz kockázata? Miért mondják a nőgyógyászok a betegeiknek, hogy igen ritka a meddőség esélye? Mert ha ezek az információk hazugságok, akkor ez emberjogi kérdés és ezek az orvosok perelhetőek.

2012. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, +90%, hogy simán lehet gyereked, nem kell törődni a magukat "magzatvédőknek" nevezők elriasztó célú rémhírterjesztésével... gondold csak át picit, a 70-es években Magyarországon 200 000 abortusz volt évente (nem 40 000 mint manapság), sokkal kezdetlegesebb, kevésbé kíméletes módokon, és mégisz született 150 000 gyerek évente a mai 85 000 helyett... az abortusznak sokkal kisebb a szerepe a későbbi terhességek kimenetele szempontjából, mint ahogy azt egyesek el szeretnék hitetni.

Valójában annak kell már komolyan számolni az abortusz okozta meddőség kockázatával kb, akinek 3-nál több művi abortusza volt, de még annál se kp. van, akinek 10-nél több volt, és mégis teherbe esik újra... (no, ezt persze nem követendő példának mondom)

A másik probléma, amit az abortusz felvetHET, z a koraszülés problémája, ugye ha nem szült nőnél gyorsan, kívülről van feltágítva a méhszáj, az később méhszájelégtelenséget okozHAT, ami koraszülésre hajlamosítHAT. Ez ugye erősen függ az abortált terhesség korától is (minél nagyobb, annál jobban kell tágítani) de a mai technikák mellett ez az évi 40 000 abortuszon átesett nő közül mintegy 300 esetben okoz problémát. (ezek a Czeizel számai, nincs okom nem elhinni)

Tehát mondjuk azt, hogy a (nem sokadik!) művi abortusz kb 1%-kal csökkenti a későbbi terhesség valószínűségét, és további kb 1%-ban vezethet koraszüléshez bekövetkezett terhesség esetén. Ezek a reális számok.

Ezért azután az abortusz valódi hatását a terhesség bekövetkeztére inkább csak saccolni lehet, mert hát 1%-nál több a valószinűsége viszont annak, hogy az illetőnek más szerzett okból (hormonális, cukorbaj, stressz akármi) nem jön össze később a várt terhesség.

2012. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#2-es, proffot elküldeni nyugdíjba:)

Elméletben persze igaz, csak hát ahhoz, hogy a bazális réteg sérülése lehetetlenné tegye a teherbe esést, ahhog a bazális rétegnek MINDENHOL sérülnie kellene, az meg nagyjából a lehetetlenség kategóriája. Más esetben legfeljebb nehezebb, mert amelyik embrió pont ott akar megtapadni, annak peche van, és megy spontán vetélésbe, és majd a következő máshol próbálkozva sikeres lesz. Szóval ehhez még a klasszikus "kaparós-korban" is komoly hentesmunka kellett volna...

2012. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban ne a testi tüneteket és szövődményeket keresd. A lelkieket kell rendbe tenned, sokszor amiatt nem esnek teherbe.

Párod tud az abortuszról? Te hogyan viszonyulsz hozzá, agyadban és a lelkedben? Ilyesmiket gondolj át. Ha segítség kell, írj privit, adhatok pár támpontot.

2012. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló. Köszönöm a jókívánságod, hogy ne is legyen gyerekem. Tudod mit. Én is így voltam három évvel ezelőtt, hogy azt hittem ez velem nem történhet meg és mégis. Szóval mi előtt újjal mutogatnál te is eshetsz még ilyenbe. Akár mennyire is hihetetlen. De nem kívánom neked.
2012. szept. 6. 21:01
 9/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm aki bíztat és "megért" engem. Nagyon szeretném már, hogy legyen kisbabám mindennél jobban. Remélem,hogy tényleg lehet és akkor én leszek a legboldogabb a világon.
2012. szept. 6. 21:09
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

pszichés okok is gátolhatnak.

hogy "görcsösen" akarsz babát ezért nem sikerül.

de az is lehet hogy nincs peteérésed.

én évek ót menstruáltam mire kiderült hogy csak hébe-hóba félévente érik meg 1 pete.

szóval vizsgáltasd ki magad...az is lehet hogy ciszták miatt nem leszel terhes még ha látszólag rendben is van minden.

a párodnál is lehetnek gondok, kevés spermaszám, kevés belőlük a mozgásképes stb.

lehet hogy természetes úton nem, de lombikprogrammal lehet gyereked.

az is lehet hogy a szervezeted le van gyengülve és azért.

én pl. egy időben túl sovány voltam (látszólag nem, de mégis megszűnt a menstruációm, 50 kiló alatt a szervezetem valahogy nem tolerálja a dolgot).

sőt, olyan is van hogy nem tud beágyazódni a kis szedercsíra mert olyan kemény a méhfal valamiért, "ledobja".

vagy méhrendellenességek... nem motyogott a doki soha valami latin szóösszetételt mint retrográd uterus vagy uterus bicornis...

nálam rendszeresen mondja hogy hátrahajló méhem van csak azt nem tudja hogy értem mert én is ezt tanulom :D

szóval, szerintem egy teljeskörű kivizsgálás kéne ha egy év próbálkozás után sem lesz terhesség.

2012. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!