Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a rózsaszín köd effektus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a rózsaszín köd effektus? És mik az előnyei-hátrányai?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi volnék, lehet-e veszélyes a rózsaszín köd effektus, és ha igen, mi módon. Előre is köszönök minden választ!

2012. okt. 6. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ez idő alatt beleszeretsz, vak módon vkibe. De idő kell hogy rájöjj ő is ember, hibákkal. De ha nem csinál megbocsáthatatlant, és te is megérted h te magad is ember vagy, nincs gáz.

Kiszeretni vkiből meg más tészta..

2012. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, mikor az ember eszét elveszi a szerelem/fellángolás? Főleg a kapcsolatok elején jellemző ez.


Hátrányai:

- nem veszed észre (rögtön) a másik hibáit.

- Nem hallgatsz kívülállók véleményére, mész a saját fejed után.

- Befolyása alá kerülhetsz, mert tökéletesnek tartod és mindenben igazat adsz neki, majd később jössz rá, hogy ezt meg azt máshogy kellett volna csinálnod..

-


Előnyei:

- Boldog vagy.

De igazából én egyszer voltam rózsaszín felhőben majd fél-1 év múlva szálltam le a Földre és akkor döbbentem rá, hogy nem erre az emberre kellett volna elpocsékolnom az időmet és hagytam, hogy befolyásoljon (rossz irányba)

Azóta szívemre is hallgatok persze, de meghallgatom a szüleim, legjobb barátaim véleményét anélkül, hogy felkapnám a vizet. 50-50 %-ban szívre és az észre is kell hallgatni!!!


23/L

2012. okt. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A masodik valaszado jol leirta. A legjobb ha az eszedet is hasznalod, mert hanem tul elszallsz.
2012. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

effektus...m

Szerintem amúgy ez ember függő. Lehet valaki nem akarja egyszerűen hogy beleszóljanak a szerelmi életébe, majd ő tudja azt kész. Valaki meg akkor is kíváncsi a véleményükre ha már nem is tudnak mit mondani "öhöhöhö ááá! már mindent elmondtam, hagyjál, te döntésed!"


A hátrányai? - az, hogy nem veszed észre, hogy te ebben vagy. Szóval ez nem tudatosan történik, és lehet hülyeséget csinálsz alatta.. DE amúgy meg hasznos tapasztalatot szerezhetsz tőle, boldog vagy, jól érzed magad, feldobottab, valószínűleg jót tesz az egészségednek

2012. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja várjál. Igazából nem is kell hogy feltétlen jól érezd magad, illetve pontosabban ilyenkor van ugye adrenalin, meg az a kellemes melegség a testedben. Viszont igazából lehet valaki reménytelenül is szerelmes lila ködben, aminek csalódás lesz a vége, csak ő ezt hiába tudja is valahol akár, elvakítja a köd.
2012. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor olyannyira odáig vagy szíved választottjáért, hogy nem veszed észre a rossz tulajdonságait. Majd x hónap/év után, mikor ez az állapot elmúlik, rájössz, hogy szanaszét hagyja a cuccait, idiótán viseli a pulcsiját, nem segít a házimunkában. És ilyenkor bizony az emberek többsége képes azzal érvelni, hogy párjuk megváltozott, elvégre eddig nem tűnt fel, hogy szemetes! Dehogynem, eddig is szemetes volt, csak a vakság miatt nem látták. Ebben a fázisban a partner a minden ,az etalon, az Isten, ész érvekre nem hallgatunk, mert amit ő mond és csinál az úgy jó, ahogy van. Szerintem semmi előnye nincsen, mert ez az állapot előbb-utóbb úgyis elmúlik, és akkor jön a rengeteg csalódás, hogy az az idealizált kép, amibe te beleszerettél, az nem létezik, vagy legalábbis nem olyan formában, mint te azt gondoltad.
2012. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!