Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy zárkózott, eléggé gátlásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy zárkózott, eléggé gátlásos és önbizalomhiányos lányhoz hogyan lehet közelíteni?

Figyelt kérdés
20-21 körül van, régebben sokat leveleztünk, beszélgettünk msn-en, elég sok mindent megbeszéltünk. Már akkor is nagyon kedveltem, de amikor találkoztunk (barátilag), akkor beleszerettem, de nem mondtam el neki. Viszont azóta nem tudom őt elfelejteni, gyakran szoktam álmodni a mosolyával. Nem tudom, ő mit érez/érzett, nagyon zavarban volt, lesütötte a szemét, de sokat mosolygott rám, miközben beszélgettünk. (Ja és persze még nem volt barátja, lehet, hogy életében akkor volt először "kettesben" egy fiúval, amikor találkoztunk.) A dologhoz hozzátartozik a földrajzi távolság is, nem lenne egyszerű a találkozgatás, de szükség esetén ezt is vállalnám. Az eszem azt súgja, hogy tartsam meg magamnak a kis "titkomat", úgyse érdekelném őt, a szívem meg azt, hogy beszéljek vele, és hogy talán bejöttem neki. Szerintetek mit tegyek? Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat.

2012. dec. 26. 20:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
én szerintem kicsit többet találkozatok igy már hozzá szokik a szemkontaktus hoz és lehet jobban meg kedvel és talán jó is kisülhet belöle :)
2012. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát amit tudok ilyen helyzetben javasolni, hogy lassan de közeledj hozzá, mindig tegyél finom utalásokat, hogy mit tennél vele, (csók, simogatások stb...) semmi gusztustalan. És semmit ne konkretizálj! Pl eszedbe ne jusson megkérdezni tőle hogy akar e járni veled, mert 100% hogy "nem" lesz a válasz, csak hagyd hadd folyanak a dolgok, és majd alakul.
2012. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hol találtál ilyen lányt? Én is akarok :\
2012. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajna énis ilyen vagyok úgyhogy nemtudok segíteni
2012. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Amint írtam, sajnos pont a találkozgatás az, ami nehezen menne, és az is kérdés, hogy eljönne-e velem megint, ha elhívnám valahová. Lehet, hogy mindent elrontottam, mert akkor nem utaltam neki arra, hogy én többet érzek iránta barátságnál, és azt hiszi, hogy akkor nem érdekel. Amúgy köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.
2012. dec. 26. 21:10
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, akkor ezek szerint te is gátlásos, önbizalomhiányos lány vagy?
2012. dec. 26. 21:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, kicsit magamra ismertem. Félénkségem ellenére szeretek nyájas és mosolygós lenni szimpatikus emberebbel, amennyire kitelik tőlem, sokszor csak menekülök amikor csak tehetem:)). De szenved így az ember. Talán sokan nem is sejtik mennyire zavar az önbizalomhiányom. Szóval bármennyire is ridegnek, és elutasitónak tűnök, azt csak a meggyőződésem miatt teszem, hogy úgy sem tart a másik személy hozzám/ vagy nem fog tartani. Persze, akik elvannak szállva, hogy "önbizalomhiányos könnyűcafka" vagyok(gondolom, ezt gondolhatják) és idegesítően, beképzelten tapadnak, utálom.

Volt úgy, hogy levelezgettem valakivel, aki "nagyon kedvelt", többnyire én is, csak puszta óvatosságom gátolt abban, hogy ne olvadjak tőle, tudtam, hogy nem lesz belőle semmi, hiába volt úgy oda értem, éreztem hogy ha megismer, megtudja, milyen nyuszi vagyok, akkor úgyis elmúlik. Jó dolog egy ilyen kapcsolatban, hogy a másik tudatában legyen annak, hogy igazán ismered őt, és ennek ellenére is szereted, sőt, nem elég ha tudja, érezze is. Nyiss feléje, sztem jól fog esni neki, de ne legyél túl tapadós, mégis finoman éreztesd vele, hogy hajlasz feléje:D. Bízz magadban, és benne is, magatokban. beszélgess vele normálisan, természetesen, kezeld emberként, ne bízd el magad amiatt, hogy önbizalom hiányos. figyelj oda arra, ha érzed, hogy valami zavarja őt, mint bárki másnál.:)

2012. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez szenvedést okoz neked, érzed, hogy lényegében véve (és akaratod ellenére) te vagy a saját boldogságod akadálya. Talán meg is akarod óvni magad egy esetleges csalódástól, ami szintén érthető. Viszont ha eleve elutasítod a másikat, akkor tényleg könnyen kialakulhat az a kép rólad, hogy "jégcsap hercegnő" vagy, aki csak szórakozik a fiúkkal. Ne hidd azt, hogy aki önbizalomhiányos, az nem kell a fiúknak, csak sajnos nálatok sokszor előfordul, hogy hiába bizonygatjuk, hogy úgy is kellenétek nekünk, ahogyan vagytok, nem hiszitek el, a dicséretekre nem vagy alig reagáltok stb. (ne vedd magadra, te talán másképp cselekszel, de volt már sok ilyen tapasztalatom), és ez eléggé lelombozó tud lenni, mert azt hisszük, hogy akkor már nem is érdeklünk benneteket, vagy nem jól csinálunk valamit.

Próbáltam érzékeltetni ezzel a lánnyal, hogy értékelem őt, nem tudom, milyen sikerrel. A legnagyobb probléma az, hogy lavíroznom kellene, hogy érezhesse a közeledésemet, de ne legyek nyomulós. Egyébként nem hiszem, hogy aki önbizalomhiányos, az könnyű préda lenne, vagy hogy ki lehetne használni. És nem is azért szeretnék ilyen lánynál próbálkozni, mert azt gondolnám, hogy könnyen kapható, és kihasználhatom a helyzetet. A baj ott van, hogy nem tudom, ez a lány mit "vár el": szeretné-e, ha közelednék hozzá vagy nem, elrontottam-e valamit stb.

Amúgy köszi a válaszodat. :)

2012. dec. 28. 21:35
 9/14 anonim ***** válasza:

pontos megfogalmazás: "én vagyok a boldogságom akadálya", szó szerint, néha mintha ketrecben élnék:)) nem a szenvedéstől vagy csalódástól félek, hisz abból adatott már, és sokan így is furának néznek, szóval nem tudom mitől kéne óvjam magam, de mégis görcsben állok sokakkal szemben:)) Kincs az, ha akad valaki, aki szeret:)

A "jégcsap hercegnőt" vmikor még szép jelzőnek éreztem. A fent említett levelező pajtinak(akivel soha nem találkoztam) szerintem az esett le végül, hogy esetlenke vagyok, mert annak adott be egy voltosztálytársam az ő szemével.. van úgy hogy odavagyok valakiért, akik mások utálnak, de a levelezőpajti is olyan volt, aki kb. úgy viszonyulhat hozzám mint a voltosztálytársaim:)

Gyakori félelmem volt, hogyha meg ismerek vkit, lejáratnak a volt osztálytársaim. de ez is csak rögeszme, de van ilyen.


Talán ritka-rendes ember vagy, pl. én nem tapasztaltam azt, hogy magadfajta rendes pasi túlzottan bizonygatná a érdeklődését irántam, könnyű azt kimutatni. Ha akadtak is facebook-nyomulosok, azokról úgy tartottam, hogy amolyan "mindenkinél-bevágodos" félék, ami nagyon nincs ínyemre:)) talán mint minden magamfajta, bírnám is, ha volna egy barátom, akit igazán az enyémnek érzek:)) kezdem megtalálni önmagam, legutóbb megismertem valakit aki nagyon magányos volt, mégis értékes, jó ember:)


A lavírozós érzés tudom milyen, volt úgy, hogy én is így éreztem, és vesztem bele, de sokszor csak úgy megkapom az egyensúlyt, a harmóniát a másik emberrel, és nem kell sokat agyalnom azon, hogy legyek összhangban, csak úgy megy:)) amolyan belső hang dolog:))

2012. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az ördögi körödből nagyon nehéz kitörni. Amúgy nem hinném, hogy esetlen lennél, a gátlásos lányok nagyon aranyosak is tudnak lenni. Megértem a félelmeidet, hogy a volt osztálytársaid mit tehetnének, de szerintem ha egy normális ember igazán megismer téged, akkor nem mások szóbeszédeire fog alapozni.

Hogy rendes vagyok-e, nem tudom, nem akarok álszerénynek tűnni. Igyekszem mindenkihez normálisan viszonyulni, aztán van, hogy valaki csak azt kapja vissza tőlem, amit nekem adott. Az érdeklődés és a nyomulás szerintem két külön kategória, bár alkalomadtán összekeveredhetnek.

A "belső hang" érdekes dolog, nálam a "szív" és az "ész" sokszor áll konfliktusban egymással, és túlagyalom a dolgokat.

2012. dec. 29. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!