Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az embereknél is vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az embereknél is vannak alfa-, béta-, omegahímek, mint az állatoknál?

Figyelt kérdés

Alfahím: tudatos, határozott, legvonzóbb a nők/nőstények számára, természetes vezetője a csoportnak/falkának, sokan felnéznek rá, természetével kivívja a többiek tiszteletét, stb.


Bétahím: hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint egy alfahím, ám mégis háttérbe szorul egy alfa közelében. Ha nincs a közelben alfa, akkor lesz (átmenetileg) a csoport vezetője, a legvonzóbb a nőknek, a legjobb, stb. Amolyan másodhegedűs.


Omegahím: A hierarchia legalján van, senkit se érdekel, rossz génekkel rendelkezik, a nők/nőstények számára nem vonzó, a férfiak/hímek pedig rendre legyűrik a dominanciaharcban, tehát a legrosszabb egyedek.


Az az érdekes, hogy ezek a dinamikák ugyanígy megfigyelhetők az embereknél attól függetlenül, hogy az ember öntudatra ébredt, illetve hogy nem (csupán) a fizikai erőn múlik a dolog.


2012. nov. 25. 18:06
1 2
 1/13 analhuzogato ***** válasza:
71%
Persze, ahogy analfabéták is.
2012. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy vannak.

Én leginkább egy Béta vagyok.

2012. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez így van ahogy mondod!
2012. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
De tudod hogy van?Alfa,béta,céda.
2012. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vannak. Csak szerencsétlen nők össze vannak zavarodva. Mert az embereknél a modern társadalomban nem az számít ki a legerősebb és ki tudja a legtöbb zsákmányt elejteni. Ezért sokszor azt tekintik dominánsnak aki annak mutatja magát. Belevaló macho aki nagyokat tud mondani és hazudni de ennyiben ki is merül a tudománya. Még a férfias kinézet se számít olykor vonzónak mert a média a kislányos kinézetű egyedekkel("dzsásztinbíbör") mossák a lányok agyát. Szóval érdekes ahogy az ösztönök összemosódnak a belénk nevelt elvárásokkal és a modern kor szemléletével.
2012. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó,szerintem ez csak rövidtávon igaz,hosszútávon már szakítások sora van az ilyen nyálgépekkel,és az olyat mint én,aki egy igazi férfi(nem nagyképűzésből),aki dagad a tesztoszterontól,az meg van becsülve,és oda vannak érte hosszútávon is.
2012. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6

Igen hosszútávon rájönnek, hogy a nagyotmondás és hazudozás nem egyenlő a dominanciával de addigra már elkönyvelnek minden férfit disznónak...

Ezért kéne tovább látniuk az orruknál és sok csalódástól megkímélnék magukat.

2012. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű. Nem minden nőnek ugyanaz a típus jön be. Oké, persze mindenki a jóképű, helyes pasikat szereti, de személyiség, stílus, öltözködés terén egyáltalán nem ilyen egységesek a vélemények. Nekem pl. kifejezetten a visszahúzódóbb, csendesebb, zárkózottabb srácok jönnek be.
2012. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olvass Huxleyt. Mondjuk a "Szép új világ"-ot!
2012. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Vannak.


Viszont az értelmi képességek számítanak elsősorban.


Nőstény kutyánk pl. maga mögé utasítja a nála termetesebb hímet (+5 kg); vicsorog, meghágja :D, szóval mennek a jelzések.


Majmokon meg megmutatták, hogy amelyiknek fel tudják turbózni a központi idegrendszerét (~agyát) különböző anyagokkal, az utána elfoglalja az alfa pozíciót. [link]


Az én tapasztalatom szerint is pl. a férfiak közötti dominanciaharc poénokkal meg szóbeli szivatással történik meg. Ez pedig kvázi IQ teszt, a legjobb tesztje az illető gyorsaságának, találékonyságának, szóval hogy vág-e az agya.

2013. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!