Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik abortuszon átestek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik abortuszon átestek. Lehet még gyerekem?

Figyelt kérdés
3 éve volt abortuszom. Sajnos :( muszáj volt. De most próbálkozunk és nem esek teherbe. Annyi rossz hír jár neten az abortuszról. Én is már bebeszélem magamnak, hogy mivan ha méhátfúródásom van.... már nem tudom mit tegyek. Köszönöm.

#abortusz-félelem
2012. szept. 5. 00:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha nem akarnád annyira, én 5 éven keresztül próbálkoztam és mikor nem számítottam rá és teljesen lemondtam róla akkor lettem terhe már 2éves és egészséges lányom van.
2012. okt. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálom nem görcsösen akarni. De nem megy. az első terhességem volt. Sosem bocsájtom meg magamnak az biztos. De most nagyon szeretnék babát. Bárcsak sikerülne! Méhszájsebem van.. nem tudom hogy miért.. lehet megsértett valamit a doki abortusz közben? :( már nagyon félek komolyan, hogy nem lehet gyerekem többet.
2012. okt. 28. 22:29
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A méhszájsebet megvizsgálják és ha p1, vagy p2 az értéked, semmit nem befolyásol. Ha p3, vagy több, akkor egy műtét során eltávolítják a "sérült" részt. A termékenységet nem befolyásolja, kis százalékban a koraszülés esélyét növelheti, de ez elég elenyésző.

Vegyél ovulációs tesztet, menj el egy hormonszint mérésre és a nőgyógyászoddal nézesd a peteérésed. Ha ilyen módon 1 évig nem jön össze a baba, akkor menj el egy átjárhatósági vizsgálatra.

Az abortuszon átesett nők 5-10%-ánál fordul elő a későbbiekben szövődmény, meddőség, ez azt is jelenti, hogy 100-ból 90 nőnek semmi nehézsége nem lesz a későbbiekben. Ez attól is függ, mennyire volt előrehaladott a terhesség. Persze ez, ha te nem ebbe tartozol, akkor nem sokat vigasztal. Viszont ha lelkileg ennyire rágod magad az abortusz miatt, akkor nem vagy felkészülve egy újabb baba vállalására, a nőgyógyászati körök mellett én szívből javasolnám, hogy kérd meg a háziorvosodat, hogy utaljon be egy pszichológushoz. Gyors teherbeesést,szép terhességet, könnyű szülést és örömteli babázást kívánok Neked és mielőbbi megnyugvást a lelkednek.

2012. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Anyukámnak az abortusz utáni első baba elment... :(((
2012. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem az lehet a probléma, hogy nagyon rágörcsölsz a babára?

Sógornőmnek 2x is volt abortusza (egyik méhen kívüli terhesség volt, a másik baba pedig elhalt) azóta van egy okos szép kislánya.

2012. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rágörcsölök és bebeszélem magamnak. Mert itt neten olyan sok a riogatás , hogy abortusz után nem lehet gyereke az embernek. és félek, hogy első babám lett volna... és mi van ha többet nem lehet :( próbálok mostanában nem görcsösen gondolni rá... de tudat alatt mindig ott van :( Remélem hogy tényleg semmi egészségügyi probléma nincs. csak én beszélem be magamnak :( köszönöm mindenkinek aki biztat és válaszol. Minden hónap csalódás. Most is csináltam tesztet de ismét negatív. :(
2012. nov. 12. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!