Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mániákus depresszión (bipolá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mániákus depresszión (bipoláris betegségen) segít a szerelem?

Figyelt kérdés

A barátommal nem rég jöttem össze.Őrülten szeretem de ő sajnos bipoláris

beteg ami nem túl gyakori a mi korunkba és szeretném ha kigyógyulna. Nem tudom mit tehetnék. Nincs esetleg ötletetek? :(

17/L


2012. nov. 1. 21:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 1. 23:48
 12/18 anonim ***** válasza:
7 esre, kérdező! Te egy nagyon nagyon jó ember vagy. A barátod büszke lehet rád. Ha egy ilyen depressziós állatnak mint én vagyok, volna egy ilyen nője, biztos más lenne minden. Azzal egyetértek,hogy támogasd abban, hogy kérjen segítséget szakembertől,ha maga nem jön rá a pszichés nyavajái kordában tartására. Nekem sikerült orvosi segítség nélkül is, néha vannak hullámvölgyek, de igazából még életben vagyok.
2012. nov. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

10 -es, nem értek egyet vele, hogy magával húzná a depresszióba. Egyszerüen nem feltétlenül van így 10 ből 3 esetben igen, de ahhoz a másik fél is hajlamos kell hogy legyen. Egyszerüen ha a nő egy életvidám, tele pozitív kisugárzással, életcélokkal egyén, akkor totál immunisnak kéne lennie a negatív kisugárzású ember nyavajáira, és mint egy védőangyal, úgy tudna segíteni rajta. Ha valaki nem elmebeteg / vagy nincs semmi olyan nyomós ok, ami miatt depresszióba taszítható lenne, akkor nem is lesz az. Apám, amikor majdnem felkötötte magát mániás depressziójától, hát igen, sajnáltam, de attól még tudtam röhögni a Gálvölgyi shown. Ezek ilyen dolgok. Tolerancia! Pont ahogy a fentebbi valamelyik kommentelő is írja, hogy hagyjátok a depis embert ,nem kell az nektek, itt az élő írott példa, hogy sokan gyülölik, megvetik őket, kiközösítik, jobb inkább hagyni , elketülni hozzáállással vannak. Akkor a depressziósok mért rokonszenvezzenek az ilyenekkel?

Azzal egyetértek, ha nem örökre érzel szerelmet iránta, ha nem ő a mindened, akkor hagyd időben el, mert tényleg egy szerelmi csalódás miatt levágatja a fejét egy vonattal a végén, az meg nem biztos hogy a te slepped kell legyen. Ha igazán önzetlenül szereted, csak akkor állj ki mellette! Küzd érte, és meglátod, egy kincs leszel számára.

2012. nov. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

66%-os, a te hozzáállásod nagyon jó.


"Egyszerüen ha a nő egy életvidám, tele pozitív kisugárzással, életcélokkal egyén, akkor totál immunisnak kéne lennie a negatív kisugárzású ember nyavajáira, és mint egy védőangyal, úgy tudna segíteni rajta."


Ezt úgy kell érteni, hogy vannak depressziós emberek, akik nem tudnak, vagy mernek "meggyógyulni". Elég hülye szöveg ez, mert tudom, hogy nem csak rajtuk múlik!

Úgy tudja magával rántani a másikat, hogy nem örül a vidámságának, nem pozitívumként értékeli, hogy őt is kimozdítja, felvidítja kicsit.

Hanem állandóan azt várja, hogy vele együtt negatívan lássa a világot. Mivel, ha nem így van, akkor a másik önző, érzéketlen.


Szóval, a partner, a nagy igyekezetében, hogy együtt érezzen, segítsen, annyira azonosul, annyira átveszi ezeket a dolgokat, hogy a végén benneragadhat.

2012. nov. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Jó kusza lett, de az a lényege, hogy a depressziós gyakorlatilag azt várja, hogy a másik is vele szenvedjen.

A másik örömében meg nem osztozni akar, hanem önzésnek fogja fel.


Más szempontból igaz, amit írtál. A pozitív emberekre elvileg tényleg nem "tud" veszélyes lenni ez, esetleg akkor, ha megértési, együttérzési igyekezetükbe beazonosulnak a dologgal.

2012. nov. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mármint BIZONYOS depressziósok várják el így, szerencsére nem mind. :)
2012. nov. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont ezaz, hogy nem mindegy miből ered ez az állati negatív kisugárzás. A lényege az egész mondandómnak, hogy a nők ne kerüljék el feltétlenül az ilyen besavanyodott, nem életvidám embereket, ismerjék meg őket, és csak utána mérlegeljenek. Nem mindegy,hogy miből származik a rossz kedv. Lehet,hogy egy borongós, kilátástalan sötét jövőkép miatt ,lehet hogy egy szerettük elvesztése miatt, lehet hogy egy nagyon antiszoc egyén, aki mindenkiben ellenséget fedez fel, és nem találja a helyét az életben, lehet,hogy elmebeteg, és OK NÉLKÜL van csak rossz hangulata, mert a kémiai anyagok belső egyensúlya felborította az elmélyét, szóval sokféle depresszió van. De ha esélyt nem ad egy életvidám eber egy nem olyannak, hogy megismerje, hogy tudjon esetleg örömet szerezni neki, akkor sose tudja meg ,hogy menthető -e , vagy sem. LEhet,hogy ha menthető, akkor az élete párját találja meg benne. TUdni kell mérlegelni.
2012. nov. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Danielle Steel:Hullócsillagom

Olvasd el! Az írónő mániás depressziós fiáról szól. Ő 19 évesen öngyilkos lett. Érdemes elolvasni. Mindent megtudsz erről a betegségről és a vele való küzdelemről.

2012. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!