Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Tegnap szakított velem a barátom, telefonon. Azt kell tudni rólam, hogy nem vagyok annyira érzelmes, csöpögős ember, de nem csak szerelmi fronton, hanem alapból sem. Nem szeretek ölelkezni, puszilkodni, még a szüleimmel sem. Imádok egyedül lenni, és ha valakivel, legyen az akár anyukám, barátnőm, vagy a párom, több, mint 24 órát kell együtt lennem, ingerült leszek, ideges, mindenre hirtelen, furcsán reagálok. A szüleim hozzászoktak már, elfogadnak így, nem zavarja őket. Akkor alakult ez ki nálam, mikor anyu 4-5 éve hosszú évek után elment dolgozni, és akkor úgy éreztem, magamra hagyott, pedig ez hülyeség, egyszerűen jött a válság, nem élnénk meg csak apu fizujából. Az a helyzet, hogy apukám hétfőtől péntekig hajnal 5től este 10-11ig dolgozik, vele csak hétvégén találkozom, anyu pedig heti 5 napot(változó, hogy mikor) de. 10től éjfélig, őt is csak hétvégén látom, illetve reggel körülbelül 5 percre. Így aztán tök normálissá vált az egyedüllét, élvezem. A barátaimnak is furcsa, hogy csomó kávézást, sörözést, bulit lemondok, mert inkább egyedül akarok lenni, pedig szeretem őket. A barátom nem tudta ezt feldolgozni. Nekem normális volt, ha heti 1x találkozunk, 1x alszom ott, pedig 3 buszmegállónyira lakik (mondjuk ő heti 6 napot dolgozik de. 11től este 10ig, szóval amúgy sem lenne sok időnk találkozni, de mindegy), és amúgy meg telefonon beszélgetünk. Neki ez nem volt elég. Ritkán bújtam hozzá, ritkán adtam neki én csókot. Ezt sem tudta elfogadni. A kezét örömmel fogtam séta közben, szívesen mentem vele mindenhová (nem azért, hogy fizessen, sosem engedtem neki),meg ilyenek, a szexuális életünk is rendben volt, de a többi nekem nem hiányzott, nekem így a normális. Egyszóval nekem nem kell annyi az emberekből, mint amennyit adnak. Ő ezt nem értette, azt hitte, nem szeretem már. Leültünk pont egy hete beszélgetni, mindent elmondtam neki, hogy én hogy vagyok felépítve, fél óráig csak mondtam, magyarázzam, hogy megértse. Látszólag felfogta, majd a végén megkérdezte, hogy ne is számítson-e rá, hogy megváltozok, vagy ő megváltoztat? Erre azt mondtam, hogy lehet, hogy egyszer meg fogok változni, de nem más miatt, hanem magam miatt, és engem más ember ne is akarjon megváltoztatni, vagy elfogad, vagy nem. Azt mondta, oké, igyekszik, csak nagyon furcsa, sosem találkozott még ilyennel. Kedden találkoztunk, de sietett, annyit mondott, hogy fontos dologról kell beszélnünk. Tegnap felhívott, mondta, hogy szerdán is hívott, de ki voltam kapcsolva. Mondtam neki, hogy egész nap feküdtem, mert kijött a migrénem. Este pedig átugrottam az ott maradt cuccaimért, mert nagytakarítás, nagymosás van itthon, mint mindig karácsony és egyéb alkalmak miatt, és azokat is ezért hoztam el. Erre azt mondta, hogy ez egy világos jelzés neki, hogy ezek után már biztos nem akarok odamenni, vele lenni, fejezzük be. Mondtam neki, hogy ezt a múlthéten már megbeszéltük,és azt mondta, hogy igyekszik. Mire azt válaszolta, hogy ő is tudja, mindenki tudja, hogy én őt nem szeretem, úgyhogy legyen vége, és ma dobjam be a kulcsokat a postaládába. Nagyon felidegesedtem, rávágtam, hogy jó, mire elköszönt. Iszonyatosan rosszul esik, én szeretem őt, csak más vagyok, mint a legtöbb ember. Megértem, hogy ezt valaki nem tudja elfogadni, hiszen elég idegesítő, nem épp bizalomgerjesztő dolog, főleg nem egy kapcsolatban, de azért mégsem telefonon kellett volna elintézni, nem? Főleg ha már kedden is tudta, hogy ezt akarja, mikor találkoztunk, hiszen mondta, hogy majd hív, fontos dologról van szó, lett volna alkalma elmondani élőben is. Ezek után nem akarok odamenni hozzá könyörögni, van tartásom, ez a telefonos szakítás nálam nagyon nem téma, megalázónak tartom. Inkább itthon itatom az egereket meg nyalogatom a sebeimet. Fáj, mert tényleg szeretem őt, de nem fogok könyörögni. Illetve nem is várom el senkitől, hogy várjon, amíg megváltozom, mert nem tudom, hogy az mikor lesz, illetve meg fogok-e változni. Köszönöm előre is!

22l


2012. dec. 14. 11:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hát azért ez annyira nem meglepő, konkrétan semmit sem voltál hajlandó tenni érte. Te elvártad, hogy ő elfogadjon úgy ahogy vagy, te viszont semmit sem tettél azért hogy valamennyire is neki jobb legyen.
2012. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igyekeztem én, csak azt kihagytam. Volt, hogy 2 hétig minden nap ott aludtam, együtt voltunk végig, folyamatosan jártunk el, családjánál, én családomnál voltunk, de nem bírtam, körülbelül az első hét végére ingerült, frusztrált voltam. Nem esett jól ennyi ideig valakivel együtt lenni, pedig igyekeztem. Aztán rájöttem, hogy saját magam rovására nem szabad semmit tennem.
2012. dec. 14. 12:02
 3/21 anonim ***** válasza:

Heti egyszer találkozva hogy lenne rendben egy kapcsolat?

Heti egy szexxel hogy lenne rendben a szexuális életetek? 40-es párnál normális a heti 1 2 gyerek után,nem huszonévesen friss kapcsolatnál.


Csoda hogy eddig kibirta veled.

2012. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 -=Koldus=- ***** válasza:

Osztom az első hozzászóló véleményét. Esetleg, ha elmondtad volna neki még a kapcsolatotok elején, hogy Te milyen vagy lehet jobban kijöttetek volna.


Azon viszont gondolkodj el, hogy hogy akarsz így valakivel leélni egy egész életet, ha azt írtad 24 órán át senkivel nem tudsz együtt lenni. Akkor hogyan akarsz több évet leélni egy másik emberrel? Mondjuk biztos, hogy vannak hozzád hasonló felfogású emberek, keress olyat. Vagy legalább előzd meg az ilyesmit és már a kapcsolat elején közöld a partnerrel, hogy te ilyen és ilyen vagy.


Mondjuk az, hogy nem változol meg csak akkor ha te úgy jónak látod, az nem megoldás. Egy kapcsolat két emberről szól. Mindkét félnek változni kell valamilyen szinten, kompromisszumokat kell kötni...

2012. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Javaslom a pszichológust. Nem lesz normális kapcsolatod, mert ezt nem lehet kibírni. Az se megoldás, ha ugyanilyen embert keresel. Mi lesz ha gyereket szülsz? Neki napi 24 óra kell és nem könnyű munka.

Ebből még később komoly gondjaid adódhatnak, komolyan.

2012. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 gabriell88 ***** válasza:

Előttem szólónak teljes mértékig igaza van.Annyit tennék hozzá, hogy egy kapcsolat mindig a kompromisszumokról szól.Én feladok valamit érted és te is értem, legyen az a legkisebb dolog akár.Ő neki más az igénye.Te elvártad, hogy megértsen téged, hogy elfogadjon olyannak amilyen vagy.Te ugyanezt megtetted érte? nem hiszem.Nem azzal kellett volna kezdened, hogy ilyen vagyok tetszik vagy sem, hanem jól van édesem, akkor találjunk egy arany középutat, te mit szeretnél én hogyan tudom megoldani, hogy nekem is jó legyen és neked is.erről szól egy párkapcsolat.

Én sok mindent feladtam a páromért, pedig hasonló beállítottságú vagyok, mint te.Nekem nagy szó volt kilépni a távkapcsolatunkból és összeköltözni.De ez az élet rendje.Párt választani és családot alapítani.Feladtam a baráti köröm,elköltöztem az édesanyámtól 100 km-re.Miért? Mert szeretem.Ő is sok mindent feladott értem.A hétvégi sörözéseket,vagy épp napközbeni látogatásokat a haverokhoz, próbál minél többet velem lenni.És a tenyerén hordoz.Megérte? máig gondolkodom rajta és mindig oda jutok, hogy igen.24 éves vagyok, ő pedig 25.Mi már szeretnénk családot alapítani, idén megkérte a kezem és próbálunk közös külön otthont felépíteni.Mert másként nem megy.Akárhogy is mondod, hogy szeretsz egyedül lenni,de mégis fáj, hogy nem lehetsz vele.Egyszerű az ember társas lény akár elfogadja akár nem. Kompromisszum.erről szól az életünk.Vagy belátod, vagy egyedül maradsz.Megkockáztatnám azt is, hogy lehet, hogy depressziós vagy és azért nem szeretsz társaságban lenni.Ha előtte (4-5 évvel ezelőtt) nem ilyen voltál.

2012. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem illetettek össze, ennyi.

Én is ilyen vagyok, nehéz elhinni, hogy megváltozok már, nem tudom Nálad milyen mély ez a dolog...

(aszocializálódás)

2012. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért a normális hangvételű írásokat, ilyen stílussal bármilyen véleményt elfogadok. :) Tudta, hogy milyen vagyok, ismeri anyukámat is vagy 5 éve, meg engem is ismert a kapcsolatunk kezdete előttről is jópár éve, jóban voltunk, de neki volt egy 4 éves kapcsolata előttem, azért nem volt semmi. Végignézte nekem is 3 kapcsolatomat, tudta. Csak aztán még egyszer leültünk megbeszélni a múlt héten. Amúgy az a baj vele, hogy mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja, oda menjünk, ide menjünk, ha azt mondtam nincs kedvem, akkor annyit mondott, hogy de van, megfogta a kezem, és húzott, szó szerint. Nem fájón, de húzott maga után, hogy na, jó lesz ez, nem baj, hogy nincs kedved. Lehet, ez is közrejátszott. Eleinte még belementem, hogy hadd okozzak neki egy kis örömet, jókedvet, de utána már nem bírtam, kifejezetten rosszul esett. Ha melege volt, én meg a láztól majd megfagytam, az sem érdekelte, kinyitotta az ablakot. Azt ettem, amit ő mondta, hogy egyek. Kifejezetten ellenezte, hogy egy árnyalattal világosabb legyen a hajam, ezen nyafogott 2 hétig, szó szerint. Ráhagytam mindent, hogy neki jó legyen. Sokat próbálkoztam, de én nem ilyen vagyok. Biztos ez is közrejátszott.
2012. dec. 14. 12:18
 9/21 anonim ***** válasza:

#8:


Sokan ezzel is elrontják, egy kapcsolat elején bele adnak olyat amit később nem, azaz nem önmagukat adják.

Aztán meg jöhetnek a kompromisszumok!

2012. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, lehet ez volt a baj, hogy az elején mindent ráhagytam, igyekeztem magamon kívül, azt néztem, hogy ő örüljön és boldog legyen, én viszont nem éreztem úgy jól magam, nem örültem, mert nem én voltam. Aztán mikor megelégeltem az egészet, visszaváltottam a saját magam módjára, stílusára, és így már nem csak arról szólt a kapcsolat, amit ő akar, amit ő tart jónak. Persze továbbra is igyekeztem, csak jóval ritkábban mentem bele olyanba, amit én nem akartam. Lehet itt rontottam el. Mindegy, szerintem akkor sem telefonon kellett volna lerendezni, főleg, hogy két nappal előtte együtt töltöttünk egy kis időt, és már akkor mondta, hogy fontos dologról akar beszélni, majd hív. Mindegy, legközelebb minden pasinak megmondom még a randi fázisban, hogy mi a helyzet.
2012. dec. 14. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!