Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (nemi identitás)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? (nemi identitás)

Figyelt kérdés
A sztori a következő: van egy barátom, aki nemrég arra jutott, hogy leszbikus, és szerelmet is vallott nekem (én leszbikus vagyok, és ezt tudja, meg korábban is észrevettem, hogy tetszem neki). Nekem régebben is feltűnt, hogy vonzódik a lányokhoz, de van egy kis gubanc... Történetesen az, hogy nagy valószínüség szerint téved, mert valójában ő nem egy homoszexuális lány, hanem egy heteró fiú. (ergó transzszexuális) És nem tudom, mit tegyek. Megmondtam neki, hogy nem vonzódom hozzá, de azt nem helyeslem, hogy elmondja az okát is, mert úgy vagyok vele, hogy elég hamar kiszúrom az ilyesmit, de amíg az illető nem kezdi sejteni a dolgokat, addig nem tolom az orra alá a véleményemet (ami szerintem teljesen magától értetődő). Azt tanácsoltam neki, hogy legyen nyitott, ismerkedjen, lehetőleg biszexekkel... De nem adja fel, és tanácstalan vagyok. Szeretném megkönnyíteni a helyzetét, de nem tudom, mivel tennék neki jót. Hagyjam, hogy magától jöjjön rá (vagy sehogy), és közben miattam tápláljon hiú reményeket, illetve szenvedjen olyan lányokkal való kapcsolatokban, akik nem ismerik föl a valós identitását, vagy adjam föl az elvemet, mert ez az eset nehezebb a kétszeres coming out miatt...? Akinek van ötlete, segítsen légyszi, gyűlölködő hozzászólók kíméljenek!

2012. dec. 17. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van itt, aki ezt érti???
2012. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Most inkarnációs szempontból heteró fiú vagy eddig nőnek öltoztették és te vetted észre először? :)

Mert ha van puncija akkor leszbikus, így nevezik aki rossz tesbe inkarnálódott

2012. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na, bocsi, akkor tegyünk rendet a dolgok között...

A nemi irányultság azt jelenti, hogy a nemi identitásodhoz képest (vagy annak ellenére, attól függetlenül stb.) milyen nemű emberek vonzanak. Ezek alapján lehetsz hetero-, homo- és biszexuális (és a stb., amit túl bonyolult lenne leírni).

A nemi identitás (hovatartozás) azt jelenti, hogy melyik nem társadalmi szerepével tudsz azonosulni, pl. nő, férfi. Akinek a nemi hovatartozása a biológiai nemével ellentétes nem, az transzszexuális. Tehát a barátom, aki lánytestbe született fiú, transzszexuális.

A transzszexuális és a homoszexuális emberek közt az a különbség, hogy előbbiek nem a biológiai nemükkel azonosulnak, utóbbiak az azonos neműeket szeretik. Tehát én leszbikus vagyok, mert lánynak ismerem el magam, és a lányokat szeretem, a barátomnak csak a teste női, igazából hovatartozása alapján férfi, aki a nőket szereti. Tehát ő vonzódik hozzám, mert lány vagyok, én viszont nem vonzódom hozzá, mert ő fiú, én pedig a lányokat szeretem.

2012. dec. 17. 17:21
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
Azt hiszem, egy kicsit elvesztél a képzelt "valoság" csavaros világában.
2012. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez módfelett érdekes! Az általad leírtakon kívül megnyilvánul valamiben, hogy férfi lenne? Nagyon érdekelne
2012. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, nem értik sajnos. Kívülállónak mondjuk valóban kusza lehet, aki még az alapvető fogalmakkal sincs tisztában... na mindegy.


Azt írtad, hogy kiszúrod az ilyesmit. Ha valóban így van, és majdnem teljesen biztos vagy benne, akkor beszéld meg vele, hogy te ezért nem vonzódsz hozzá, mert szerinted ez van, és kérdezd meg tőle a saját véleményét is erről.

De persze ne úgy, hogy közlöd vele, hogy ő márpedig valójában heteró fiú, hanem csak vesd föl az ötletet. Szóval, nem erőszak, csak mézes madzag. És hagyd gondolkodni. Aztán meglátjátok mire jut.

Ha pislákol mélyen valami gyertyaláng, idővel tűz lesz belőle... Na az milyen költőire sikerült... :D


Nincs transz ismerősöm, hasonló helyzetben sem voltam még, így csak józan paraszti ész alapján igyekeztem tanácsolni valamit.


22F (meleg)

2012. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen férfiként viselkedik, és elvárja, hogy úgy is kezeljék... Csak még nem vette tudomásul, hogy ezt transzszexualitásnak hívják, noha tudja, hogy ez létezik. (Azaz nem vonatkoztatja magára.) Mindig elégedetlenség tölti el, ha a testéről van szó, pedig nagyon szép. Ha véletlenül úgy néz ki, ahogy szerinte egy lánynak kellene, (pl kiöltözős ünnepségeken) akkor egyrészt nem érzi magát önmagának, mégis örül neki, hogy ideiglenesen beilleszkedett (ezt én az önbecsapás örömének hívom). Ha a lányokra gondol, mint halmazra, nem veszi bele magát. A viselkedése részben lányos, részben fiús, viszont ez inkább tekinthető a kettő harcának, mint vegyülésének. A beszédének és mozdulatainak nagy része színjátszás és póz, ez teljesen beleivódott a viselkedésébe egyébként, ugyanakkor ha megkérdezed, milyennek látja magát, illetve milyen szeretne lenni, ha bármilyen lehetne, meglepően határozott választ kapsz...
2012. dec. 17. 18:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha rossz testbe született, akkor idővel észre fogJa venni.
2012. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, általában ezt csinálom, már próbáltam, de arra is egy heves tagadás volt a válasz, ezért is vagyok olyan biztos. Végülis igazad van, nincs mit csinálnom, majd észbe kap...
2012. dec. 17. 18:45
 10/11 anonim ***** válasza:
képet küldhetnél!
2012. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!