Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 honap alatt hogyan?

Figyelt kérdés

Ket eve iskolavalasztas elott alltam. Megjeloltem a mostani sulimat, elso helyen, fel is vettek. Nagyon rossz dontes volt. Altalanosban semmilyen problemam nem volt, nagyon jo volt a kozosseg. Most muszaki szakkozepbe jarok, az osztaly tele van idegesito, retardalt hulyegyerekekkel. Termeszetesen vannak normalisabbak is...

Osztalytarsaim bunkosagat nem akartam atvenni, ezert kikozositettem oket. Igen, senkit nem engedtem magamhoz kozel, senkivel nem beszelgettem. Altalanos iskolai haverokkal tartottuk a kapcsolatot, kesobb ez megszakadt. Durvan 1 ev 3 honapot baratok, ismerosok nelkul eltem. Senki nem volt es most sincs, akivel ki lehetne mozdulni. Tanulmanyi eredmenyem jo. Elhataroztam, hogy ez igy nem mehet tovabb, atmegyek egy gimibe. Kivalasztottam a sulit, megneztem, nagyon szimpatikus. Tehat megvan, hogy hova megyek. Jelenleg az a celom, hogy felevkor atvegyenek, mindent megteszek ezert. Ez a napokban volt, elhataroztam, hogy mit valtoztatok magamon... Ez eddig nagyon jol megy. De! 1 ev 3 honapig senkivel nem beszelgettem, szuleimen kivul. Veluk is csak annyit, hogy mi volt a suliba... Teljesen leepult a kommunikaciom. Nem, nem bunko lettem, hanem problemat okoz a masik emberrel/emberekkel torteno beszelgetes. Talan onbizalomam lett nulla, de nem hiszem, nem felek a beszelgetestol. Regen nem volt semmi, ilyen problemam. Van olyan, hogy elkezdek valamit mondani, ami a vegere tok ertelmetlen lesz. Ha pl. valami komoly dologrol van szo akkor atporgetem a fejemben, hogy hogyan is lesz ez ertelmes. Ekkor semmi gond nincs. Szokincsem megvan, olvasok, filmeket nezek... Problemt okoz az emberekkel valo kommunikacio. Hogyan tegyem ezt rendbe januar elejeig? Az uj suliba ugy akarok menni, hogy nincsen ez a dolog....



2012. nov. 19. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Habár nem tudok sok dolgot ajánlani, megnyugodhatsz, hogy nem vagy egyedül. Nekem általánosban volt nagyon szar osztályközösségem, teljesen lealáztak, és kiközösítettek, én pedig nem tudtam miért, mit csináltam rosszul. 2 barátnőm volt akikkel beszélgettem, de ez a 8 év annyira hatással volt az életemre, hogy ma 18 évesen nem tudok normálisan kialakítani fiúval egy kapcsolatot, még a beszélgetéstől is rettegek, mert 8 éven át egy kedves szót nem szólt hozzám egy fiú sem. (Pedig nem vagyok bányarém :) Sem beképzelt, de úgy értsd.) Nem tudom, miért talán nem tanultam meg, hogy kell viselkedni fiúk jelenlétében, őket mi köti le, vagy nem tudom.

A tanácsom az, hogy szerezz egy barátot, bárkit akivel tudsz beszélgetni, beavathatod ezekbe a dolgokba és a segítségét kérheted.

2012. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A leírt szövegedből nekem az jött le hogy egy értelmes gyerek vagy, szerintem semmi problémád nem lesz a beilleszkedéssel.
2012. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én helyzetem is hasonló. Általánosban sokszor piszkáltak és ez nyomott hagyott bennem. Gimiben meg a másik végletbe kerültem bele. Mindenki mintatanuló volt én meg olyan elhalványuló embernek éreztem magam. Meg se mertem szólalni. Kivéve az egyik osztálytársamat, akivel a buszon mindig jól elszórakoztunk. Aztán jött az egyetem. Itt már az első nap jó barátokat szereztem, de csak velük és a párommal tudok laza lenni.

Az egyetem alatt nagyon sokat fejlődtem a "társas élet" terén, de még mindig nem az igazi. Most fogok végezni, és félek hogy kik lesznek a következő csoporttársaim, és hogy hogyan szerzek új barátokat.

Jó barátok és egy társ sokat segít. Nekem a barátom is olyan volt régen mint mi, de rajta már szinte meg sem látszik. Diákmunka, közösség, társaság, ismerkedés. Ezek segítettek neki.

2012. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Barátot nem lehet szerezni nemhogy hetek hónapok, de egy év alatt is csak alig.

Az embereket nem kell közel engedned magadhoz; csak annyit kell magadból megmutatni, amennyivel nem tudnak visszaélni. Nem hiszem el azt, hogy nincs semmi hobbid, sport, szabadidős tevékenység, ami segítene közös témát találni az új arcokkal. Először elég megfigyelőnek lenned, aztán pár hónap után már belecsaphatsz. Amikor sulit váltottam 10.-ben elég furcsa volt számomra az a srác akit megkérdeztem először, nagyon keveset beszélt, még most is...honapokkal később kiderült, hogy holland:D


Úgy sosem lesz önbizalmad, ha beismered, hogy amit mondasz, annak néha nincs értelme; ha más mondja akkor se ismerd el ezt! Önbizalom nélkül nem lehet kapcsolatokat építeni. Egyetemen koliban a lakótársaimmal, nemhogy alig beszélek köszönésen kivül, de alig látom őket (volt akit a félévben 5x láttam), a szaktársaimmal pedig gátlástalan vagyok. Nem tudják elképzelni rólam, hogy tudok másmilyen is lenni.

Te is tudnál; de azt is vedd figyelembe, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

2013. febr. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!