Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mániákus depresszión (bipolá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mániákus depresszión (bipoláris betegségen) segít a szerelem?

Figyelt kérdés

A barátommal nem rég jöttem össze.Őrülten szeretem de ő sajnos bipoláris

beteg ami nem túl gyakori a mi korunkba és szeretném ha kigyógyulna. Nem tudom mit tehetnék. Nincs esetleg ötletetek? :(

17/L


2012. nov. 1. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én pont amiatt kezdtem hasonló tüneteket produkálni
2012. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is egy depressziós állat vagyok, és mellette néha elég agresszív is. De hiszem,hogy egy beteljesült szerelem lenyugatna, és boldog emberré tenne, legalábbis egy ideig biztos. Ha kiállsz mellette, benyeled a szarságait, akkor lehet,hogy ki tudod húzni a lelki pöcegödörből. Jó nő lehetsz,ha képes vagy ilyesmire. Sokan leszarják a rosszhangulatú embereket, mert nem tartják elég szórakoztatónak, önző szemetek, csak magukra gondolnak.
2012. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Némileg segít, de hosszú távon sajnos nem. Önmagában nem elég. Tapasztalat. Gyógyszeres kezelés és szakember karban tudja tartani (ismertem ilyen srácot).
2012. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

hát ez azért bonyolultabb annál, hogy csak így megoldhassák. Főleg ha ő tényleg klinikailag is az. Nem csak rá van mondva, hogy ő biztos az.


És mivel ilyen bonyolult, pont ezért nem tudom leírni, de mindenképp jó ha pozitív dolgok érik, mint a szeretett, báár még az is elsülhet rosszul. Akármi járhat a fejében, egy rokonom orvos,pszihológus, egyszer arról beszélt mennyi a visszaeső. Nagyon durva

2012. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Ha kiállsz mellette, benyeled a szarságait, akkor lehet,hogy ki tudod húzni a lelki pöcegödörből. Jó nő lehetsz,ha képes vagy ilyesmire. Sokan leszarják a rosszhangulatú embereket, mert nem tartják elég szórakoztatónak, önző szemetek, csak magukra gondolnak."


Én őszintén próbáltam segíteni, de van amihez a szerelem kevés. Vigyázz kérdező, mert ha ő nem tud kimászni a gödörből, téged ránt magával. Gondold át. Nem arra biztatlak, hogy ne tarts ki mellette, hanem, hogy próbáld rávenni, kérjen segítséget (ha még nem tette meg).

2012. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
nem kell beteg fiúval járni. minek? téged is csak tönkretesz.
2012. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

19éves és másfél éve kezelik.. igaz,hogy 14évesen már tudta,hogy beteg de nem tudták megállapitani.

Egyébként mikor ő a mélyponton van.én is úgy érzem semmi jó nincs az életben és attól rettegem,hogy kevés vagyok neki és egyik reggel arra ébredek,hogy már nincs mellettem mert kárt tett magában.:( nagyon félek de a szerelmem erősebb ettől az érzéstől.

2012. nov. 1. 22:11
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom... Hogy segítene már? A mániás depresszión a lítium segít. Egyáltalán tényleg az, vagy csak ti találtatok ki? Volt orvosnál? A mániás depresszió nem egy állapot, ami egyszer csak elmúlik, hanem egy genetikailag kódolt betegség, ami egy napon emlegethető a rákkal. Nem gyógyítható, maximum tünetmentesíthető. Nagyon rendes próbálkozás a részedről, de ha tényleg ebben a betegségben szenved, akkor felejtsd el, hogy te majd ebből kigyógyítod, sajnos nem lehet. Viszont azt is tudnod kell, hogy egy nagyon különleges emberrel van dolgod, aki mindenki másnál jobban igényli majd, hogy szeresd. De ha nem orvos állapította meg hogy bipoláris, akkor ne legyél biztos benne, hogy az. Sok sikert és kitartást a kapcsolatotokhoz! :)
2012. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Geta96 ***** válasza:
40%
IGEN ,IGEN ,S IGEN!!!!! mivel a depresszió nagyon röviden abból áll h magányos vagy, letört s nincs kedved semmihez, ezért ezeket orvosolja a szerelem, az egyetlen baj az hoyha szakítotok vagy nem jön össze dolog a depresszió 2x es erővel újul meg.
2012. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

jó kérdező. De tényleg az lesz, hogy téged is csak magával húz. A lényeg, hogy a negatív érzések így alapból nem jók. Főleg ezek a már élni se akarok stb, ha te is ezt hallgatod, ilyen kapcsolatban vagy, rád is rád ragad "a fejedre nő" úgymond. Neki más segítség kell, nem ez.


Amúgy meg ez a sokan leszarják a szomorú embereket. Na ez is tök jó példa. Ilyen ön gerjesztő, dolog.. tele gyűlölettel, utálattal. Huu az emberek ilyen mocskok olyan mocskok, még ha igaz is ez se segít semmit csak még mélyebbre lök, nem így kell felfogni a dolgokat. Szóval ez a sok negatív dolog lebénít, elveszi az energiád, nem építő jellegű (lehet olyan is) DE ez nem.


Na hát utolsó, azért egyrészt nem minden kapcsolat ilyen idilli jellegű, bár HA valahogy kialakul egy őszinte szerelem köztük az lehet jó hatással. De azért ez nem ennyi, hogy óh már nem vagyok magányos meggyógyultam :D. Lehet valaki depressziós egy társaságban is, sőt érezheti magát tök egyedül is akár egy kapcsolatban is.

2012. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!